Skocz do zawartości

LEGACY MY05 jakie hamulce?


GiGi

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam do zrobienia hamulce w moim legasiu 05, 2.5

nie wiem jakie tam tarcze i klocki pasują, bo US ma wyraźnie mniejsze od europejskich.

Gdzie takie kupić?

 

masz średnice tarcz 277mm , czyli praktycznie od forestera 98-05, czy starego GT , bedzie wszystko pasowac, wybór masz spory :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

ja tez mam podobny problem, nadszedl czas na wymiane tarcz przednich i nie bardzo moge znalesc tarcze do mojego legasia 2007, 2.5l usa...Jeden z kolegow tu pisze o 277mm srednicy, a z tego co widzialem w sklepach us to jest 293mm...Czy hamulce w tym aucie z 05, roznia sie od tego z 07r??

Hmmm i jak to jest Panowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zmierz średnicę tarczy i będzie po sprawie, ale 277mm byłoby bliższe prawdy.

Mam inny problem, przednie zaciski w modelu '06 kończą swój żywot, tzn. może źle się wyraziłem, coś tam się z nimi dzieje, w każdy razie jest pretekst do wymiany. Czy ktoś wymieniał w swoim Legacy zaciski ze standardowych na np. 4 tłoczkowe z WRX lub inne? Strzelam w tej chwili, bo nie mam zielonego pojęcia na jakie zamienniki można liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podlacze sie watku oczywiscie za pozwoleniem GIGI

Mam pytanie do mistrzow mechaniki:

-czy legacy H6 (ue)ma takie same zaciski jak GT05(usa)?

Zdecydowalem sie zalozyc do legacy 92'Tna zaciski od GT'05(usa). Slyszalem glosy,ze sa takie same jak w H6 a te moge kupic w kraju natomiast GT'05 musze zamawiac w usa i znac numer czesci(jezeli ktos ma mozliwosc sprawdzic prosze o numer czesci-zacisku).Jezeli macie wiedze jak takie zmiany wprowadzic prosze o wskazowki(czy beda ktores z nich pasowac,czy potrzebne beda jakies dodatkowe adaptory,itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem kilka miesięcy temu. Wyobraźcie sobie, że nawet oficjalny przedstawiciel EBC nie mógł mi dobrać odpowiedników! PARANOJA! Oczywiście mogłem zamontować oryginałki w serwisie, ale ja - jak to ja ;) , musiałem zamontować "coś" niestandardowego/usportowionego.

Poradziłem sobie w sposób następujący - sprowadziłem sportowe tarcze i klocki (przód + tył) z US. I powiem, że hamują rewelacyjnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...