Skocz do zawartości

Forum w indeksie Google?


graft

Rekomendowane odpowiedzi

A może jaśniej to pytanie?

Jaśniej się już chyba nie da... Kliknij w link - w prawej górnej części strony masz szacunkowe wyniki, gdzie powinny być znalezione wszystkie strony/podstrony z subdomeny forum.subaru.pl, a nie tylko 1 strona główna, a więc de facto wszystkie tematy powinny być zaindeksowane, dzięki czemu byłaby szansa na tysiące odwiedzin z wyszukiwarki Google. A tymczasem forum odwiedzają tylko, ludzie, którzy wpiszą w Google "forum subaru". No i na dodatek jest to 2 pozycja.

 

Teraz pytanie - kto był taki mądry i zablokował Googlebota? :razz: Powinno być tak jak na drugim, raczkującym forum: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak jak na drugim, raczkującym forum: LINK

Mogę wiedzieć po co? Indeksowanie googlebotem zamula forum, jedyną przyczyną dla której można się zastanowić nad włączeniem tej opcji jest używanie googla jako szukajki. Jeśli zaś chodzi o rozpropagowanie forum, myślę, że nie ma takiej potrzeby ;) (już z Wami sobie nie bardzo radzimy :D:mrgreen: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo za podejście... "Po co...?". Tzn., że zamykacie grupę fanów subaru?

To tak samo jak z nową Imprezą... "po co ona ma wyglądać inaczej niż chevrolet, przecież ma napęd na 4 koła..."

 

PS. Prędkość indeksowania Googlebota można zmniejszyć w Webmaster Tools, dodatkowo w robots.txt czy nawet w php można ustawić, aby były indeksowane tylko tematy, a blokowanie wyszukiwarki, która ma ponad 90% rynku polskiego, to wybacz ale było nierozsądne i kosztowne...

 

PPS. A zamula pewnie phpBB by Przemo...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku jaki ty masz problem ? Wpisujesz "forum subaru" i każdy średnio rozgarnięty człowiek poradzi sobie z wejściem na strone.

 

Chyba że przestraszy się tego: "You have been banned from this forum. Please contact the webmaster or board administrator for more information. ..." :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na Forum organizacyjnym ("Tutaj prosimy poruszać tematy związane z techniczną częścią strony i forum. Co należy zmienić, co dodać, w którym kierunku iść.").

 

Jak Ci się nie podoba to nie czytaj. Jak byś był bardziej rozgarnięty, to byś pewnie zauważył, że dni w indeksie przez takie blokowanie bota mogą być policzone, i te 9,5 roku strony, które mają kolosalne znaczenie może prysnąć lada dzień. Zobaczymy, czy wtedy "średnio rozgarnięty człowiek" sobie poradzi.

 

Ja tylko zadałem pytanie, więc mnie tu nie atakuj!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj "mondziole"!

Jeszcze jeden taki wyskok i lecisz na urlop ekspresem.

No brawo za podejście... "Po co...?". Tzn., że zamykacie grupę fanów subaru?

Jasne i nowych wyrzucamy od razu a do tego staramy się zepsuć image marki jak tylko potrafimy....Ręce opadają, czy jest coś co Ci w tym postępowaniu przeszkadza? Ty tu trafiłeś więc chyba tak źle nie jest co?

A zamula pewnie phpBB by Przemo...

I tu masz niestety rację. Trwają prace nad naprawą bazy (bo cały czas jest uszkodzona) i dodatkowe indeksowanie jest nam wybitnie nie na rękę. Jak się wszystko poukłada to nie wykluczam możliwości włączenia googla ale na razie nie ma o tym mowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Prędkość indeksowania Googlebota można zmniejszyć w Webmaster Tools, dodatkowo w robots.txt

Potwierdzam. O ile niektóre roboty są wredne, to akurat Googlebot jest bardzo przyjazny, bo respektuje plik robots.txt i oferuje dodatkowe możliwości konfiguracji. Nie wierzę aby ustawienie np. 1 zapytania na minutę miało jakiekolwiek znaczenie dla obciążenia serwisu. Uważam, że odpowiednie użycie suwaczka w Google Webmasters załatwiłoby sprawę:

googlebotspeedpl4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...