Skocz do zawartości

Subaru Baja


freespace10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupic Subaru Baja 2,5 AT 165km, 2005 rok, chcialem sie dowiedziec od Was kilku rzeczy.

Prosze nie robic off-topic'u ze moze bym cos innego sobie kupil albo ze to taki czy owaki samochod-tylko konkretne opdowiedzi.

Za wszelka pomoc z gory dziekuje.

 

A oto 100 pytan do.... ;)

Czy wersja 165 konna ma lancuch czy pasek rozrzadu; jesli pasek to ile kosztuje wymiana calego rozrzadu(tj.pasek,rolki,napinacz,pompa wodna itp) ?

Jaki olej powinienem lac do silnika i jaki filtr oleju, powietrza powinienem zamontowac ?

Jakie klocki chamulcowe powinienem kupic(czy od legacy pasuja) ?

Czy posiada swiatla przeciwmgielne ?

Jak mozna przerobic tylnie swiatla na europejskie ?

Jakie opony letnie zakupic ?

Czy mozliwe jest podniesienie tego samochodu bez jakis specjalnych zmian-co musialo by zostac wymienione i ile by kosztowalo ?

 

i kilka pytan dotyczacych automatycznej skrzyni biegow ?

Po jakim przebiegu powinienem wymienic olej w automatycznej skrzyni biegow ?

Jaki olej wlac ?

Co poza olejem wymienic powinienem w AT (np. uszczelka,filtr) ?

 

W miare mozliwosci prosil bym o podanie ceny, nr katalogowego czesci i producenta.

I oczywiscie gdzie mozna je zamowic :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupic Subaru Baja 2,5 AT 165km, 2005 rok, chcialem sie dowiedziec od Was kilku rzeczy.

Prosze nie robic off-topic'u ze moze bym cos innego sobie kupil albo ze to taki czy owaki samochod-tylko konkretne opdowiedzi.

Za wszelka pomoc z gory dziekuje.

 

A oto 100 pytan do.... ;)

Czy wersja 165 konna ma lancuch czy pasek rozrzadu; jesli pasek to ile kosztuje wymiana calego rozrzadu(tj.pasek,rolki,napinacz,pompa wodna itp) ?

Jaki olej powinienem lac do silnika i jaki filtr oleju, powietrza powinienem zamontowac ?

Jakie klocki chamulcowe powinienem kupic(czy od legacy pasuja) ?

Czy posiada swiatla przeciwmgielne ?

Jak mozna przerobic tylnie swiatla na europejskie ?

Jakie opony letnie zakupic ?

Czy mozliwe jest podniesienie tego samochodu bez jakis specjalnych zmian-co musialo by zostac wymienione i ile by kosztowalo ?

 

i kilka pytan dotyczacych automatycznej skrzyni biegow ?

Po jakim przebiegu powinienem wymienic olej w automatycznej skrzyni biegow ?

Jaki olej wlac ?

Co poza olejem wymienic powinienem w AT (np. uszczelka,filtr) ?

 

W miare mozliwosci prosil bym o podanie ceny, nr katalogowego czesci i producenta.

I oczywiscie gdzie mozna je zamowic :)

pozdrawiam

 

Subaru jako rozwinięta technicznie marka montuje od lat (chyba od zawsze) pasek i nie używa łańcuchów rozrządu. Koszt wymiany rozrządu w zalezności od zastosowanych części 1k-2k pln. Baja jest pickupem zrobionym na bazie Legacy, co zresztą optycznie widać. Technicznie to jest w zasadzie Legacy, podwoziowo większość części jest wymienna. Z tego co wiem, nie Baja nie była sprzedawana na Europę, więc europejskich lamp tylnych chyba nie znajdziesz, ale są sposoby na rejestrację tego auta w PL, są fachowcy przerabiający oświetlenie dostosowując do przepisów europejskich. Ceny części to już pytanie do ASO, chociaż na rynku jest dużo tzw. zamienników części eksploatacyjnych, z tym nie ma problemu. Mimo, że nie na wszystkie Twoje pytania nie odpowiedziałem, mam nadzieję, że troche pomogłem. Pozdrawiam, e :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również Diesel jest na łańcuchu :razz:

 

z tego co pamiętam to Baja nie była produkowana w Japonii tylko US? Z tego powodu może być problem w ASO z częściami.

 

silniki jakie występowały to 2.5 wolnyssak oraz 2.5 turbo 210 kucy

 

Temat dotyczy Subaru Baja. Pytania dotycza Subaru Baja, nie historii motoryzacji japońskiej.I co autor miał na myśli, pisząc: ,,również Diesel jest na łańcuchu" ? A co do różnicy między montownia i fabryką to jeżeli nie widzisz różnicy, to na pewno nie widzisz też między mechanikiem i monterem? Albo prościej - między krową a kartonem mleka? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to stwierdzenie:

 

Subaru jako rozwinięta technicznie marka montuje od lat (chyba od zawsze) pasek i nie używa łańcuchów rozrządu.

 

oznacza, że łańcuch to archaizm?

 

Oznaczłoby to, że wiele firm obecnie uwstecznia się zmieniając rozrząd na łańcuchowy tłumacząc to większą trwałością i mniejszymi kosztami eksploatacji.

 

Ale pewnie znów czegoś nie zrozumiałem...

Zresztą nie tylko ja.

 

:mrgreen:

 

[ Dodano: Czw Sty 29, 2009 1:05 pm ]

A co do różnicy między montownia i fabryką to jeżeli nie widzisz różnicy, to na pewno nie widzisz też między mechanikiem i monterem?

 

Byłeś kiedyś w zakłądzie produkcji samochodów?

Nie pytam tutaj o zakład produkujący części samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również Diesel jest na łańcuchu :razz:

 

z tego co pamiętam to Baja nie była produkowana w Japonii tylko US? Z tego powodu może być problem w ASO z częściami.

 

silniki jakie występowały to 2.5 wolnyssak oraz 2.5 turbo 210 kucy

 

Temat dotyczy Subaru Baja. Pytania dotycza Subaru Baja, nie historii motoryzacji japońskiej.I co autor miał na myśli, pisząc: ,,również Diesel jest na łańcuchu" ? A co do różnicy między montownia i fabryką to jeżeli nie widzisz różnicy, to na pewno nie widzisz też między mechanikiem i monterem? Albo prościej - między krową a kartonem mleka? :lol:

 

a widzisz różnicę między spamem a konkretną wypowiedzią? może prościej: między zaśmiecaniem wątku a odpowiedzią ważną/przydatną dla osoby/osób zainteresowanych?

:mrgreen:

 

wracając do tematu: rozrząd pasuje z Outbacka 2.5, po jednym przerobieniu miejsca na czujnik. więc tak jak pisał emotorsport 1-2 kpln za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport, mam prośbę - zachowaj swoje dowcipne komentarze dla siebie albo ślij je na PW... Wypowiedź o krowie i mleku jakoś nie wnosi chyba nic do tematu a udało Ci się wqrzyć jedno z userów. Ostrzeżenia nie będzie ale prośba o "stępienie" pióra bo możesz kogoś urazić, OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak prosilem BEZ OFFTOPIC'u :)

Panowie prosilem o konkretne odpowiedzi. Nie interesuje mnie czy lusterka sa robione w chinach a montowane w Japonii czy moze w Nigerii.

Jesli ktos nie zna odpowiedzi na moje pytania chocby czesciowo niech nie zabiera glosu w tym temacie-jest wiele innych do zasmiecenia.

Przypominam temat dotyczy Subaru Baja 2,5AT 165km a nie okresu legowego wiewiorek afrykanskich.

Dziekuje za dotychczasowa pomoc i czekam na wiecej.

pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej powinienem lac do silnika
http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=106771

 

Jakie klocki chamulcowe powinienem kupic
http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=106779

 

Jakie opony letnie zakupic ?
http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=109569

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=107486

 

Czy mozliwe jest podniesienie tego samochodu bez jakis specjalnych zmian-co musialo by zostac wymienione i ile by kosztowalo ?
40 zł http://www.allegro.pl/item527268484_sub ... warek.html :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego czytania postow to mi omal oczy nie wypadly z oczodolow ;)

ale chodzilo mi o to ze ja w tym temacie jestem jak dziecko we mgle i chcialbym zeby ktos mnie chwycil za reke i przez ta mgle przeprowadzil ;)

i napisal jakie klocki powinienem zamontowac(nr kat) jaki olej itp

2 ostatnie posty byly bardzo pouczajace ;)

ps

adaś dzieki za szybki i TANI sposob na podniesienie Subaru hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie klocki powinienem zamontowac

 

Najlepiej takiej, jakie dobierze Ci wykfalifikowany sprzedawca części w ASO. :wink:

 

Pewnie można też i gdzie indziej kupić :arrow: tam też zdaj się na sprzedawcę.

Pomocny może się okazać nr nadwozia (przy różnych układach hamulcowych montowanych równolegle).

 

 

Edit:

raczej takie z przodu 26296AE160, z tyłu 26696AE060

 

Choć mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydal by mi sie jakis wykwalifikowany i kompetentny mechanik/sprzedawca ;)

nie za drogi co by dopomogl nie tylko przez internet.

Szczur75 nie orientujesz ile by kosztowalo wszystko razem wziete:

wymiana oleju i filtra, wymiana rozrzadu(rolki,napinacz,pasek), wymiana pompy wodnej, wymiana oleju w skrzyni biegow(i wszystkiego co tam bedzie trzeba wymienic) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczur75 nie orientujesz ile by kosztowalo wszystko razem wziete:

wymiana oleju i filtra, wymiana rozrzadu(rolki,napinacz,pasek), wymiana pompy wodnej, wymiana oleju w skrzyni biegow(i wszystkiego co tam bedzie trzeba wymienic) ?

 

To pytanie to nie do mnie powinno być skierowane.

Zapytaj np. tego co mam w podpisie.

 

I sprecyzuj pytanie, bo jak dla mnie to pytasz o robociznę. A chyba chodzi Ci o części + robocizna.

I przy pytaniu dla uściślenia wyboru podaj nr VIN auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja chce je kupic. Wlasciciel chce smieszne pieniadze :) i bedzie dla mnie go trzymal jeszcze przez jakis czas. Autko jest w 100% sprawdzone pod wzgledem legalnosci.

Te rzeczy o ktorych wspominalem sa do zrobienia dlatego pytam bo chce wiedziec ile jeszcze bede musial wydac zeby bylo w 100% ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...