Skocz do zawartości

Grill + zderzak z gęstą siatką - bedzie sie grzał silnik ??


lyssy23

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak w temacie, sprawa dotyczy wrx 02, otóż chcę zamienić siatkę na grillu na dużo bardziej gęstą (jedno oczko ma wymiar 2x4 mm) Czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na temperaturę silnika, przepływ powietrza bedzię słabszy? Czy się nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, to nie ma być "tjuning" tylko chodzi o zasłonięcie gęstszą siatką "bebechów" gdyż mam grill bez znaczka. W standardowym grillu w bugaju, na środku jest znaczek i szeroki plastik zasłaniający element pasa przedniego, ja chce to zasłonić gęstą siatką. Przy okazji pomyślałem też o założeniu takiej siatki w dziurę zderzaka, żeby zasłonić chłodnicę klimy - miałoby to również zastosowanie praktycznie, np. przeciw kamieniom itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta Prodrive'owska siatka, którą ma Saval gęsta jest czy niekoniecznie?

Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

Mam takie doświadczenia z innej marki, że jakakolwiek modyfikacja tego co stworzył producent wpływa na różne czynniki, od spalania poprzez złe chłodzenie silnika do gaśnięcia (w przypadku lpg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru pod maską to piekło - ja nawet zastanawiam się nad wlotami z GT (tymi bocznymi) do maski z 04, bo u mnie upały wręcz rodem z Jamajki :)

 

Dlatego może lepiej nie kombinować z drobniejszą siatką - zresztą jesli coś ma przebić to i najdrobniejszą siatkę przebiję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...