Skocz do zawartości

Slizgajace sie sprzeglo


Baksik

Rekomendowane odpowiedzi

Powtorze troszke pytanie z innego dzialu :)

Mialem mala przygode i wpadlem prawym przednim kolem w dosc duza dziure ( bokiem kola ) i zaraz po tym zauwazylem slizgajace sie sprzeglo i tutaj pare pytan :

- czy jest mozliowsc ze cos moglo sie uszkodzic w skrzyni od uderzenia ( przesunac,rostrzelnic) i teraz sie slizga sprzeglo ?

- Jezeli sie okaze ze to "tylko" sprzeglo to co najlpeiej kupic ( jaka firma, typ ) ?

- Czy ktos wie czy w Czestochowie moze mi to ktos zetelnie sprawdzic tak zebym nie placil za zbedna opinie ;p

 

Z gory dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze troszke pytanie z innego dzialu :)

Mialem mala przygode i wpadlem prawym przednim kolem w dosc duza dziure ( bokiem kola ) i zaraz po tym zauwazylem slizgajace sie sprzeglo i tutaj pare pytan :

- czy jest mozliowsc ze cos moglo sie uszkodzic w skrzyni od uderzenia ( przesunac,rostrzelnic) i teraz sie slizga sprzeglo ?

- Jezeli sie okaze ze to "tylko" sprzeglo to co najlpeiej kupic ( jaka firma, typ ) ?

- Czy ktos wie czy w Czestochowie moze mi to ktos zetelnie sprawdzic tak zebym nie placil za zbedna opinie ;p

 

Z gory dzieki za pomoc :)

 

1. Na 99% sprzegło, jak by się przegub rozpiał pewnie bys to usłyszał,

2. Sprzegieł jest cała masa do wyboru do koloru w zależności od potrzeb

3. najlepiej niech ktoś kumaty wsiądzie w Twoje auto i przejedzie sie kawałek i bedzie wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a przy okazji się zapytam jak w AWD rozpoznać kiedy pójdzie przegub? Mam centralna i tylną szperę STi i zastanawiam się jak mi strzeli przegub to jak się zorientuję :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Magdziarz, mam takie szpery że i tak przy mocnym skręcie na suchym asfalcie szarpie autem i słychać szurające opony że nie wiem czy rozpoznam jeszcze chrup chrup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja standartowo NIE polecam wizyty w ASO. (...).masz nr do Częst...602609960.Paweł evo8.

 

A ja standardowo przypomnę, że za reklamowanie konkurencji dla SIP na tym forum jest pasek, który Ci zaraz uroczyście przyznam... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zostawiać tematu nie zakończonego to :

Po wyciągnięciu skrzyni okazało sie ze tarcza sprzęgła właściwie nie istnieje ....

Najprawdopodobniej poprzedni właściciel już mocno wykończył to sprzęgło a ja jako ze dla mnie był to nowy samochód nie zwróciłem uwagi na dość oczywiste oznaki tego ze sprzęgło sie ślizga ( odczuwałem "pływanie" mocy ). Sprzęgło miało dość i zaczęło sie ślizgać akurat na torze ( pewnie sam mu jeszcze pomogłem ;pp ). Niestety tarcza starła sie aż do nitów i ..... wyżłobiła mi rowki na kole zamachowym, co ciągnie za sobą wymianę kola ... no cóż, za nie wiedzę sie płaci.

Jak już zakończę cala sprawę napisze jakieś streszczenie prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...