Skocz do zawartości

Czy można wywalić kata w STI MY08 ?


Gość HERMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Może wiecie, czy w STI MY08 można wywalić kata, czy to coś da? Czy są dwie sondy lambda, czy jedna i czy przed, czy za katem, czy to nie będzie szkodziło na silnik i seryjny wydech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie, czy w STI MY08 można wywalić kata, czy to coś da? Czy są dwie sondy lambda, czy jedna i czy przed, czy za katem, czy to nie będzie szkodziło na silnik i seryjny wydech ?

 

tak, nie mozna ot tak sobie wywalic kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERMAN, nie licz na tanie i szybkie sposoby podnoszenia mocy. Kończą się zazwyczaj tragicznie.

 

W tych wozach jak nie zainwestujesz, nie osiągniesz efektu. Wszyscy ci, którzy szli na skróty, gorzko tego pożałowali...

Ja nie chcę podnieść mocy w ten sposób, tylko zapchały się, ale już w aso zrobili dziś auto i jest ok, trzepneło mnie to po kieszeni 5200 za dwa, ale najważniejsze że jest już ok. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... Nie miałeś gwarancji?
No niestety sprowadzony z usa i nie ma gwarancji, musiałem widocznie gdzieś przypierniczyć dołem, pewnie o śpiącego pieska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wymieniłeś dwa katalizatory za 5200 PLN?!

Wydaje mi sie , ze w przypadku nowego auta (MY08 , 16 tys ) jest to własciwe rozwiazanie. W przypadku np. sprzedaży , kupujacy nie ma żadnych obiekcji. Auto jest fabryczne. W przypadku montazu jakiegos wynalazku bez kat. + remap :?: koszty sa podobne , jak nie wieksze a gwarancji żadnej . Dobry kompletny wydech z kat. sport. to przy tym kursie z 18 tys ( nie wymagajacy remapu ) a te inne domorosle wynalazki nie bardzo pasują do nowej Imprezy. Rozumiem pomysly ale zostawcie je dla aut powiedzmy mniej wartosciowych...wtedy mamy podobny punkt widzenia.... :wink: .

AK

ps.wiem , ze zaraz naskocza na mnie z pomysłami imp. z US ale obawiam sie , ze bedzie jak z cena turbiny do tego auta wyjściowa 1100$ po doliczeniu VAT 5300 a jeszcze koszty przesylki :idea: a u mnie 6040 zl brutto i gwarancja 2 lata a dla forumowicza rabacik 10% :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba sie zastanowić czego klient oczekuje, a nie doradzac bez sensu, skoro klientowi wystarcza seryjna moc, i nie chce miec głosnego auta, to wcale sie nie dziwie że zamówił seryjne, ja pewnie jak by mi sie to w RS4 stało, też zamówił bym seryjny a nie dorabiał gdzieś wydech , i potem jęczał że głośno :roll: . Jedno głosne auto juz mam :razz: i wczoraj jak zrobiłem 600km , to domu przyjechałem jak głupi jaś :mrgreen: , zasnąć nie mogłem od tego hałasu, już w życiu nie pojade do Poznania na kołach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba sie zastanowić czego klient oczekuje, a nie doradzac bez sensu, skoro klientowi wystarcza seryjna moc, i nie chce miec głosnego auta, to wcale sie nie dziwie że zamówił seryjne, ja pewnie jak by mi sie to w RS4 stało, też zamówił bym seryjny a nie dorabiał gdzieś wydech , i potem jęczał że głośno :roll: . Jedno głosne auto juz mam :razz: i wczoraj jak zrobiłem 600km , to domu przyjechałem jak głupi jaś :mrgreen: , zasnąć nie mogłem od tego hałasu, już w życiu nie pojade do Poznania na kołach :twisted:

 

nie trzeba zakladac glosnego wydechu, mozna zalozyc np fujitsubo legalis i jest cichutko a jakos wykonania jest duzo lepsza od seryjnego:

 

http://www.fujitsubo.co.jp/product01.ph ... 0000004062

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowy kat kosztuje ok. 500zł. Niezłą marże mają w ASO :shock:

A ja słyszałem , ze za stare kat. placa po 200zł...na złomie.

Nie wiem po co poruszasz sprawe marży i z czym ona ma zwiazek :?: Kat. do sti 08 kosztuje 4400 , drugi z 1400 to cennik...marza jak marza podobna jak w kazdej branzy 15-25%.....

Juz drugi raz podajesz ceny nie osiagalne w Polsce (turbo 1100$) lub ceny za ktore u p.Franka mozesz "cos" przyspawac do swojego auta (kat.sportowy 500zl)... do swojego tak :idea:

Wyobraz sobie , ze sa klienci którzy chca mieć np. oryginalny spojler za 4000 tys a nie podrobke z pod Krk za 800zł , czy nowe turbo z gwarancja a nie przywozone przy okazji rozbitych aut z US czesci....Tez tacy są......ale sklep/produkcje mozesz jakas otworzyć skoro masz i doswiadczenie i wiedze i wtedy....komentuj..... :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru zakładać sklepu, słaby ze mnie handlowiec :roll:

 

Ale układ wydechowy to nie fizyka kwantowa, i bez problemu można wspawać kat za 500zł. Nie moja sprawa jak ktoś wydaje swoją kasę, piszę tylko że da się taniej, szczególnie w przypadku samochodu z US który i tak nie ma gwarancji.

 

A katy na złom za 200zł kilka razy sprzedałem, wiec jest to prawda.

 

[ Dodano: Czw Mar 12, 2009 9:35 am ]

doswiadczenie i wiedze i wtedy....komentuj..... :wink:

AK

 

Komentować będe zawsze kiedy będe miał na to ochotę, chyba od tego jest forum :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowy kat kosztuje ok. 500zł. Niezłą marże mają w ASO
Nie chciałem eksperymentować z wydechem, robiłem kiedyś eksperymenty na peugeocie 206 s16 2.0 i kończyło się to wizytami raz na pół roku w warsztacie, ciągle były problemy z wydechem, albo się przesuwał, pękał, rozlatywał się w środku, a na końcu poszła sonda, tak więc wolę coś oryginalnego i dobrego. Dzięki wszystkim, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentować będe zawsze kiedy będe miał na to ochotę, chyba od tego jest forum

Oczywiscie , ale z sensem np. cena turbo w US to 1100$ do tego podatki w Polsce i koszt transportu :idea: , sportowy kat to 500zł ale trzeba dorobić rure , przespawac kolnierz itd co w sumie powinno zamknac sie kwota np 1200 brutto.......

AK

ps.nerwowy sie ostatnio zrobiłes..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.nerwowy sie ostatnio zrobiłes..... :wink:

 

Niestety... to chyba przez tą niekończącą się zimę. Mam nadzieje że jak w kóncu przyjdzie wiosna to znów będe wesoły i pogodny :mrgreen:

 

Ja dlatego staram sie odlecieć ( samolotem :idea: ) koło 20 grudnia i naswietlac się do 5 stycznia gdzieś gdzie jest normalnie to znaczy zielono i ciepło i woda w morzu ma z e 26/7 stopni... :mrgreen:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...