Skocz do zawartości

Zegarek przestal swiecic


jmiciuk

Rekomendowane odpowiedzi

Przestal mi swiecic zegarek ten przy schowku na srodku. Jak sie do niego dobrac ? Trzeba wykrecic schowek czy jak ? I co tam moglo pasc ? Bo dziala ale sie nie podswietla. Z gory dziekuje.

 

I padlo mi podswietlanie strzaleczki od paliwomierza - musze sie przyjrzec zeby wiedziec ile mam paaliwka - jak to sie wymienia ? Duzo z tym roboty ? Samemu zrobie to w 10 minut czy lepiej oddac do elektryka czy moze do ASO ? Nie chce mi sie caly dzien w to bawic bo ja zawsze w takim wypadku cos zlamie,przekrece itp. wiec jak to powazniejszy zabieg to wole oddac w dobre rece.

A pacjent to forester 2002 my03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia z rozbieraniem podsufitki, przekladaniem nawigacji, zakladaniem subwoofera, itd. wynika, ze do deski rozdzielczej to na pewno bym sie nie zabieral. Jak sobie popatrzylem jak to jest zrobione, a jak opisane w manualu to sie zalamalem prawie. BEz doswiadczenia moim zdaniem nie ma sie co do tego zabierac.

 

Manual pelny jest tekstow w stylu: podwaz srubokretem i ciagnij bardzo delikatnie, aby nie uszkodzic. W razie wylamania zaczepu wymien element na nowy.

 

Fajne nie?

 

Jezeli nie musisz, to sam tego nie rob. Skonczy sie tak jak mowisz, pourywasz, polamiesz, itd. Bedziesz sobie potem w brode plul. No chyba, ze do wymiany zarowek od podswietlania jest jakis prosty patent, ale nie sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok dzieki. Probowalem czy nie da sie schowka jakos nromalnie pociagnac i wyciagnac i zegarek zaczal swiecic :D A wczesniej pukalem w niego, stukalem i nic. Ale wiem ze czesto jest tak ze zacznie, potem bedzie raz dzialal a raz nie a potem wysiadzie na amen. Tak czy owak jak bede w ASO zwroce im uwage i niech sie bawia. Ciekawe co bedzie jak oni cos polamia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmiciuk, zadam głupie pytanie. Czy w momencie gdy nie działał zegarek, działały wycieraczki?

Nie wiem jak w Forku, u mnie oba te urządzenia są na jednym bezpieczniku (z gniazdem zapalniczki na dodatek). Zdarza się (a dokładnie CB to powoduje), że czasami przestaje działać wszystko co jest na tym bezpieczniku (ale bezpiecznika nie pali). Wystarczy, że na chwilę wyjmę wtyczkę od CB z gniazda zapalniczki i wszystko się "naprawia". Wtedy podłączam CB i działa to wszystko jakiś czas aż do kolejnej takiej przygody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wycieruchy dzialaly ale to chyba nie tu lezy problem bo wczoraj znowu mi nie dzialal ale cos wrzucalem do tego schowka, trzasnalem klapka od schowka i zegarek zadzialal wiec gdzies tam sie cos obluzowalo. Sam sie tego nie tykam, poczekam jak bede w aso i spytam ile za to wezmą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sam pisałeś, takie raz działanie raz nie działanie to jest początek końca.... :roll:

 

U mnie było dokładnie tak samo... na początku dawało się go naprawić pacnięciem.. potem trzeba było pacnąć mocniej :wink: , aż umarł na dobre.

 

Na szczęście jak się okazało jest to naprawialne bez angażowania ASO :wink: .

Z reguły w tych zegarkach pada jeden lut, o ile dobrze pamiętam jest to lut od rezystorka 510.

 

Ktoś kiedyś już linkował instrukcje jak to naprawić.

 

O tu jest:

http://www.subaruforester.org/vbulletin ... 3350.html=

 

a tu wątek na The Forum:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=114087

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten ma podswietlane cyferki to to chyba inny jest. Moj ma cyferki czarna a podswietlany jest caly(znaczy tlo) i normalnie dziala tylko sie nie podswietla wiec moze jakas zaroweczka sie obluzowala. Tak czy owak jakos niechce mi sie go narazie wymontowywac bo niechce czegos polamac. Narazie zreszta swieci ( z kolei jak zapalil sie zegarek to zapalila sie tez lampka airbag ale to juz inna historia hyhyhy ). Jak zgasnie to moze jak bede w aso to spytam albo jak zrobi sie cieplej to moze sprobuje sie do niego dobrac.

 

EDIT: A no i dzieki za znalezienie tego, moze sie przydac jakby jednak to te luty byly, sam bym tego napewno nie znalazl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję rozbierać konsolę środkową w Forku 05 i Imprezie 07. Wprawdzie w Forku nie doszedłem do schowka i zegarka ale wszystko poniżej miałem wyjęte. Przede wszystkim wiedząc jak wyglądają zatrzaski łatwiej jest próbować je wyciągać :) Jakby co to mogę coś spróbować podpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...