Skocz do zawartości

Grupowy projekt felg forum.subaru


alunetik

Jaki rozmiar jest najlepszy do customowej felgi?  

87 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 254
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wydaje mi się, że nie jesteśmy w stanie sami stworzyć projektu felgi. Możemy jedynie opracować koncepcję, którą później weźmie pod lupę konstruktor (no chyba, że jest takowy wśród nas :)). Czy dobrze rozumiem, że tak to właśnie będzie wyglądać?

 

ps. co do laserowego graweru... skoro można wypisywać co się chce, to może forumowy nick na jednym z ramion dałoby się wypalić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby znać materiał z którego powstaną felgi. Na niektórych materiałach grawerka laserowa nie wychodzi, np na aluminium baardzo słabo... a właściwie wcale. Chyba że w takich firmach stosują do tego lasery o jakiś kosmicznych mocach...

 

może robią te wycięcia water-jet'em, ale tym chyba tylko można ciąć, ze względu na brak możliwości regulacji głębokości penetracji strumienia wody. Frezarka CNC powinna sobie z tym poradzić, nawet w ALU, ale cena felg przy takiej usłudze pewnie też podskoczyłaby sporo :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaki79: dokłądnie tak to wyglada. My mamy wyprodukowac koncept, a wszystkimi pozostałymi elementami zajmuje sie konstuktor. Nam chodzi tylko o wzór tarczy.

 

PZDR

 

Bodek

 

P.S. Moze faktycznie CNC, tym zajmiemy sie, jak juz felgi beda w produkcji. Beziemy mieli conajmniej 6 tyg, zeby to przemyslec:)

 

P.S.2. Moze tez warto pomyslec o tym co znajdzie sie na kapselkach?

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie ma co zaczynać koncepcji felgi od kapselka. powinno się pojawić parę propozycji zrobionych przez kilka osób, ewentualnie jakieś sugestie później, poprawki itp. Kiedy będziemy mieć już zatwierdzony wzór, można zacząć dopasowywać go, mniej więcej(!), do wymogów technicznych, które ma spełnić.

 

ps. wrzucę jutro swój pomysł, zapomniałem wziąć pliku z pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze do konca wyboru rozmiaru zostało 5 dni.

 

I tak mysle, ze ostateczny rozmiar uformuje sie przy zapisach. Chociaz narazie najpowazniejszym kandydatem jest 7,5x17. Goni go 18x8.

 

Słuchajcie, najbardziej chodzi nam o wizualizacje. Strone techniczna zostawmy fabryce. Oni dopasuja juz wszystko zgodnie z wymogami produkcyjnymi.

 

e67120a740bb.jpg

 

Tak bedzie wyglądał mniej wiecej profil boczny.

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden pomysł: moze warto pomyslec o grawerowaniu laserowym i kazdej feldze nadac numer? Np jezeli bedzie to seria 10 kompetów, to kazdy bedzie miał wygrawerowane np. "SIP edition 01" i tak dalej.

Tylko czy nie będzie się ścierać ten grawer laserowy, wiem z doświadczenia że lubi się ścierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam 17x8 i według mnie oponka o szerokości 215-225 dużo lepiej układa się na tej szerokości niż na 7.5
chyba właśnie bardziej groobo wyglądają

 

 

i super by było jakbyśmy wykonali grawerowanie i wygieli ramiona w ten sposób?

WEB_CRONO%20HT-W_1_1.eps.jpg

 

lub lżej, jak już pokazywane przeze mnie

P1%20Racing%20SF%20White.jpg

wówczas zrezygnował bym z ich zakupu i nabył forumowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny ale buddy club z tego co pamiętam nie ma graweru tylko naklejkę
Chyba mu chodziło o wygięcie ramion

 

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 9:40 pm ]

W tym OZcie chyba to jest jednak odlew z formy (chodzi o napis)
Mam te OZty w Mazdzie, według mnie bardzo fajna felga, widziałem również na Subaru i prezentuje się naprawdę zacnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mu chodziło o wygięcie ramion
dokładnie

 

mi się podoba, nie wiem jak reszcie

ja właśnie z takim wygięciem będę chciał nabyć kółka

 

Mam te OZty w Mazdzie, według mnie bardzo fajna felga, widziałem również na Subaru i prezentuje się naprawdę zacnie

IMG_0065.jpg

178328109-O.jpg

WEB_SUBARU%20IMPREZA-CRONO%20HLT_A.eps.jpg

 

:arrow: http://www.scoobyphotos.com/

odlotowe gablotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mu chodziło o wygięcie ramion
dokładnie

 

mi się podoba, nie wiem jak reszcie

ja właśnie z takim wygięciem będę chciał nabyć kółka

 

Mam te OZty w Mazdzie, według mnie bardzo fajna felga, widziałem również na Subaru i prezentuje się naprawdę zacnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

:arrow: http://www.scoobyphotos.com/

odlotowe gablotki

Tylko na tych zdjęciach są chyba 18.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...