Skocz do zawartości

Co włożyć do garnka ... co macie dziś na obiad?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

leon, tak, żeby się łatwo zwinęło w rulonik :roll: :wink:

ale to schabowe czy zrazy :shock: :?:

napisz coś więcej - takie łopatologiczne wytłumaczenie dla pijanego :mrgreen:

 

-- N lip 22, 2012 10:18 pm --

 

leon, ja wpadłam na to 4 minuty temu, tłukę na oko :wink:

aha :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie posolisz to będzie miękki

 

Ja solę normalnie i są miękkie... tylko ewentualnie polędwicę wołową solę później, chociaż jak się zapomnę to się z nią nic nie dzieje :wink:

 

(solę w trakcie smażenia)

 

Na panierkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brt, tłukę mięso na schabowe na wyczucie po prostu... jak są miękkie to się łatwo dadzą zawinąć po prostu... panieruję je i smażę normalnie, zrazy to z wołowiny robię :)

 

To z rulonikiem było łopatologiczne :P:mrgreen:

 

-- 22 lip 2012, o 23:21 --

 

tak, na panierkę :mrgreen:

 

Ja mięso przyprawiam, a nie bułkę :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

składników jeszcze nie mam, ale dobrze byłoby, żeby były łatwo dostępne, a ochota jest na coś mięsnego. Kiedyś za młodych lat na obozie w Grecji zajadaliśmy się gyrosami, w wersji "rolowanej na wynos" w jakimś cieście(pita czy coś podobnego) z mocno musztardowym sosem, z obozu pamiętam jeszcze tylko greczynki, arbuzy, morze i sangrię zmieszaną z metaxą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy:

Bierzesz se mięso najlepiej drobiowe. Kurak albo indor. Ciachasz go na paski, tudzież kostki. Idzie to na patelnię. Lekko ścinasz na oliwie. Dodajesz: oregano (tak, tak...nadaje się też na ciepło), rozmaryn, ostrą paprykę w proszku (proporcje to już na własną odpoweidzialność), ponad standardowe sól i pieprz. Smażysz tyle, żeby nadawało się do jedzenia.

 

Masz zatem mięso. Teraz albo se do tego robisz frytki, albo kupujesz pity i zawijasz to mięso w pitę. Oczywiście do tego dodajesz warzywa wg uznania, przyczym bez pomidora ani rusz.

No co zrobisz z tym mięsem to Twoje.

 

Jednocześnie zrób sobie tzatziki: jogurt grecki, czosnek, ogórek, koperek, przyprawy. Albo dajesz go z warzywami i frytkami do pity (i już mamy coś a'la gyropita... tudzież souvlakia jak mnie popraia kumpel Pireotis :mrgreen: ), albo zawsze sos możesz położyć obok na talerzu gdybyś podał mieso z frytkami.

 

To tak na szybko z głowy.

 

Kali oreksi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xt6, na tym to chyba polega... mąka, roztrzepane jajko, czasem z mlekiem i później bułka tarta :)

 

Im krótsze włókna mięśniowe, tym kotlet bardziej miękki... w młodym mięsie nie ma z tym problemu, w starszej wersji trzeba pomóc tłuczkiem :mrgreen: :wink:

W niektórych mięsnych mają maszynki, które nacinają kotlety... czasem takie kupuję, jak mi się nie chce tłuc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...