Skocz do zawartości

Migracja na IPB/vBulletin?


uosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako ze forum caly czas jednostajnie zamula pojawia sie moja propozycja, zeby zmigrowac forum na Invision Board albo vBulletin. Te fora doskonale radza sobie z ogromnymi ilosciami postow (na przyklad forum xda-developers), z duzymi ilosciami uzytkownikow, nie sa tak przeladowane i ociezale jak phpBB, a juz zwlaszcza w wersji "by Przemo" a ich lifetime license nie jest jakos przesadnie drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uosiu jako, że poważnie rozpoznawałem temat pozwól, że Ci odpowiem jak to wygląda z punktu widzenia osoby administującej Forum.

 

1. opłaty licencyjne - sprawdzałeś ile? Faktycznie nie są przesadnie drogie, ale są

2. php by Przemo - nie jest złym skryptem tylko lekko niedopracowanym bo opartym na gołym phpbb z dogranymi dodatkami do którego ktos dołozył modyfikacje. Jeżeli masz serwer, który sobie radzi z tym - nie ma sprawy ale jeżeli nie zaczynają się niemiłe niespodzianki

3. Przemo ma wielką zalete jaką jest funkcjonalność i podatnośc na wszelkiego rodzaju modyfikacje. na dodatek są one dozwolone - tzn nie utracisz supportu ;-)

4. obsługa czy to IPB czy vBulletin jest z pozycji usera bardziej skomplikowana a dla administratora to koszmar.

5. lepsze wrogiem dobrego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. obsługa czy to IPB czy vBulletin jest z pozycji usera bardziej skomplikowana a dla administratora to koszmar.

 

Akurat z vB miałem do czynienia jako admin i wg mnie jest super.

A czy miałes okazję porównac go do innych skryptów? Nie czepiam się - po prostu moim zdaniem najwygodniejszy jest php.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzamy też zmiany z dwóch innych powodów:

1. Nasze Forum wymaga prac porządkowych (tutaj również widzę dużą rolę Hubeeerta). Kiedy będzie porządek w bazie - ocenicie sami czy jest konieczność przyzwyczajania się do czegoś nowego :mrgreen:

2. Kiedyś trzeba pomyśleć o zmianie sprzętu obsługującego bazę Forum... myśleć zaczęliśmy... niedługo zapewne zaczniemy działać. Wtedy też sam sprzęt trochę zniweluje różnice w szybkości.

 

Od siebie dodam, że pracowałem i na vBulletin oraz IPB, ale jakoś nie przypadły mi do gustu... może jestem trochę konserwatystą i informatykiem, a to oznacza, że jeżeli coś działa - nie naprawiaj tego :mrgreen:

Przymula - fakt, ale znamy podstawowe przyczyny i jestem przekonany, że z pomocą Hubeeerta je szybko wyeliminujemy.

 

Przepraszam, że tak od razu z góry odrzucamy, ale sprawdzaliśmy już te opcje kilka razy i zawsze stawało na tym samym. Tak czy inaczej, dziękuję za propozycje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wtrącić swoje trzy grosze to czy nie zastanawialiście się o dodaniu stylu forum którego tło byłoby ciemne a litery jasne. Jest to o tyle dobre że tak bardzo nie męczy wzroku i jest jak dla mnie bardziej czytelne tak jak tu http://www.audiocar.pl/forum/forum-st.html :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne tło i białe litery ?? Po niczym mnie bardziej oczy nie bolą jak po dawce tekstu w takich kolorach. Zdecydowanie odradzam. Mam stronę właśnie w takich kolorach i już od dawna myślę nad zmiana kolorystyki bo znajomi narzekają, że oczy bolą niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...