Skocz do zawartości

filtr K&N - konserwacja


mstar

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem posiadaczem WRXa z założonym K&N (oryginalnie w USA przez Subaru Performance Tuning). Na razie nie zamierzam go zdejmować (wiem, przepływka). Ładnie syczy, przyjemny dla ucha dźwięk... ;) i chyba ciut mocniej pcha naprzód ;).

 

Ja jednak w innej sprawie. Jak wygląda konserwacja tego filtra (mycie, nawilżanie) i na ile jestem zrobić to hand made, w domu? Czy należy kupić jakiś specjalny siuwax? Jesli tak, to gdzie?

 

Dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego. Znajdziesz choćby na alledrogo.

Obrazek

 

Czy często czyścisz/nawilżasz ( ;) ) K&N?

Na tronie producenta proponują to zdaje się co 30 k Mil, ale w znajomej firmie z Piaseczna proponowali co 10 k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego. Znajdziesz choćby na alledrogo.

Obrazek

 

Czy często czyścisz/nawilżasz ( ;) ) K&N?

Na tronie producenta proponują to zdaje się co 30 k Mil, ale w znajomej firmie z Piaseczna proponowali co 10 k km.

Na razie po kupnie raz. Ale samochód mam niedługo. Może ze 2 tys km zrobiłem jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mstar, taki zestaw do mycia filtra z olejkiem dostaniesz nawet w Piasecznie w Feu Vert.

Ja kiedyś kupiłem sobie miękki pędzelek, myłem tym siuwaksem, płukałem pod bieżącą wodą i suszyłem a potem nawilżałem tym olejkiem tak co 7-8 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mstar, taki zestaw do mycia filtra z olejkiem dostaniesz nawet w Piasecznie w Feu Vert.

 

Dzięki Hogi. Dostałem w prezencie od Kajzera. On już nie potrzebuje, bo w swoim GT nie używa, a zestaw został po toyocie (chyba)... Dzisiaj pierwsze czyszczenie. Ciekawe, czy jutro dojadę do pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mstar, taki zestaw do mycia filtra z olejkiem dostaniesz nawet w Piasecznie w Feu Vert.

 

Dzięki Hogi. Dostałem w prezencie od Kajzera. On już nie potrzebuje, bo w swoim GT nie używa, a zestaw został po toyocie (chyba)... Dzisiaj pierwsze czyszczenie. Ciekawe, czy jutro dojadę do pracy ;)

 

I jak sytuacja ?

Pytam bo mam zamiar założyć :

http://www.knfilters.com/search/product ... 69-8001TWR

i im więcej czytam tym więcej zabawy się spodziewam :)

Możesz podesłać fotkę jak masz założony ?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...