Skocz do zawartości

Zgubiona karta pojazdu


Heller

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przygotowywałem i przeglądałem dokumenty od auta - bo już lada chwila trafić w ręce nowego ołnera i... no właśnie nie moge doszukać się karty pojazdu.

 

Była i wsiąkła gdzieś.

 

Szukam dalej bo przecież się nie rozpłynęła ale - co jak się nie znajdzie ?

 

Znalazłem w internecie info o tym, że się idzie do urzędu i dostaje nową - tylko, że z taką operacją wiąże się też przymusowo - wymiana dowodu, nalepek srepek itd...

 

 

I teraz pytanie czy lepiej, żebym szedł do urzęda i dostawał nowy komplet i jakby nie było powtónie go rejestrował czy może wygodniej będzie jak :

 

Nowy właściciel kupuje ode mnie auto - idzie je rejestrować i przy tej okazji mówi, że zgubił kartę i rejestruje go na siebie i przy tej okazji wystawiają mu kartę pojazdu ?

 

 

 

Przerabiał ktoś w ogóle taką sytuację ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heller, znowu ????

MEGAROTFL :mrgreen: You are my hero :lol:

sprawdz tam gdzie ostatnio ;)

 

a tak powaznie - skladasz wniosek o wydanie wtornika - trwa to okolo miesiaca - koszt chyba nie przekracza 100 PLN.

 

Mozesz tez sprzedac z zaznaczeniem, ze karta zostala zagubiona - wtedy nowy wlasciciel sie bedzie bujal z tematem. Musi odwiedzic wtedy urzad, dostac zaswiadczenie, ze samochod byl faktycznie zarejestrowany i z takim zaswiadczeniem dopiero moze finalnie zarejestrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heller, znowu ????

MEGAROTFL :mrgreen: You are my hero :lol:

sprawdz tam gdzie ostatnio ;)

 

Taaaaa... to już się tradycja robi.

Ona mi to specjalnie robi !! :twisted:

 

Ty a gdzie ostatnio była ? Bo ja już nic nie pamiętam :lol:

 

Mozesz tez sprzedac z zaznaczeniem, ze karta zostala zagubiona - wtedy nowy wlasciciel sie bedzie bujal z tematem. Musi odwiedzic wtedy urzad, dostac zaswiadczenie, ze samochod byl faktycznie zarejestrowany i z takim zaswiadczeniem dopiero moze finalnie zarejestrowac.

 

Tak chyba będzie szybciej...

 

 

No dobra... kurna.. idę szukać dalej :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak nie wydano karty do samochodu to jest wyraźnie napisane w dowodzie rejestracyjnym w rubryce "Nr karty pojazdu": "Karty nie wydano"

 

Ja tak miałam z poprzednim samochodem, ale urząd do mnie przysłał pismo, żebym wyrobiła kartę kontaktując się z poprzednim właścicielem - de facto on musiałby się tym zająć :roll: . Karty nie wyrobiłam, bo mi się nie chciało, a urząd zapomniał.

Co ciekawe podczas zmiany meldunku okazało się, że mojego pojazdu w ogóle nie było w ewidencji, bo im "zniknął" podczas zmiany systemu komputerowego :twisted: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak nie wydano karty do samochodu to jest wyraźnie napisane w dowodzie rejestracyjnym w rubryce "Nr karty pojazdu": "Karty nie wydano"

 

Ja tak miałam z poprzednim samochodem, ale urząd do mnie przysłał pismo, żebym wyrobiła kartę kontaktując się z poprzednim właścicielem - de facto on musiałby się tym zająć :roll: . Karty nie wyrobiłam, bo mi się nie chciało, a urząd zapomniał.

Co ciekawe podczas zmiany meldunku okazało się, że mojego pojazdu w ogóle nie było w ewidencji, bo im "zniknął" podczas zmiany systemu komputerowego :twisted: :wink: .

U mnie w urzędzie byłby odjazd spod okienka w wydziale komunikacji przy próbie przerejestrowania. Nie ma pełnej dokumentacji, nie ich problem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmiana systemu mnie uratowała, bo wszystkie dane auta babka wprowadzała na nowo :wink: , ale auto od tej pory było sprzedane 2 razy :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak nie wydano karty do samochodu to jest wyraźnie napisane w dowodzie rejestracyjnym w rubryce "Nr karty pojazdu": "Karty nie wydano" Lepiej przyznać się niż robić z ludzi idiotów :evil:

 

Kolego drogi , naprawdę nie zajarzyłeś ,że sobie jaja robię ? Toż, to tekst z klasycznej komedii : powiem,że tak było :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...