Skocz do zawartości

Szukam komputerszczyka (Warszawa)


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

paul_78, gdyby nie to, że jestem kawiorem, to bym Ci to zrobił :mrgreen:.

 

A tak na poważniej: konfigurowałem ostatnio router i punkt dostępowy linksysa, tworząc z tego sieć domową z dwoma punktami dostępowymi. Dodatkowa komplikacja polegała na tym, że jeden z punktów dostępowych miał być (i jest :cool: ) podłączony do amplitunera kablem ethernet, celem odtwarzania radia internetowego.

 

Wszystko bangla 8).

 

Parę uwag praktycznych:

- na początku najlepiej jest wszystko konfigurować "po kablu" tj. podłączasz kabel do klaptona (vel. laptoka :mrgreen:) i konfigurujesz - wychodzi dużo sprawniej

- wygodnie jest na początku poprzydzielać urządzeniom stałe IP; dopiero, jak punkty dostępowe będą działały ok, przełączasz sprzęty, które korzystają z innych sieci (np. klapton), na DHCP

 

W ten sposób zadziałało to u mnie - próba wykorzystania ustawień auto & DHCP spaliła na panewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat - mam problem :oops:

 

Z routera korzystają dwa laptopy. Dziwna sytuacji, jeżeli włączę pierwszy to drugi bez problemu może dostać się do sieci. Odwrotnie nie działa... Co mogłem zrobić źle?

 

Blue76 sprawdź na pewno czy IP są z puli ustawionej na routerze. Wygląda mi na to, że jeden komputer pobiera IP z routera (przez DHCP) , a drugi komp jest podłączony Ad-hoc do pierwszego (bez pośrednictwa routera), przez zwykłe udostępnienie Windowsowe.

 

Pozdrawiam

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadek_atm - nie mam włączonego udostępniania. Szczegółowe wyjaśnienie, może ktoś pomoże...

 

1. Komputer X łączy się z sięcią. Działa. Komputer Y łączy się z sięcią. Działa.

2. Komputer Y łączy się z siecią. Działa. Komputer X łączy się z siecią. Nie działa.

3. Po wyłączeniu komputera Y, komputer X w dalszym ciągu nie łączy się z siecią. Pomaga restart routera.

 

Strasznie wkurzające. Poradźcie co zrobić, najchętniej jak dla laika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Włączam komputer X - IP 192.168.1.100. Komputer Y włącznony drugi dostaje IP 192.168.1.101. Po zamknięciu komputera X nie jestem w stanie ponownie się połączyć.

 

Może operator internetu ma sprytne zabezpieczenie i możesz mieć tylko w sieci jeden komp. Czy za dodatkowy komp każą Ci płacić ? Skund masz neta ?

 

[ Dodano: Czw Paź 09, 2008 4:02 pm ]

paul_78, gdyby nie to, że jestem kawiorem, to bym Ci to zrobił :mrgreen:.

 

A tak na poważniej: konfigurowałem ostatnio router i punkt dostępowy linksysa, tworząc z tego sieć domową z dwoma punktami dostępowymi. Dodatkowa komplikacja polegała na tym, że jeden z punktów dostępowych miał być (i jest :cool: ) podłączony do amplitunera kablem ethernet, celem odtwarzania radia internetowego.

 

Wszystko bangla 8).

 

Parę uwag praktycznych:

- na początku najlepiej jest wszystko konfigurować "po kablu" tj. podłączasz kabel do klaptona (vel. laptoka :mrgreen:) i konfigurujesz - wychodzi dużo sprawniej

- wygodnie jest na początku poprzydzielać urządzeniom stałe IP; dopiero, jak punkty dostępowe będą działały ok, przełączasz sprzęty, które korzystają z innych sieci (np. klapton), na DHCP

 

W ten sposób zadziałało to u mnie - próba wykorzystania ustawień auto & DHCP spaliła na panewce.

 

Mam pytanie, czy jak już tak konfigurujecie według instrukcji czy nie zapominacie zmienić hasła do routera i czy podłączone urządzenia mają jakąś autoryzacje, czy macie wszystko otwarte i pół osiedla siedzi na waszym łączu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Po wyłączeniu komputera Y, komputer X w dalszym ciągu nie łączy się z siecią. Pomaga restart routera

 

Wrzuć nowy firmware do routera (nawet dla laika jest to prosta czynność :twisted:), reset do fabrycznych ustawień i konfiguracja od nowa.

Podaj jaki to router, pomożemy.

 

PS. Jak masz jakiegoś D-Link'a to różne cuda już widziałem w wykonaniu tego sprzętu, szkoda gadać!

 

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już mamy temat routerów to podłączę się od temat:

 

Ma w domq router linksys WRT54GL. Działa wszystko pięknie (dwa stacjonarne kompy + laptop) do momentu gdy nie włączę na moim kompie jakiegokolwiek programu do ściągania torrentów. Mój komp wtedy chodzi całkiem nieźle, natomiast pozostałe - kaplica. Nawet google odpala się z wielkim trudem. Dodam, że nawet jak ustawię ograniczenie pobierania torrenta do 1kb/s to nadal na pozostałych kompach net ledwo zipie - łącze mam 2 Mbit (multimedia).

Kombinowałem na różne sposoby w tym ustawianie w routerze mojego kompa na samym końcu kolejki - bez zmian :(

Gdy wyłączę program do torrentów - po minucie wszystko znowu pięknie działa.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma w domq router linksys WRT54GL. Działa wszystko pięknie (dwa stacjonarne kompy + laptop) do momentu gdy nie włączę na moim kompie jakiegokolwiek programu do ściągania torrentów. Mój komp wtedy chodzi całkiem nieźle, natomiast pozostałe - kaplica. Nawet google odpala się z wielkim trudem. Dodam, że nawet jak ustawię ograniczenie pobierania torrenta do 1kb/s to nadal na pozostałych kompach net ledwo zipie - łącze mam 2 Mbit (multimedia).

Kombinowałem na różne sposoby w tym ustawianie w routerze mojego kompa na samym końcu kolejki - bez zmian :(

Gdy wyłączę program do torrentów - po minucie wszystko znowu pięknie działa.

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Zobacz w programie do torrentów jaki masz port nasłuchu. Przekieruj ten port na routerze na IP komputera ( na który ten program jest zainstalowany). Na routerze: Applications

& Gaming -> Port Range Forward. Na WRT54GL masz też QoS (*), więc możesz dać niski priorytet dla torrentów. (Applications & Gaming -> QoS)

 

* dla softu v4.30.0

 

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w programie do torrentów jaki masz port nasłuchu. Przekieruj ten port na routerze na IP komputera ( na który ten program jest zainstalowany). Na routerze: Applications

& Gaming -> Port Range Forward. Na WRT54GL masz też QoS (*), więc możesz dać niski priorytet dla torrentów. (Applications & Gaming -> QoS)

I jedno i drugie mam zrobione :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas Jeszcze spróbowałbym przekierować wysokie porty (oczywiście nie używane) na wirtualny IP ( nie przypisany do żadnego hosta ).

Na chwile obecną nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Wyżej wymienione u mnie ( w poprzednim poście też ) ustawienia działają świetnie. :mrgreen:

 

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w przypadku programów P2P problemem nie jest transfer, ale liczba jednoczesnych połączeń do Twojego komputera. Zapuść p2p i po paru minutach zobacz netstat. Jedne routery radzą sobie z tym lepiej inne gorzej z totalną zwiechą włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...