Skocz do zawartości

ABS NIE DZIALA


subar_u

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy masz pompę ABSu pod maską. To taka metalowa "skrzynka/puszka" z której wychodzi kilka cienkich metalowych przewodów hamulcowych. W mojej Imprezie pompa jest przy prawej przedniej lampie. Nie pamiętam jak jest w Legacy ale może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszyskich serdecznie.Koledzy mam podobny problem,pozwolilem podpiąć się pod ten post bo mam ten sam problem ... swieci mi się wspomniany powyższy komunikat Antilock Brake, wiem ze oznacza on problemy z ABS-em.I faktycznie ABS nie działa a skuteczność hamulców jest nie zaciekawa.,działają ale nie są bardzo mocne.Czy uszkodzona pompa obniża skuteczność działanie hamulców , oczywiście pomijając działanie samego systemu ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich serdecznie

 

Witamy się tutaj :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... beb#879369 :razz:

 

I faktycznie ABS nie działa a skuteczność hamulców jest nie zaciekawa.,działają ale nie są bardzo mocne.

 

ABS nie zwiększa skuteczności hamulców. Bolączką wielu subaru jest subiektywnie słabe hamowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do tych słabych hamulców już przywykłem, ale kolega zakupił podobnego Legacy i jak zrobiłem jazdę próbną jego nowym nabytkiem to doszedłem do wniosku że jego auto ma hamulce "żylety" w porównaniu do mojego.Dlatego ztąd moje zaniepokojenie o ten ABS.

 

[ Dodano: Sob Lip 18, 2009 10:28 pm ]

Kolego jesteś z Wrocławia, proszę o informacje gdzie serwisujesz samochód i czy mógłbyś polecić dobry warsztat w ok.Wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze przekażnik nawalony .

 

[ Dodano: Nie Lip 19, 2009 8:37 am ]

U mnie czasem w imprezie - po ostrym hamowaniu - zacina się ABS . Blokuje się pompa ABS . Polega to na tym , że zapala się kontrolka i pompa pracuje i nie działa ABS przy następnym hamowaniu . Trzeba otworzyć maskę , wyłączyć silnik i puknąć w puszkę . Zawsze przestaje chodzić pompa i można jechać - gorzej w zimie . Czasami wystarczy wyłączyć silnik i ponownie uruchomić i wszystko przechodzi . Kiedyś zepsuł mi się przekażnik ABS , więc włożyłem od świateł poloneza i pasuje - działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS nie dziala

 

to masz farta, nie musisz tego badziewia odłączać.... :lol:

 

[ Dodano: Pon Lip 27, 2009 10:04 pm ]

1. sterownik

2. czujniki

3. kontrolka

4. pompa

 

to mogło się zepsuć, a że to hamulce... raczej daj obejrzeć mechanikowi, to bezpieczniej.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...