Skocz do zawartości

Polska ;)


Gabrys

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki/koledzy -mam pytanko. Ma ktoś z Was może jakieś namiary na noclegi w Ustroniu? Muszę skoczyć tam za 2 tygodnie coś załatwić i może zostanę na weekend :smile:

 

 

pablonas- rok temu pierwszy raz widziałem fotki z tych miejsc- REWELKA!! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... szukam jakiejs fajnej nadmorskiej trasy z noclegami. ... Jakie miejscowosci polecacie ?

Malbork - warto poświęcić 1 dzień na zwiedzanie zamku, noclegi fatalne (tylko ekonomiczna klasa wycieczkowa).

Trójmiasto - strasznie dużo ludzi, o noclegach - jeśli nierezerwowane najpóźniej w marcu - można zapomnieć. Córka była tam 2 tygodnie temu; żeby dostać się na Błyskawicę czy do Akwarium w Gdyni trzeba stać kilka godzin w kolejce.

Władysławowo - świetny punkt wypadowy do wycieczek na Hel, do Trójmiasta itp. Ładna plaża.

Łeba - unikatowe wydmy i ładna plaża.

Rowy - ciekawe przyrodniczo (straszne komary!).

Kościerzyna - muzeum parowozownia.

Jarosławiec - piękna plaża klifowa, cisza (z dala od głównej plaży). Czasami dodatkowe atrakcje w postaci ćwiczeń wojskowych.

Darłowo - sympatyczne miasteczko i port, plaża niespecjalna (patrz Dąbki)

Dąbki - święty spokój (z dala od głównej plaży).

Kołobrzeg - kilka interesujących ocalałych zabytków, ciekawie odbudowane stare miasto, dużo ludzi.

 

Jeśli chodzi o noclegi, nie mogę niestety niczego konkretnego poradzić. Ostatni raz byliśmy nad morzem chyba przed 6 laty. Standard ogólnie niewysoki, niezależnie, czy w domach wczasowych, czy w domach prywatnych. Staraliśmy się rezerwować w domach wczasowych, choćby dlatego, że w większości są pokoje z łazienkami, czego nie można powiedzieć o tzw. kwaterach. Może się coś zmieniło na lepsze w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o noclegi, nie mogę niestety niczego konkretnego poradzić. Ostatni raz byliśmy nad morzem chyba przed 6 laty. Standard ogólnie niewysoki, niezależnie, czy w domach wczasowych, czy w domach prywatnych. Staraliśmy się rezerwować w domach wczasowych, choćby dlatego, że w większości są pokoje z łazienkami, czego nie można powiedzieć o tzw. kwaterach. Może się coś zmieniło na lepsze w tym czasie.

 

dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie o Slask, ten Gorny, wybieram sie na weekend, nocleg w Katowicach, jade z okolic Lodzi, w jedna strone zamierzam przejechac przez Jure i tu jakis pomysl juz mam, ale drugi dzien-chcialbym jakis program dla dzieci, dwu chlopcow, 9 i 5 lat, ze swej mlodosci pamietam wizyte w Chorzowie, Park Wypoczynku i czegos tam jesli dobrze pamietam, nie wiem jak to teraz funkcjonuje, prosze o podpowiedz i ewentualne sugestie jak spedzicciekaiwe niedziele lub sobote w okolicach Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byłem mały, to park Chorzowski był SUPER :!:

 

"Dolina dinozaurów" (jest jeszcze?), wesołe miasteczko, "kolejka linowa" (czyli wyciąg krzesełkowy jadący nad parkiem :wink: ), place zabaw i masa terenów do biegania... planetarium, potem były też gokarty (są jeszcze?) etc.

 

to był zawsze obowiązkowy etap odwiedzin wujka z Katowic :lol: No ale to bylo świat czasu temu, a atrakcyjnosc tego typu obiektów mogła w oczach dzisiejszej młodzieży trochę spaść... :razz:

Mimo wszystko uważam że to fajne miejsce na spedzenie czasu z dziecmi i sam chetnie bym sobie zrobil taka "podróż sentymentalną" :lol:

 

z tego co wiem to jakies czas temu pojawil sie tam jeszcze skatepark i cos a la tor saneczkarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaki79, znam bardzo przyjemny ośrodek w Ustroniu-Hermanicach ale nie jest to w centrum - do centrum trzeba podskoczyć autem. Sam ośrodek jest tani i przyzwoicie wyposażony. To nie jakiś hotel ***** ale jeśli chcesz przystępny cenowo nocleg w przyzwoitych warunkach to polecam. Ośrodek jest Wojskowy ale to zupełnie o niczym nie świadczy. Teren duży. Na skraju lasu. Cisza i spokój. Na terenie bar-kawiarnia, można trzasnąć bilarda, sala gimnastyczna, siłownia, mała stajnia, stołówka serwująca pełen zakres posiłków, miejsce do grillowania. Do centrum daleko ale za to masz ciszę i spokój. Można wyskoczyć na spacer albo na rower nad Wisłę, od ośrodka do Wisły masz 5 minut drogi piechotą. Byłem tam parę razy i miło wspominam.

 

[ Dodano: Pon Lip 20, 2009 6:33 pm ]

WPKiW w Chorzowie istnieje, funkcjonuje i ma się dobrze. :) Atrakcji wciąż sporo i myślę, że jeden dzień to mało by wszystkiego spróbować :)

Ogólnie coraz więcej starych kopalni tworzy bardzo ładne muzea ale to zależy czy Was to kręci :) W Tarnowskich Górach można zwiedzić kopalnię Srebra - bardzo miło wspominam choć byłem tam kilka lat temu. Wewnątrz jeden korytarz jest zalany i płynie się łodzią.

Można też zajrzeć do parku Kościuszki i zobaczyć słynną Wieżę Spadochronową ale to raczej jako ciekawostka aniżeli punkt programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dolina dinozaurów" (jest jeszcze?)

 

jest :smile:

 

"kolejka linowa" (czyli wyciąg krzesełkowy jadący nad parkiem :wink: )

 

tzw. L-ka- super sprawa, ale niestety już nie działa :roll:

 

planetarium

 

warto odwiedzić :grin:

 

Park Chorzowski to, z tego co kiedyś czytałem, największy park miejski w Europie. Co do Wesołego Miasteczka to dalej istnieje, ale daleko mu do parku rozrywki z prawdziwego zdarzenia (a szkoda, bo ma ogromny potencjał)- dzieci i tak powinny być zadowolone. Do teraz pamiętam z dzieciństwa różne karuzele, gabinety strachów (brr! :razz:) i inne.

 

zaki79, znam bardzo przyjemny ośrodek w Ustroniu-Hermanicach

 

Tomek- jak masz jakieś namiary na ten ośrodek to daj mi, proszę, znać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi, juz jestem po wycieczce. Pogoda w sobote nie dopisala, ominelismy wiec wesole miasteczko, ale bylismy w Planetarium, ponadto Nikiszowiec, Bierun, Pszczyna, tama w Goczalkowicach, wieza spadochronowa, Stadion Slaski,Spodek. No a dzis rajd po Jurze-Pieskowa Skala, Gora Zborow-magiczne miejsce, Mirow, Potok Zloty, Pustynia(?) Siedlecka i Olsztyn. Bedzie co wspominac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

desbaru, widzę, że plan już dość napięty ale gdyby np.: pogoda była do bani to mogę polecić jedno fajne miejsce. Ogólnie nie jestem zwolennikiem Krakowa (wręcz mam drgawki jak tylko usłyszę nazwę) ale jedno miejsce bardzo mi się tam spodobało. Mianowicie Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Szczegóły znajdziesz tutaj -> http://www.mimk.com.pl/

Sporo atrakcji nie tylko dla dzieciaków. :) Ponadto Muzeum Lotnictwa jest warte uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...