Skocz do zawartości

tłumik od STI do forka


Tom78

Rekomendowane odpowiedzi

tłumik końcowy od STI, powiedzcie czy warto to montować w forku jest jakiś lepszy efekt dźwiekowy cze lepiej uzbierać na Prodriva ?

 

Ktoś montował w forku tłumik z STi i pisał że jest różnica (poza lepszym efektem wizualnym), ale ja bym jednak zbierał na prodrive :grin: Możesz kupić ten z STi a jak Ci nie przypasi to po prostu go sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam b. podobne pytanie...

 

nie pasi mi OEM tlumik w Forku XT (za bardzo jest schowany pod zderzakiem)

 

tak wiec: czy jest jakis jakis tlumik od WRX/STI, ktory:

1. ma nieco dluzsza/bardziej wystajaca koncowke

2. jest plug&play :mrgreen:

 

:?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma nieco dluzsza/bardziej wystajaca koncowke

 

genome STi

 

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... ght=genome

chodzilo mi raczej o wskazowki, ktory oryginalny tlumik bedzie spelnial moje oczekiwania i bedzie pasowal do mego Forka bez przerobek (np., od '06-07 WRX/STI bedzie pasowal idealnie, a w przypadku '01-05 bedzie trzeba przespawac jeden wieszak, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory oryginalny tlumik bedzie spelnial moje oczekiwania

jesli oczekujesz bulgotu to zaden seryjny tlumnik go nie oferuje nawet ten od STI

ja polecam H&Sa

o bulgocie nie napisalem ani slowa, bo zono-woz ma byc cichy :smile:

moglby tylko wygladac troche inaczej (bardziej wystajaca koncowka) + byloby super, zeby nie trzeba bylo bawic sie w przespawywanie uchwytow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory oryginalny tlumik bedzie spelnial moje oczekiwania

jesli oczekujesz bulgotu to zaden seryjny tlumnik go nie oferuje nawet ten od STI

ja polecam H&Sa

o bulgocie nie napisalem ani slowa, bo zono-woz ma byc cichy :smile:

moglby tylko wygladac troche inaczej (bardziej wystajaca koncowka)

to ok tlumnik STI wyglada fajnie i jest bardzo tani ja mojprawie nowy oddalem za 230zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym problemem może być za krótka końcówka... :lol: jeżeli weźmiesz tłumik od GT, bo to już przerabiałem, wygląda do d... i zaciąga spaliny pod zderzak, a na postoju oddychasz spalinami. Zmierz odległość od tylnej ściany tłumika do końca rury i szukaj czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, przerobienie uchwytów to żadna filozofia, naprawdę :roll:

oczywiscie, ze zadna :mrgreen:

ale jezeli jest jakis idealnie pasujacy tlumik od poszczegolnego rocznika WRX/STi/STI, to wole kupic wlasnie taki tlumik i nic przy nim nie kombinowac, proste jak 2+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, być może bede miał okazje kupić oryginalny tłumik końcowy od STI, powiedzcie czy warto to montować w forku jest jakiś lepszy efekt dźwiekowy cze lepiej uzbierać na Prodriva ? :-)

Prodrive bardzo fajnie w Forku turbo brzmi podczas jazdy na trasie, ale ogolnie jest bardzo cichy. Oryginal od STI bedzie jeszcze cichszy.

 

Wez tez pod uwage, ze przynajmniej od starszych STI trzeba bedzie przespawac wszystkie trzy wieszaki, a koncowka ledwo siegac bedzie zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem H&S, to zaraz po zamontowaniu, wydawało mi sie, że jest nieładnie, bo wyraźnie bardziej wystawał od seryjnego. Ale szybko stwierdziłem, że jest OK. Oczywiście z dźwięku jestem mega zadowolony :mrgreen:

Gada tak: http://www.sunhouse.pl/hands/index.html (mój trochę ciszej, bo bez "center pipe")

A tak wygląda:

0de12cefe1d514b7m.jpg

63f825218b067566m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PRODRIVE z STI w Forku 2.5 XT i jest w sam raz, kupiłem za jakieś 600 zł na alledrogo.pl. Przespawanie trzech uchwytów i zamocowanie tłumika ok 0,5 h pracy w warsztacie, a tłumik wystaje jak powinien.

I brzmi jak powinien :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...