Skocz do zawartości

Renowacja lakieru


anakinsky

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Cie interesuje jaka to pasta polerska to dowiem sie co to za nazwa.

Tempo?

Obrazek

 

Nie, nie Tempo, pisalem wczesniej ze nie chodzi o Tempo i Automaksa, fachowiec od lakierow potwierdzil to pasta wymieniona przez Qba25 czyli pasta farecla. Dale bardzo dobre efekty.

 

Co do wgniotek to widzialem wyciaganie takowych, wymieniona wyzej metoda (przyklejenie do lakieru takiego cypelka za ktory wyciaga sie wgniotke, cypelek odchodzi potem z klejem bez sladu nalakierze) Bardzo fajna i skuteczna metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MO, zależy, co chcesz zrobić. NB farecla występuje w różnych wresjach, wg stopnia ścierności m.in (zapraszam na stronę polskiego dystrybutora). Właściwie używane "Tempo" również nie powinno przysporzyć problemów. Niewłaściwie narobi dodatkowych śladów, jak każda pasta ścierna.

 

Qba25 - ja używam Farecla Wax Top.

Traktuje go jako preperat do zabezpieczenia (woskowania) lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mervin, masz rację, metoda jest fajna, ale jak masz wgięty kawałek blachy. Nie działa na takie punktowe ślady po uderzeniu np. kantem drzwi.

ja widziałem efekty Diamondbrite

Ja nie miałem dotąd okazji oglądać efektów użycia kosmetyków tej firmy. :oops: W najnowszym poradniku Auto Świata jest jednak informacja o ich produktach. Na efekt użycia niektórych z nich można dostać pisemną gwarancję nawet do 6 lat! Całkiem nieźle, nie? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziano mi, że Subaru ma podwójne blachy (?) i klepanie tego od środka nie wchodzi w grę, jedynie szpachla i lakierowanie- prawda li to? (Znalazłem firmę z Bielska, która zajmuje się wyciąganiem wgnieceń i robią to naprawdę profesjonalnie, ale takich małych też się raczej nie da w ten sposób maprawić.)

 

Dawno wiekszych bajek nie slyszalem. Mialem kilka wgniecen na lakierze. Nic duzego. Drobnica z parkingow marketowych. Pojechalem do warsztatu blacharsko-lakierniczego to powiedzieli mi cene taka, ze wyskoczylem z kaloszy. Poszukalem dobrze w postach na forum.subaru.pl i znalazlem. Firma www.trotek.prv.pl. Skorzystalem i oczom nie wierzylem. Patrzylem im na rece i do tej pory nie moge wyjsc z podziwu, ze tak sie da. Wzieli pieniadze tylko za te wieksze wgniecenia. Te drobniejsze byly gratis. Bez zadnych poprawek lakierniczych. Tam gdzie lakier byl nieuszkodzony i bylo tylko wgniecenie, sladu nie zostalo. Pod ostrym swiatlem nie bylem w stanie znalezc roznicy. Natomiast tam, gdzie byly nieco wieksze uszkodzenia zostal minimalny slad. Tak niewielki, ze nie ma o czym mowic. Dwoch specow jakimis tajemniczymi szpatulkami wypychalo blache przez dwie godziny z niesamowitym efektem.

 

No i cena. Pasztetowa. Zaplacilem w sumie ok. 200 PLN. Dodam, ze w warsztacie blacharskim sumaryczna cena za wszystkie wgniecenia byla... dziesiec razy wieksza. Tyle sobie zazyczyli. Pomijam juz fakt, ze musialbym zostawic samochod na minimum jeden dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie chodzi o RENOWACJĘ LAKIERU - ale korzystam z wątku po to, żeby w T-dziadku wygonić w "PIS-do" purchle na przednich błotnikach i rudawą na progach oraz kilka drobnych akcji - "co polecasz droga Filipinko?" :grin: BTW - może nowy lakier na całość też ale to się zobaczy.

szukam w Wawie i okolicach LUB w okolicach Wisły/BB, A TEŻ RÓWNIEŻ Zakopanego/ Białki/Bukowiny? W sensie, że w tych miejscach bywam najczęściej - stąd taaaki rozrzut - geograficznie rzecz biorąc. Miłośnika szukam, raczej... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasior_Miedziak- firm, zajmujących się "bezlakierową naprawą wgnieceń", jest na rynku sporo. Poszperałem w google i znalazłem też coś takiego:

http://www.metacafe.com/watch/501379/remove_car_dent_with_airduster/

 

próbował ktoś może tej metody? Znajomy próbował tej z suchym lodem i coś nie bardzo działa. Chyba wszystko zależy od rodzaju wgniecenia i jego rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasior_Miedziak, adres nie całkiem bangla, może ten będzie bardziej pomocny: http://trotek.prv.pl/

 

EDIT:

Znalazłem artykuł o samochodach używanych, wystawianych przez dilerów za naszą zachodnią granicą. Może kogoś to zainteresuje, łączy się bowiem bezpośrednio z tematem postu :mrgreen:

 

http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Aktua ... 34204.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...