Skocz do zawartości

Trykanie ?? gdzie znajduje sie czujnik stuku ?? w SI MY99/00


niebieski708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po odebraniu z warsztatu auta, wyczułem ze cos jest nie tak, ale wyjechałem bo było mi potrzebne. Diagnostyka teraz pokazuje czujnik stuku (gdzie on jest ? zobacze czy młotkiem nie dostał, u kolegi w golfie V tak czujniki ESP zalatwili podczas wymiany amorków) dodatkowo nie wiem czy nie zostało przypalone sprzegło,dziwnie biegi wchodzą jakby za mało oleju było w skrzyni), cos tryka z pod maski (na zimnym i cieplym, tak samo słychac po puszczeniu gazu na biegu) i zauwazyłem ze jest troche zaolejony IC. Według warsztatu wszystko jest ok, auto dziwnie jezdzi i duzo pali. Wymieniali mi skrzynie biegów bo jeden z mechaników stwierdzil,że to przegub jest do wymiany (nie trafił :sad: ), po czym układ róznicowy lub cos innego sie rozpieło do końca w skrzyni i ja zmieliło. Prosze o pomoc możę ktos mial już taki przypadek z trykaniem bo jest to dosc denerwujace. Czytałem juz chyba wszystkie tego typu tematy, ale raczej to nie panewki bo na zimnym i cieplym jest to samo słychac, boje sie ze auto mi gdzies w trasie stanie. Dziekuje za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest czujnik stuku dowiesz się stąd :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=114159

wątek dotyczy co prawda N/A ale czujnik jest w tym samym miejscu.

 

Co do reszty Twoich problemów to nie sądzę żeby ktoś przez internet był w stanie zdiagnozować i naprawić autko :( Śmigaj do mechanika i to możliwie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być coś innego , jeśli słychać detonację nie oznacza to że czujnik jest wadliwy , po prostu zjawisko zachodzi, a przyczyna może leżeć gdzie indziej ( pompa paliwa, silnik ,elektronika....)

sprawdź czy w ogóle podpięty i przykręcony prawidłowo,

palić może więcej , i nie mieć mocy ...

jak najszybciej do zdiagnozowania przyczynę/y, nie doprowadzać do spalania stukowego może się to źle skończyć, panewki, dziurą w tłoku...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...