Skocz do zawartości

Elektryka - serwis subaru się poddał. Co robić?


potas

Rekomendowane odpowiedzi

helou,

 

mam kłopot z przygodnym przepalaniem się bezpiecznika nr 11 (E/N, SRS AirBag, IGN). Samochód posiadam bardzo krótko, ale mogę stwierdzić, że bezpiecznik przepala się zawsze w momencie gdy jestem na wolnych obrotach i bywa, że 4 razy dziennie, a bywa, że przez dwa dni i 200km po mieście bezpiecznik trwa na straży bezpieczeństwa. Subaru Kocar po tygodniowych zmaganiach z tajemniczym symptomem, nie wystawił diagnozy i stwierdził brak pomysłów na to, co mógłby jeszcze zrobić. Samochód ma zainstalowanego piggybacka, którego jutro zamierzam zdemontować jeszcze w Kocarze.

Jutro odbieram auto i jestem cholernie zawiedziony.

 

Mam w tej chwili zamiar oddać go do Autoelektroniki p. Kędzi w Poznaniu na Górczynie. I teraz pytanie do was - może znacie w Poznaniu, albo gdzieś w okolicy jakiegoś magika-elektroniki, który z niejednym dziwactwem sobie poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helou,

 

mam kłopot z przygodnym przepalaniem się bezpiecznika nr 11 (E/N, SRS AirBag, IGN). Samochód posiadam bardzo krótko, ale mogę stwierdzić, że bezpiecznik przepala się zawsze w momencie gdy jestem na wolnych obrotach i bywa, że 4 razy dziennie, a bywa, że przez dwa dni i 200km po mieście bezpiecznik trwa na straży bezpieczeństwa. Subaru Kocar po tygodniowych zmaganiach z tajemniczym symptomem, nie wystawił diagnozy i stwierdził brak pomysłów na to, co mógłby jeszcze zrobić. Samochód ma zainstalowanego piggybacka, którego jutro zamierzam zdemontować jeszcze w Kocarze.

Jutro odbieram auto i jestem cholernie zawiedziony.

 

Mam w tej chwili zamiar oddać go do Autoelektroniki p. Kędzi w Poznaniu na Górczynie. I teraz pytanie do was - może znacie w Poznaniu, albo gdzieś w okolicy jakiegoś magika-elektroniki, który z niejednym dziwactwem sobie poradził?

 

Jak Kędzia nie da rady to masz problem, bo w okolicy raczej trudno o lepszego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza jest! i to od początku raczej , wygląda na przetarty kabelek ,instalacji w danym miejscu , który robi zwarcie ... badając wszystko wygląda na cacy nawet po wywaleniu bezpiecznika...

moduł to zwykły anti boost cut .... nic więcej i nie jest raczej przyczyną ... raczej lepiej go zdjąć dla bezpieczeństwa silnika od strony przeładowania itd

 

może rzeczywiście Kędzia mając więcej czasu szybciej znajdzie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza jest! i to od początku raczej , wygląda na przetarty kabelek ,instalacji w danym miejscu , który robi zwarcie ... badając wszystko wygląda na cacy nawet po wywaleniu bezpiecznika...

moduł to zwykły anti boost cut .... nic więcej i nie jest raczej przyczyną ... raczej lepiej go zdjąć dla bezpieczeństwa silnika od strony przeładowania itd

 

może rzeczywiście Kędzia mając więcej czasu szybciej znajdzie

 

pzdr

 

Powstrzymam się od komentarza. Piłka wraca do gry. Nie wierzę, żeby Kocarowi brakowało kompetencji. Nawet nie zastanawiałem się nad innymi opcjami serwisowania. Bo do cholery, gdzie mam naprawiać samochód Subaru, jeśli nie w serwisie Subaru?

Tylko proszę - więcej zaangażowania :cool:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helou,

 

mam kłopot z przygodnym przepalaniem się bezpiecznika nr 11 (E/N, SRS AirBag, IGN).

 

W poprzednim samochodzie w niemożliwych do przewidzenia momentach wywalało

bezpiecznik od świateł stopu . Elektryk chętnie by się podjął szukania ale w rozliczeniu

za roboczo-godziny , tyle ile będzie szukał tyle zapłace. Podziękowałem grzecznie.

Znalazł to znajomy mechanik , okazało sie , że amatorska aluminiowa elastyczna rura

doprowadzająca chłodne powietrze do filtra przetarła izolacje przy czujniku wstecznego.

Było to praktycznie niewidoczne , ale jednak powodowało zwarcie.

Poszukaj może jakis nieseryjnych elementów w swoim aucie i kolejno eliminuj poprzez dokładne sprawdzenie/wyłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potas... generalnie można samemu poszukać.. jak masz czas.... inna sprawa że z elektryką zawsze jest mega zabawa... swego czasu miałem w org wiązce dotetrane kolejne kable.. co gorsza ... kolor się zmieniał.. a wiązka na pierwszy rzut oka wyglądała na org...

 

tak jak napisali, poszukaj nieoryginalnych instalacji w aucie.. może znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą - od czego jest ten mój bezpiecznik? SRS AirBag tylko rozumiem. Co on jeszcze zabezpiecza?

 

 

mam opis i diagramy elektryki GTka po angielsku, daj maila na PW to Ci przesle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potas, jedziesz na miasto? :wink:

 

Mam przeca maila pode podepisem. Bardzo chętnie przyjmę diagramy, które masz

 

zeby sie dalo zalacznik podpiac... nie wyswietla mi adresu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny - bartosz.potyralski@still.pl

Nie jadę, bom pojechał dio Drezdenka. A szkoda, szkoda.

 

erixon - niestety nie jestem w stanie sobie przypomnieć jak było tydzień temu, kiedy oddawałem auto do Kocara. Nie mogę porównać. Generalnie mje sie podoba :D Przesiadłem się z takiego nudnego auta, że póki co mi wystarcza, a niebawem przyjdzie nowy wydech i mapka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

poszło

 

Nie jadę, bom pojechał dio Drezdenka. A szkoda, szkoda.

 

luzik, solo polatałem :twisted:

 

 

niebawem przyjdzie nowy wydech i mapka

 

 

może coś więcej? co zakładasz? która mapa? :cool:

 

 

coś te granatowe wścieklizny za szybkie są lub będą :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

PKocial, :arrow: pw

 

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 7:53 pm ]

A żeby porządnie zakończyć wątek, to tylko powiem, że sam koniec końców naprawiłem usterkę. Przyczyną okazał się przetarty kabelek we wiązce tuż nad pedałami. W momencie wciskania sprzęgła metalowy element ocierał sie o wiązkę, aż po latach zrobił jaj kuku. Przy niektórych takich ocierkach podczas wciskania sprzęgła dotykał do obnażonej żyły i w tym momencie przepalał się bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...