Skocz do zawartości

Co to za klekot w prawie nowym Legacy RC ???


Robeet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć....doradźcie coś....

 

Otóż kolega postanowił zmienić samochód .Wybór padł na 2-letnie Subaru Legacy 2.0 RC.Fajne auto ,bez turbiny ale pełny wypas-dla Niego w sam raz...

Auto kupione w SIP-ie,regularnie serwisowane ,przebieg 50 tys km ,jeszcze rok gwarancji...ogólnie bardzo ok....

Jedyne co nas zastanowiło to pewnego rodzaju dziwny chwilowy "klekot" przy wchodzeniu silnika na obroty.

Podczas pracy na biegu jałowym gdy nacisnę zdecydowanie na gaz coś tam chwilowo ,cicho "zaklekota" (jakby zawory czy coś ).....Jest to chwilowy dźwięk 1-2 sek.Poza tym wszystko jest ok....Silnik kręci się super ,a samochód jedzie jak trzeba...Gdy dodaję gazu spokojnie-płynnie dźwięk ten nie występuje

Czy trzeba cos z tym zrobić ? Zajrzeć z tym do serwisu przed kupnem? czy może to jakiś standardowy objaw w tym silniku???

Mam Imprezę wolnegossaka 125km ale to zupełnie inna historia....poza tym u mnie nic takiego nie słyszę....

Podpowiedzcie coś .Czy tak ma być czy lepiej to zbadać???

 

Pozdrawiam

Robeet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cichnie po rozgrzaniu ? Jeżeli tak to może słyszysz piston slap.

 

a co to jest piston slap?? U mnie jest podobnie tylko ze w 2,5 99r przebieg 112tys.km jak jest zimny motor to taki dziwny odglos troche jakby tyrkotał jak sie rozgrzeje jest OK . Osobiscie mysle ze trzeba by zaworki wyregulować. Przy okazji mam pytanie czy na regulacje zaworkow odac auto do ASO??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...