Skocz do zawartości

Dziwne dzwieki.


HULK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeczytalem wszystkie watki na temat panawek i nie znalazlem odpowiedzi na jedno pytanie.

Czy ten dzwiek, stukanie czy jak by to nazwac, ktory zwiastuje spore wydatki jest slyszalny caly czas czy tez na poczatku pojawia sie i znika ???

Pytam bo ostatnimi czasy zaczyely dochodzic z silnika dziwna dzwieki, jegby troch "panewkowe", delikatne takie nie za glosne, pojawiaja sie niereguralnie i trwaja chwile. Slychac je tylko na jalowym, kiedy silnik jest rozgrzany i po dodanu gazu znikaja. Trudno mi sprecyzowac dokladne miejsce z ktorego je slychac ale chyba najwyrazniej z przodu silnika, na srodku kolo rozrzadu. Moze jestem przewrazliwiony ale kiedy pomysle ze to moze zwiastowac $$$$$ serce mi staje :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie puki nie szczela olejem i sieje wodą to jeździj, aż tak groźnie nie wygląda z tego co opisujesz.... co nie ulega wątpliwości że coś się , dzieje. O tyle jest problem że nie da się sprecyzować dokładnie co się wyrabia.... najlepiej podjedź do kogoś niech posłucha......

 

A w najgorszym wypadku odkładaj na silnik co ty tam masz? Ej20 ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dźwiekami to na ogół tak jest (z wyjatkiem nut...), że najlepiej jak ktoś jednak posłucha, bo silnik może wydawać tyle różnych dziwnych dźwięków...wystarczy jak sie jakaś blacha - osłona termiczna na wydechu obluzuje, i już hałasuje jak wiadro gwoździ.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dzwiek, stukanie czy jak by to nazwac, ktory zwiastuje spore wydatki jest slyszalny caly czas czy tez na poczatku pojawia sie i znika ???

Jeżeli słychać mocno głośne metaliczne stuki (powiedziałbym "walenie") od razu po odpaleniu to panewka już się obróciła.

Jeżeli dopiero się łuszczy (tak miałem u siebie) to stukanie jest słyszalne po mocnym rozgrzaniu przy ok 2,5 tysiąca obrotów. Na zimno była cisza.

 

Trzeba tylko rozróżnić dźwięk panewki od piston slap albo klepania popychaczy hydraulicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko rozróżnić dźwięk panewki od piston slap albo klepania popychaczy hydraulicznych.

 

Dla Ciebie, pablonas, to proste.....wystarczy znać się na autach....jakie to proste.... :grin: ale dla niektórych to jak język węgierski.... :grin: organoleptycznie chyba skuteczniej niz na jutubie, nagrania się zniekształcają i dalej zostaje przypuszczenie, nie pewność... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

organoleptycznie chyba skuteczniej niz na jutubie, nagrania się zniekształcają i dalej zostaje przypuszczenie, nie pewność... :grin:

No to wiadomo. Tylko kolega jest zdaje się w GB a to nieco utrudnia organoleptyczne badanie :wink:

Wrzucić film na youtube zawsze można. Auto się od tego bardziej nie zepsuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym z zaden film nie zastapi kontroli organoleptycznej, ktora ma nadzieje ze odbedzie sie w piatek, mieszkam w IRL ale mam tu kilku znajomych mechanikow. Mimo wszystko jednak pozwolilem sobie na dwa filmiki.

Dzwiek slyszalny okolo 57s i 1.25min.

 

Tutaj od dolu, lepiej slychac 30 i 50 sekunda.

http://www.youtube.com/watch?v=wSLbzBch ... annel_page

 

Ja zawsze bylem przekoany ze panewki, jak juz zaczynaja padc to je slychac caly czs a nie tak na chybi trafil, dziwne to jakies takie jest, ale jeszcze mam nadzieje ze to cos innego :)

 

Poprawilem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj bylem u mechnika zeby osluchal silnik, jego zdaniem to nie panwki tylko najprawdopodobniej cos w komorze sprzegla. "Niestety" wczoraj autko zachowalo sie tak jak ja w poblizu dentysty, momentalnie zeby przestaja bolec :) i za zadne skarby nie chcialo stukac, tylko kilka marnych dzwiekow i ciezko bylo je namierzyc. Odczekam jeszcze troszke i zobaczymy jeszcze raz, moze sie uda, choc wolalbym juz ich nigdy nie uslyszec ! :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...