Skocz do zawartości

Uturbienie NA


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kashmere, generalnie jak kogoś interesują swapy turbo itd to forum.streetshadows.pl jest pięknym miejscem :)

z drugiej strony to z hondami to można wszystko ;)

 

żadna modyfikacja typu turbo/swap czy nawet modyfikacje n/a nie mają sensu z punktu widzenia ekonomicznego takie jset moje zdanie bo zawsze można kupić mocniejszy samochód po prostu ;)

mimo to jesteśmy posiadaczami uturbionego samochodzika i moge powiedzieć jedno, jak robi sie to z głową jak sie użytkuje taki samochód z głową i do tego nie przekracza pewnej granicy... (co to będzie jak dmuchniemy jeszcze 0,1 ??) to nie ma problemu. nasze małe padło przejechało już po uturbieniu 68kkm i nie ma z nim żadnych problemów jak na razie musiałem tylko raz wymieniś sonde lambda i obecnie kończy sie sprzęgło i tyle. nie jest rakietą ma 115KM i 155Nm z litra pojemności ale nie chodziło o moc maksymalną a o poprawe "elastyczności" w ruchu codziennym. ot i cała historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie ciekawe, bo mówi się, że najlepsze silniki do uturbienia to właśnie lanosowe i VTEC.

Nie wiem, jak 1.6, ale ponoc Nubirowe 2.0 maja duzo wspolnego z C20LET.

 

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 7:14 am ]

O lanosach z turbo: http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0& ... art=1&vc=1

O konkretnej Nubirze z turbo (350KM): http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0& ... art=1&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashmere, generalnie jak kogoś interesują swapy turbo itd to forum.streetshadows.pl jest pięknym miejscem :)

z drugiej strony to z hondami to można wszystko ;)

 

żadna modyfikacja typu turbo/swap czy nawet modyfikacje n/a nie mają sensu z punktu widzenia ekonomicznego takie jset moje zdanie bo zawsze można kupić mocniejszy samochód po prostu ;)

mimo to jesteśmy posiadaczami uturbionego samochodzika i moge powiedzieć jedno, jak robi sie to z głową jak sie użytkuje taki samochód z głową i do tego nie przekracza pewnej granicy... (co to będzie jak dmuchniemy jeszcze 0,1 ??) to nie ma problemu. nasze małe padło przejechało już po uturbieniu 68kkm i nie ma z nim żadnych problemów jak na razie musiałem tylko raz wymieniś sonde lambda i obecnie kończy sie sprzęgło i tyle. nie jest rakietą ma 115KM i 155Nm z litra pojemności ale nie chodziło o moc maksymalną a o poprawe "elastyczności" w ruchu codziennym. ot i cała historia.

 

oczywiście że swapy mają sens. Zwykłe autko staje się sportowe za rozsądne pieniądze. Można kupić auto od razu 200konne ale to już jest auto sportowe a więc albo zjechane albo drogie - znacznie droższe niż swap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że swapy mają sens. Zwykłe autko staje się sportowe za rozsądne pieniądze. Można kupić auto od razu 200konne ale to już jest auto sportowe a więc albo zjechane albo drogie - znacznie droższe niż swap

 

:lol::lol::lol:

 

Ich sens nie jest taki oczywisty, bo wraz z silnikiem trzeba najczęściej zmienić skrzynię/hamulce/napędy i wiele innych pierdół. A także budy słabych samochodów są często inne, niż ich odpowiedników w mocniejszych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu mówimy o soft turbo lub swapie na większy NA. Mnie chodzi o takie 30% w górę do którego pomalutku zmierzam. W moim przypadku byłby to swap z 1,8 na 2,0 i 105kM na 130kM. Czyli wymiana słupka silnika wiązki i kompa. Reszta bez problemu da radę Koszt jest znacznie niższy niż turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...