Skocz do zawartości

Pare pytan zwiazanych z PPP...


Misiek4

Rekomendowane odpowiedzi

Jako komentarz zalaczam fragment mojej korespondencji z Prodrive UK na temat PPP. Zaznaczam, ze plan byl nastepujacy: sprowadzic samemu zestaw i zamonotwac go w Polsce. Tytulem komentarza: poniewaz zestaw polega teraz na przeprogramowaniu chipa (a nie dodaniu nowego, jak bylo wczesniej) to ja musialbym go wymonowac, wyslac do Anglii a Prodrive nastepnie odeslal by mi przeprogramowany chip+pompe+wydech.

 

Oto korespondencja (moje sa numerowane pytania a pod nimi odpowiedzi Prodrive):

 

1. What is the procedure/time estimates of the whole

deal? (ECU shipment, re-shipment of ECU + exhausts+fuel pump)

 

Your ECU will take us a few minutes to re-programme. Your order will therefore leave Prodrive the next working day after it's arrival.

 

2. Can you please confirm the recommended tyres size for 18"

225/40/ZR18 Pirelli Pnero

 

3. Can you please provide me with the cost details for:

*       PPP

£1700.00 (GBP including delivery :!: :!: :!: )

*       18" cristal titanium OZ - what is the weight of each rim vs. 17" pls?

£195.00 (Each, GBP including delivery :!: :!: ).

 

4. grill kit

Not currently available for 03MY STI.

 

5. gear knob

£50.00 (GBP, delivery free of charge when ordered with other parts).

 

6. spring kit

£200.00 (GBP, including delivery, currently out of stock).

 

 

Wnioski:

- kosztowaloby mnie to GBP 1700 (nie jest naliczony VAT w stosunku do exportu do demoludow) - w/g Prodrive to cena juz z dostawa do Polski!!!

- nawet jezeli mialbym placic za transport to kurier do polski za taka paczke to ok GBP100-150

- wiec na co idzie PLN 5.5k???

- przeciez za ta kwote mozna ubezpieczyc samochod :shock: :shock:

 

 

 

szanowna Dyrekcjo - wydaje mi sie ze Shodan i ja to juz dwoch klientow ktorzy chcieli kupic PPP ale po tym wystrzale raczej chyba sie zastanowia - i to bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Ojciec Założyciel

KS - Obawiam się, że w/w rachunek nie jest kompletny.

 

Policzmy:

1. Zestaw 1.700 GBP

2. Transport 150 GBP

3. Suma 1.850 GBP

4. Przeliczenie na PLN (kurs 6,1) 11.285 zł

5. VAT (22%) 2.483 zł

6. Suma 13.768 zł

7. Montaż ????

8. Gwarancja ????

 

Pozostaje koszt magazynowania, zainwestownych środków itd.

 

Nie twierdzę, że jest to cena niska. Ale - używając dalekiego przykładu - jeżeli sam sobie zasadzę i wykopię ziemniaki, po czym rozpalę ognisko, kupię w supermarkecie olej (jeszcze lepiej zasieję rzepak i go wytłoczę), a następnie w/w ziemniaki pokroję w zgrabne paseczki i w rozgrzanym oleju wypiekę, to frytki wyjdą mi znacznie taniej, niż w jakiejkolwiek restauracji. Ale nawet jako honorowy Szkot (czyli sknera :wink: ) tego nie robię.

Jak wiadomo jestem daleki od promowania tuningu i nie namawiam do zakupu. Życzenie Forumowiczów doprowadziło zarówno do testowania PPP w SIP, wyszukania ubezpieczyciela, sprawdzenia w centrali ...... etc.etc.

A później nastąpiła zupełnie normalna kalkulacja kupiecka.

Nie ukrywam też, że coś z takiej zabawy, nawet jeśli niewiele, musi u nas również pozostać - takie są reguły gry.

 

Łączę pozdrowienia

 

 

PS. Co do Pikusia - nie wypowiadam się. Nie podejmuję się też testu porównawczego. Z zasady preferuję konsumowanie od bycia konsumowanym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tak patrzac na rozmowe stwierdzam, po raz ktory, ze Polakom nigdy nie bedzie dosc. Wchodzimy do Unii, a my sie skarzymy, ze miejsca pracy i kasa nie spadna z nieba. Forumowicze sie dopytuja o PPP i chca go miec do kupienia, na co Dyrekcja doklada wszelkich staran, zeby to zrealizowac, a oni sie dalej skarza - tym razem, ze za drogo.

 

Drodzy koledzy!

Co powiedzielibyscie, jakby nawet cene obnizono do tych 12kPLN? Ze tlumik nie jest wystarczajaco glosny? Ze gwarancja na PPP za krotka? Ze samochod wiecej spala? A moze, ze auto za szybkie? :lol:

 

 

Pozdrawiam,

ThanJu

 

P.S. Blagam, nie bulwersujcie sie od razu po przeczytaniu mego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy!

Co powiedzielibyscie, jakby nawet cene obnizono do tych 12kPLN? Ze tlumik nie jest wystarczajaco glosny? Ze gwarancja na PPP za krotka? Ze samochod wiecej spala? A moze, ze auto za szybkie? :lol:

Powiedzielibyśmy -> teraz lepiej.

Jako klient i użytkownik jak-by-nie-było topowego modelu Subaru oferowanego na rynku :P absolutnie doceniam fakt wychodzenia moim potrzebom naprzeciw ze strony Dyrekcji. Nie należy jednak zapominać, że PPP jest produktem, który ma określoną wartość. Nasze protesty i zażalenia (jako potencjalnych konsumentów tego produktu) dotyczą ceny, a nie cech samego produktu kolego than_j :roll:

Tak czy inaczej, cieszymy się że oferta SIP staje się coraz bardziej urozmaicona.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS - Obawiam się, że w/w rachunek nie jest kompletny.

7. Montaż ????

Dyrekcjo, bez przesady, jaki montaż?

Przeflashowanie ECU trwa 5 minut (nawet dywanika nie trzeba podnosić), a montaż wydechu powiedzmy 30-40 minut. Rynkowa cena takiej usługi to powiedzmy 100zl??

 

Moje 3 grosze...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than Ju - nikt nie wyrzuca dyrekcji staran, fajno ze sie udalo to zalatwic.

 

Zanim jednak bedziesz wrzucac na liste patronizujace komunaly o "urodzie" polakow, postaw sie prosze w pozycji kupujacego PPP zamiast wystepowania jako postronne "vox populi". Dokonaj wlasnych kalkulacji a potem zadecyduj czy nie budzi Twoich watpliwosci 35-40% premia w stosunku do cen Unijnych, ktora stawiasz za swoj benchmark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

To nie jest takie proste - ubezpieczenie zawierane jest "en bloc" dla przewidywalnego zakresu sumarycznego ubezpieczenia i dotyczy wyłącznie podmiotów gospodarczych prowadzących taką działalność - w tym przypadku SIP. Ponadto w przypadku usterki występuje tzw. wkład własny (w tym przypadku 1000 zł netto) - to ryzyko oczywiście pozostaje po naszej stronie.

Przy okazji - czas montażu to 2,5 godz (kompletny układ wydechowy, pompa paliwa, programowanie + sprawdzenie).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze wybaczyc ale nie do konca rozumiem. I chyba nie otrzymalem odpowiedzi?

 

Ten pakiet za eur3900 - jak wszystko- na pewno mozna rozlozyc na skladowe?

 

Ciekawa jest wskazowka nt. udzialu wlasnego.... jezeli jest on na poziomie 1000pln to przypuszczam ze to ubezpieczenie tym bardziej powinno byc raczej tansze niz drozsze? chyba ze to 1000pln jest pozniej przez SIP dodane do ceny PPP... ale wtedy to byloby "nasze" ryzyko a nie "wasze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Na czynniki składowe ubezpieczenia rozłożyć się nie da. Jak wspomniałem bęziemy płacili składkę roczną za określoną potencjalnie ilość samochodów - bez w zględu na to, ile faktycznie zostanie zmodyfikowanych. To jest trochę tak jak z wprowadzeniem na rynek nowego modelu: musimy zapłacić za homologację, produkcję prospektów, instrukcji obsługi, sprowadzić określoną ilość części zamiennych, przeszkolić mechaników, wykonać prezentację prasową, kupić i zarejestrować samochody demo itd. itd. Innymi słowy ponosimy określone koszty jeszcze zanim zaczniemy faktycznie sprzedaż. To, czy te koszty się zwrócą zależy od ilości i cen sprzedawanego modelu.

Podobnie, choc w pewnym uproszczeniu działa kalkulacja i w tym przypadku. Ze zrozumiałych względów nie zamierzam umieszczać tutaj jej szczegółów. To, czy nam się ta zabawa będzie "pod kreską" opłacała wykaże dopiero czas.

Uważamy jednak, że - przy istniejącym najwidoczniej zapotrzebowaniu - na zwiększanie mocy i momentu obrotowego Imprez STi należy się starać tego typu wymagania spełnić. Nawet jeżeli - czego nigdy nie ukrywałem - osobiście jestem zwolennikiem rozwiązań fabrycznych i oferowana przez ten model dynamika w pełni mnie stysfakcjonuje.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej:

 

Samochod zarejestrowany w Polsce. Instalacja PPP w Prodrive/Warwick/UK. Samochod wraca do Polski.

 

1. Czy SIP bedzie honorowal gwarancje?

2. Jezeli nie, to ile musialbym zaplacic zeby taka gwarancja byla?

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Odpowiedź brzmi nastepująco :

1. nie

2. nie możemy ubezpieczyć czynności wykonanych przez inną firmę;

gdybyśmy mogli, to ubezpieczenie wyniosłoby ok. 5.000 zł. Na rok.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie jest :(

Ale sprzątnąłem kajutę, wziąłem do ręki ołóweczek, lekko pośliniłem i zacząłem liczyć.

Najpierw WRX - 225 KM i 36.000 Euro. Czyli za konika (rasowego !) 160 Euro. No to dalej - za STi 46.000 Euro przy 265 KM. Czyli za sztukę żądają 174 Euro (cholera - aż tyle wydałem :?: ). Za STi PPP 49.900 Euro a koników 305. Wychodzi za jednego ogierka (a może klacz :shock: ) po 164 Euro.

No i z dyskusji wygląda na to, że mało kto się zdecyduje .... :)

Czyli może być tak rzadki, jak wizyty Pikusia w Zakopanem 8) :arrow: to chyba coś dla mnie.

 

Drodzy Forumowicze posiadający STi - gdy spotkacie na drodze lepiej przyspieszającego "braciszka" pomimo że nie znajdujecie się akurat na trasie OS-u nie wpadajcie w rozpacz i nie oddawajcie samochodu do serwisu : to wyjątkowo odwiedzający stały ląd skromny właściciel Pikusia spieszy się aby nakarmić podopiecznego :P

 

 

Biorący kurs na port

 

 

Korsarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

you are missing the point... Sti kosztuje ile kosztuje... tu nie chodzi o problem z wartoscia bezwgledna ceny PPP w Polsce... tu chodzi o jej wzglednosc wobec cen PPP w innych krajach. I proba znalezienia odpowiedzi na pytanie dlaczego ta zabawa kosztuje w Polsce o c.30/35% wiecej niz w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księże dobrodzieju, czy wypada się kłucić o jedną TACĘ w tę, lub wewtę.

Najwyżej organy będą tydzień później, albo się nie zapłaci za ogrzewanie kościółka. Elektrociepłownia umorzy w zamian za pokropek nowej turbinki, lub innego nierdzewnego urządzonka. A mając tyle koników, można w krótszym czasie obskoczyć płatników podatku " kolędowego", a i pielgrzymować można na godnym osiołku. I o co tu chabit drzeć że o twarzy nie wspomnę. Cena jest ceną. Albo nam odpowiada, i osiołek jest nasz, albo nam nie odpowiada i osiołka kupujemy na kur...ię. Ważne żeby szybko dotrzeć do potrzebujących ( się pozbyć pieniędzy ).

 

Siwy antyklerykał z krwi, kości i portwela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie wykonania czynnosci przez inna firme? ...przypominam ze ta inna firma to producent pakietu - zabrzmialo to tak jakby ryzyko nieudanego wykonania czynnosci przez Prodrive bylo wieksze niz w przypadku SIP ?

 

5,000? ile kosztuje silnik to STi? Przyznam, ze nie mam pojecia - niech bedzie... PLN50,000 (ale chyba mniej?)??? Czyli przy zalozeniu "zero zysku" dla ubezpieczyciela, taka wysokosc skladki oznaczalaby oczekiwana stope% kompletnie rozwalonych silnikow z powodu PPP na poziomie 10%!!!

 

(...)

 

Dyrekcjo...w zasadzie nie oczekuje juz dalszych wyjasnien... bardzo drogie to ubezpieczenie.

 

bardzo dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

" Zero zysku dla ubezpieczyciela " :shock:

Jeżeli znane są namiary na chrytatywna firmę ubezpieczeniową to .... proszę ich nie przekazywać - taka firma jest skazana na plajtę :twisted:

Ubezpieczenie konkretnej firmy nie mówi absolutnie nic na temat porównania ryzyka jej działalności z działalnością innej firmy.

Moje ubezpieczenie na życie nie obejmuje nie obejmuje nikogo innego. Tak juz jest z ubezpieczeniami. Nie mówi tez absolutnie nic na temat mojego ryzyka w porównaniu z innymi osobami.

 

Przyjęty sposób wyliczenia szkodowości jest dalece niefortunny. Równie "prawidłowo" można wyliczyć - zakładając stawkę początkową ubezpieczenia samochodu na poziomie 10% - że co dziesiąty samochód ulega w pierwszym roku eksploatacji szkodzie całkowitej. Trzeba pamiętać, że rachunek matematyczny jest tylko wtedy prawidłowy, gdy prawidłowe są założenia.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrekcjo,

 

Faktem jest ze PPP w Polsce bedzie relatywie znacznie drozsze niz u zrodla - stad moje zdziwienie. Pewnie i tak sie skusze na ten pakiet, co nie zmienia faktu, ze moim zdaniem w cenie PPP w Polsce jest wbudowana zbyt wysoka oczekiwana stopa zysku dla SIP/ubezpieczyciela.

 

ot, co.

 

Odpowiadajac na uprzejme wyjasnienia Dyrekcji:

 

Jeżeli znane są namiary na chrytatywna firmę ubezpieczeniową to .... proszę ich nie przekazywać - taka firma jest skazana na plajtę

 

chodzilo o przyjecie pewnego zalozenia dla prostego przykladu - nie zakladam ze jakakolwiek firma ubezpieczeniowa dziala charytatywnie.

 

Ubezpieczenie konkretnej firmy nie mówi absolutnie nic na temat porównania ryzyka jej działalności z działalnością innej firmy.

 

Zakladam, ze sie nie zrozumielismy - Dyrekcja nie obciaza chyba klientow ubezpieczeniem "Firmy" - SIP?? w ramach ceny PPP?? Mowimy tutaj o ubezpieczeniu od ryzyka PPP a nie firmy (mam nadzieje). W przeciwnym razie ubezpieczenie ma zadziwiajaca konstrukcje

 

Nie mówi tez absolutnie nic na temat mojego ryzyka w porównaniu z innymi osobami

 

Myli sie Dyrekcja - rozmawiamy o stawce ubezpieczenia za PPP, prawda? Otoz stawka ktora Dyrekcja placi za swoje ubezpieczenie zyciowe jest BARDZO WYSOKO skorelowana z "ryzykiem" Dyrekcji w porownianiu do innych osob (podobnych plcia, wiekiem, ...uroda?). I dokladnie podobnie w przypadku PPP - chodzi o ew. % wieksza/mniejsza awaryjnosc (ryzyko) niz w przypadku "serii". Na podstawie stawki ubezpieczenia = ok. PLN5,000 mozna dojsc do wniosku, ze istnieje istotne ryzyko awaryjnosci PPP w porownaniu z seria

 

Równie "prawidłowo" można wyliczyć - zakładając stawkę początkową ubezpieczenia samochodu na poziomie 10% - że co dziesiąty samochód ulega w pierwszym roku eksploatacji szkodzie całkowitej.

 

Jak rozumiem Dyrekcja zaklada ze jednak mniej niz 10% ulega w pierwszym roku kasacji? Ja podobnie twierdze/mam nadzieje odnosnie PPP.... ale to bylby wlasnie akurat argument w druga strone

 

Trzeba pamiętać, że rachunek matematyczny jest tylko wtedy prawidłowy, gdy prawidłowe są założenia.

 

Otoz to - mam wrazenie ze zalozenia do wyceny ubezpieczenia silnika z PPP na poziomie PLN5,000 sa albo bardzo dziwne albo oczekiwana premia zysku na ubezpieczeniu relatywnie ciut za wysoka.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Hwojtku, po pierwsze - wczytaj się w moje wypowiedzi dokładnie, a potem w reakcje na nie. Zauważysz zapewne że na większość moich wypocin, nie ma żadnej reakcji ze strony forumowiczów.

W tej sytuacji mam dwa wyjścia, albo walić po oczach, żeby kogoś sprowokować do dyskusji, albo pisać sobie CO NAM ŚLINA NA JĘZYK PRZYNIOSŁA - SZABLĄ ODBIERZEMY.

Po drugie - moje wypowiedzi, to często punkt widzenia skażonego alkoholem ( etylowym ) - mózgu ( zazwyczaj mojego ) i JAKIKOLWIEK SENS W NICH ZAWARTY JEST CAŁKOWICIE PRZYPADKOWY.

 

Thanie Juniorze - słuszna zauwaga, z natury nie jestem obraźliwy ( ten mięsień mi zanikł, ponieważ go nie używałem ) i przepędzić mnie z forum będzie trudno, aczkolwiek w moim i tylko w moim mniemaniu robi się trochę nudnawo i kiedyś może mnie to sprowokować do zagrania na czeroną kartkę, chociaż od czasu do czasu ktoś daje sobie na wyluzowanie, lub w szyję i pisze coś ciekawiej. Wyrazy szacunku.

 

 

Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hwojtek: czego bys nie zrobil, nie przepedzisz Waldka z tego forum. Co najwyzej porobisz se wrogow :D :wink:

 

Stare przysłowie mówi: friends come and go - enemies accumulate. Nie jestem tu po to żeby przepędzać kogokolwiek, robić sobie przyjaciół czy wrogów, tylko ze względu na Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Hwojtku, po pierwsze - wczytaj się w moje wypowiedzi dokładnie, a potem w reakcje na nie. Zauważysz zapewne że na większość moich wypocin, nie ma żadnej reakcji ze strony forumowiczów.

 

Widocznie większość Twoich wypocin nie nosi zniamon zajadłej prowokacji, ba - można się z nią zgodzić. Szczególnie jeśli dotyczą Subaru.

 

W tej sytuacji mam dwa wyjścia, albo walić po oczach, żeby kogoś sprowokować do dyskusji, albo pisać sobie CO NAM ŚLINA NA JĘZYK PRZYNIOSŁA - SZABLĄ ODBIERZEMY.

Po drugie - moje wypowiedzi, to często punkt widzenia skażonego alkoholem ( etylowym ) - mózgu ( zazwyczaj mojego ) i JAKIKOLWIEK SENS W NICH ZAWARTY JEST CAŁKOWICIE PRZYPADKOWY.

 

Drogi i szanowny Waldemarze. Ubolewam nad tym stokrotnie, gdyż jak wiadomo słowo szlachcica droższe pieniędzy. Przyzwyczajony jestem do tego, że szanuję to co piszę, gdyż prezentuję tym samego siebie, i tego samego spodziewam się po interlokutorze, jak widać trafnie. Jestem pełen respektu dla Twojej szczerości w autoprezentacji jak i dla - chciałoby się powiedzieć - wręcz ekshibicjonistycznego stosunku do Twojej skłonności do wypitki, jednak zważ, że uczenie młodzieży w postaci Than Juniora, że można wypowiadać się w stanie wskazującym może tą młodzież przyzwyczaić do takiego procederu, przez co młodzież ta uzna takie zachowania za normę - ze stratą dla młodzieży. Starsi zapewne podejmą w takim wypadku własne opinie, ale to już ich sprawa.

Śpieszę przy okazji poinformować, że tematykę antyklerykalną znakomicie możesz realizować na http://www.nie.com.pl/main.php?dzial=forum - natomiast nie jest ona związana z tematem tego forum. O ile nie mam przyjemności odwiedzać i czytywać wspomnianego linkiem forum, o tyle mam takową z odwiedzania tutejszego. I począwszy od tego, że jest to całkowicie nie na temat, a skończywszy na tym, że uważam to za osobiście obraźliwe, proszę Cię o powstrzymanie się na tym forum od dawania w szyję oraz uprawiania Twojej propagandy - osobno i łącznie.

 

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...