Skocz do zawartości

Polska ;)


Gabrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :wink:

Wszyscy opisują swoje podróże po najdalszych zakątkach świata ale z racji pogłębiającego się kryzysu gospodarczego warto jest się rozglądnąć za wakacjami troszku bliżej :razz: w naszym ojczystym kraju :grin:

 

Mi na myśl przychodzi stolica polskich Tatr, w niedalekim czasie planuje wypad do Zakopanego. Może ktoś ma jakieś godne polecenia atrakcje, pensjonaty włącznie z cenami. Interesują mnie własne opinie a nie linki z przewodnikami... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do zakopanego lubie jezdzi ale po sezonie jak nie ma gigantycznej ilosci ludzi...

 

Opcji noclegowych jest tyle, że można by wymieniać pare dni :)

Najbardziej topowe:

Belvedere

Litwor

Kasprowy

 

Tansze i moim zdaniem jedno z lepszych miejsc bo na samych krupówkach, nie jest to hotel ***** ale za rozsadne pieniądze.

http://www.villavita.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Posiadamy jeszcze wolne pokoje na zbliżający się Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, który odbędzie się 16 i 17 stycznia 2009 roku"

 

Cofają czas czyjak :?:

 

P.S. śniadanie -szwecki stół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabrys, słuszna inicjatywa z opisywaniem miejsc w Polsce. U nas jest wiele pięknych miejsc, choć akurat Zakopca bym do nich nie zaliczył :twisted:. Owszem, tereny wokół, TPN itp. są git, ale sam Zakopiec to - z drobnymi wyjątkami - paskudna, wiejąca tandetą dziura, przetykana hotelami dla kawiorów. Joteli, do których notabene większość kawiorów jeździ tylko wtedy, jak im firma zorganizuje szkolenie, czy konferencję i zasponsoruje. Bo jak by mieli sami płacić, jadą za granicę.

 

O.

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabrys, słuszna inicjatywa z opisywaniem miejsc w Polsce. U nas jest wiele pięknych miejsc, choć akurat Zakopca bym do nich nie zaliczył :twisted:. Owszem, tereny wokół, TPN itp. są git, ale sam Zakopiec to - z drobnymi wyjątkami - paskudna, wiejąca tandetą dziura, przetykana hotelami dla kawiorów. Joteli, do których notabene większość kawiorów jeździ tylko wtedy, jak im firma zorganizuje szkolenie, czy konferencję i zasponsoruje. Bo jak by mieli sami płacić, jadą za granicę.

 

O.

 

:twisted:

otóż to miałem ma myśli :mrgreen: kto co lubi

kto mi powie jak się mają te *****-owe pokoje do tradycyjnego klimatu tamtejszych góralskich bacówek?

Przemeq może zaproponujesz jakieś interesujące miejsce...(?) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zaproponować coś mniej kawiorowego.

 

O Wilczym Szańcu pod Kętrzynem na Mazurach słyszał pewnie każdy. Ale nie każdy słyszał o kompleksie "Mamerki" który znajduje się przysłowiowy "rzut beretem" od Wilczego Szańca ale nie został zniszczony ani przez Armię Czerwoną ani przez samych Niemców którzy wysadzali bunkry podczas wycofywania swoich wojsk z tych terenów. W tym momencie jest tam kilkadziesiąt świetnie zachowanych bunkrów różnego typu które można zwiedzać. Do tego kilka km od tego miejsca jest nigdy nie ukończony "Kanał Mazurski" (którym Hitlerowcy chcieli połączyć wielkie jeziora mazurskie z Bałtykiem), z kilkoma śluzami w różnym stopniu ukończenia (jedna ukończona w bodaj 80 czy 90 procentach - stoi praktycznie w środku lasu bo sam kanał do niej nigdy nie doszedł, naprawdę robi wrażenie).

 

Myślę, że to fajne urozmaicenie nudnego urlopu na Mazurach :wink:

 

http://www.mamerki.com/kwatera_g.html

http://oldwww.fuw.edu.pl/aw2p2/sub/k/ka ... kanal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Polski zdecydowanie wielbię Kotlinę Kłodzką. Zarówno pieszo, rowerowo jak i samochodowo jest tam zdecydowanie fajnie i na studencką kieszeń. Kletno, Sienna, Stronie Śląskie, Złoty Stok, Czarna Góra itp itd.

 

Raz pojechałem autem i zjezdziłem Kłodzką rowerami (zjazd z przełęczy puchaczówka 85kmh na przeciętnym góralu - fajnie, gorzej z hamulcami które, ekhm, mało są skuteczne w takich warunkach) przywiezionymi w aucie, a

 

raz byłem pociągiem, a na miejscu wypożyczyłem 10-letniego seata toledo GT :mrgreen: - tylko takie auto chcieli mi dać jak powiedziałem że prawko mam 2 miesiące. Ale po górach, samemu (znajomi pili w hotelu) jeszcze tak nie jeździłem nigdy :twisted: - tak szybko i bez żalu o klocki i zawias :twisted: .

 

Pstrągi codziennie na obiad i na kolacje w całkiem pasztetowych powszechnie cenach są kolejnym argumentem za Kłodzką :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę oprowadzić troche po Kaszubach ;-) A Kaszuby to miejsce właśnie dla osób ceniących ciszę i spokój. Atrakcji bardziej aktywnych u nas brakuje :sad:

 

ale jest tez sporo roznych tras na rowery, do tego przeciez lodki, wiec nie ma co narzekac. mi sie tam bardzo podobalo. i planuje jeszcze tam wrocic bo w ostatnim razem nie udalo mi sie wszystkiego zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy słyszał o kompleksie "Mamerki" który znajduje się przysłowiowy "rzut beretem" od Wilczego Szańca ale nie został zniszczony ani przez Armię Czerwoną ani przez samych Niemców którzy wysadzali bunkry podczas wycofywania swoich wojsk z tych terenów. W tym momencie jest tam kilkadziesiąt świetnie zachowanych bunkrów różnego typu które można zwiedzać.

 

Jeszcze fajniej było tam kilka lat temu, gdy bunkry stały swobodnie w lesie, ukryte między drzewami. Teraz, za płotem, z tablicami po niemiecku mającymi zachęcić emerytów zza zachodniej granicy do zwiedzania, klimat zrobił się słaby. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
z racji pogłębiającego się kryzysu gospodarczego warto jest się rozglądnąć za wakacjami troszku bliżej :razz: w naszym ojczystym kraju

Ryzykowny punkt widzenie, w świetle wyliczeń :wink: rodziny Kresowiaków:

Rodzina Kresowiaków nie ma pieniędzy na wakacje nad Bałtykiem. Jedzie więc jak wszyscy biedni Polacy do Egiptu.

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...