Skocz do zawartości

Klocki i tarcze do 2,5 RS Coupe


sfaragdas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Kupilem pare dni temu impreze 2,5 RS Coupe i poszukuje klockow, tarcz hamulcowych ;-) w sklepie powiedzieli przynies pokazac to wybierzemy...

 

A ja nie moge tak zrobic... wiec male zapytanie z jakiego innego subaru wsadze tu klocki?? i tarcze no i pytanie oczywiste jakie klocki i jakie tarcze?? pozdrawiam...

 

co powiecie o ferrodo premium albo o EBC green stuff??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz kupujez nowe tarcze i klocki, to ja bym od razu zmienil na jakies wieksze hamulce, nawet takie jak sa w amerykanskim WRX. Chyba Forester ma takie same hamulce. Wiele osob zmienia zaciski w WRX wiec orginalne mozna tanio dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Kupilem pare dni temu impreze 2,5 RS Coupe i poszukuje klockow, tarcz hamulcowych ;-) w sklepie powiedzieli przynies pokazac to wybierzemy...

 

A ja nie moge tak zrobic... wiec male zapytanie z jakiego innego subaru wsadze tu klocki?? i tarcze no i pytanie oczywiste jakie klocki i jakie tarcze?? pozdrawiam...

 

co powiecie o ferrodo premium albo o EBC green stuff??

proponuje taki zestaw: 294mm tarcze (WRX MY'01-07/GT MY'99-00) + zaciski 4-tloczkowe od WRX/GT, wszystko jest bolt-on

 

:arrow: http://www.scoobymods.com/forums/showthread.php?t=349

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy to wariowanie, wsadziłem do wolnossaka kpl hamulców z WRX i różnica jest gigantyczna... poza tym pod zacisk 4 tłoczkowy jest spory wybór tarcz /klocków .

Warto tym bardziej że RS wychodził na felgach 16 jak GT także nie trzeba zmieniać felgi tylko kupić same zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze z RS'a maja wymiar 276x24, natomiast te z GT/WRX maja 294x24. Srednica wieksza prawie o 2cm poprawi skutecznosc jak i pojemnosc cieplna hamulcow.

Ja nie mowie o zakladaniu zaciskow 4 tloczkowych, bo te sa drogie i nie daja takiej poprawy aby usprawiedliwilo to koszty. Wystarcza zaciski z amerykanskiego WRX'a, lub z innych Subaru, typu Forester czy starsze Legacy. Zaciski dwutloczkowe mozna kupic na ebay lub na amerykanskich forach za mniej niz $100. Tarcze i klocki od WRX'a kosztuja podobnie co te do RS'a wiec tutaj wiekszych kosztow nie bedzie.

 

Jezeli chodzi o same hamulce RS'a to jak pisalem wyzej tarcze sa 276x24mm i byly uzywane w 91-94 Legacy turbo

96-02 Legacy GT/Outback

00-04 Legacy non-GT

98-07 Impreza RS/TS/2.5i

98-02 Forester

(przynajmniej na rynku amerykanskim)

 

Natomiast klocki to modele o ksztalcie D721 przod i D770 tyl, w dobrym sklepie z hamulcami powinni wiedziec o co chodzi bo sa to oznaczenia uniwersalne dla kazdego producenta i okreslaja ksztalt klocka.

d721andd1004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ;-) wielkie dzieki za odpowiedz ;-)

wlasnie o takie info mi chodzilo ;-)

 

no i teraz jak mam te dane to moge rozgladac sie za Tarox-em albo EBC czy ferodo ;-)

 

co do zmiany z serii na co innego to narazie zostaje seryjny zacisk ;-)

tarcza okazuje sie byc jeszcze "gruba" ;-) wiec na teraz zakladam klocki i zobaczymy jak to hamuje jak bedzie zle to na przyszly rok zmiana tarcz i zaciskow i klockow ;-) pozdrawaim.

 

[ Dodano: Pią Sie 01, 2008 2:51 pm ]

No oki ;-) zdjalem klocki zmierzylem odrysowalem no i zamowilem ;-)

 

a klocki to EBC red stuff przod 31134C a tyl to 31293C ;-) mysle ze bede z red stuff-a zadowolony. co do tarcz to tarcze sa prawie nowki ;-) wiec niema potrzeby wymiany. i jeszcze pytanie jak z docieraniem klockow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...