Skocz do zawartości

Czy wyciągnięcie odpowiedniego bezpiecznika wystarczy...


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wyjmiesz bezp. owszem poduszka pasażera przestanie działać, ale również w razie zderzenia nie bedzie działał cały układ AIRBAG i napinacze, w tym kierowcy :cool:

Dobry elektronik jest Ci w stanie zrobic wyłącznik żeby poduszka pasażera nie działała kiedy przwozisz dzieciaka, a cały układ bedzie nadal działał poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że to nie takie proste... A napiszcie mi jeszcze, dlaczego niby dla małych dzieci (4 lata) poduszka przy wypadku zaszkodzi a nie pomoże? Na logikę wychodzi mi jednak, że poduszka powinna zostać włączona... Producenci fotelików coś tam wymusili? Strzał poduszki w małe dziecko może być smiertelny? Za duża siła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że to nie takie proste... A napiszcie mi jeszcze, dlaczego niby dla małych dzieci (4 lata) poduszka przy wypadku zaszkodzi a nie pomoże? Na logikę wychodzi mi jednak, że poduszka powinna zostać włączona... Producenci fotelików coś tam wymusili? Strzał poduszki w małe dziecko może być smiertelny? Za duża siła?

 

TAK, poza tym dziecko powinno byc przewozone na foteliku tyłem do kierunku jazdy, jeśli chodzi o przedni fotel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że to nie takie proste... A napiszcie mi jeszcze, dlaczego niby dla małych dzieci (4 lata) poduszka przy wypadku zaszkodzi a nie pomoże? Na logikę wychodzi mi jednak, że poduszka powinna zostać włączona... Producenci fotelików coś tam wymusili? Strzał poduszki w małe dziecko może być smiertelny? Za duża siła?

Konieczność wyłączenie poduszki dotyczy fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy, dlaczego raczej powinieneś już wydedukować :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mały ma fotelik przodem, to juz duże dziecko... Więc nie muszę wyłączać poduszki? Zresztą, przecież z tyłu też siedzi za poduszką boczną fotela...

 

[ Dodano: Czw Lip 17, 2008 9:34 am ]

TAK, poza tym dziecko powinno byc przewozone na foteliku tyłem do kierunku jazdy, jeśli chodzi o przedni fotel

 

A na tylnim dlaczego nie? Przecież tez tam jest poduszka boczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały ma fotelik przodem, to juz duże dziecko...
To w końcu małe czy duże dziecko...słuchaj dziecko ma czaszkę i kręgosłup zbudowane częściowo z miękkiej chrząstki, która kostnieje z wiekiem i przy strzale z poduszki lub przy innym urazie na przednim fotelu siedząc przodem do kierunku jazdy jest zdecydowanie bardziej narażone na poważne uszkodzenie lub śmierć niż osoba dorosła. Podsumowując wioząc dziecko z przodu powinieneś wyłączyć poduszkę i posadzić je tyłem do kierunku jazdy - jak zrobisz inaczej to już na swoją odpowiedzialność. Poduszka boczna nie jest tak niebezpieczna jak przednie bo auto porusza się przodem a nie bokiem i panują inne siły bezwładności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej,zrozumiałem, bez wyłączenia poduszki nie przewożę dziecka z przodu, ale jeśli wyłączę, to i tak przodem do kierunku jazdy bo on ma taki "dorosły" fotelik (105 wzrostu, 25 kg). I jeszcze pytanka: Jak się otwiera ta poduszka wmontowana w przednie fotele? Chodzi mi o jej zasięg i kształt. Czy ona chroni siedzących z przodu i z tyłu? Tylko z przodu/tyłu? Przy jakich dzwonach się przydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczona, bo do tej pory myślałam, że z przodu z wyłączoną poduszką można wozić dziecko tylko tyłem, co oznacza dziedko w nosidełku. Dziecko czteroletnie w foteliku siedzi dużo bliżej deski rozdzielczej na przednim siedzeniu :roll: . Co na ten temat mówią przepisy?

Ja zawsze woziłam dziecko z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczona, bo do tej pory myślałam, że z przodu z wyłączoną poduszką można wozić dziecko tylko tyłem, co oznacza dziedko w nosidełku. Dziecko czteroletnie w foteliku siedzi dużo bliżej deski rozdzielczej na przednim siedzeniu :roll: . Co na ten temat mówią przepisy?

Ja zawsze woziłam dziecko z tyłu.

 

Zawsze można odsunąć fotel :-) Moim zdaniem nie ma problemu wożenia z przodu z wyłączoną poduchą, są samochody dostawcze i dwuosobowe i nie raz się widzi jak wożą z przodu (pewnie bez wyłączonej poduszki :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ poduszek powietrznych jest projektowany na osoby o określonym wzroście i wadze. Poduszka powietrzna jest urządzeniem dość prymitywnym i nie potrafi się dostosować do zmiennych warunków i dlatego jest zaprojektowana dla przeciętnej wagi i wzrostu. Dziecko może doznać obrażeń uderzone za dużą siła poduszki lub nie trafić w nią w odpowiednim miejscu. Najnowsze układu maja już w jakimś tam stopniu adaptujące się poduszki mierzące wagę pasażera. Określają czas otwarcia i siłę poduszki na podstawię odczytu z wagi zainstalowanej w fotelu, nie potrafią niestety dostosować się do wzrostu.

Najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie przy zderzeniu czołowym są tylne siedzenia więc tam powinno się przewozić pociechy. Ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy powoduje że pod czas zderzenia ciało dziecka będzie w całości podparte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można odsunąć fotel Moim zdaniem nie ma problemu wożenia z przodu z wyłączoną poduchą, są samochody dostawcze i dwuosobowe i nie raz się widzi jak wożą z przodu (pewnie bez wyłączonej poduszki

często też widuje się także dzieci przewożone na kolanach rodziców, pomiędzy przednimi fotelami etc, a ostatnio nawet: w fotelikach, ale niezapięte pasami (naprawdę częsty obrazek) i nie jest to bezpieczne

Ten ostatni przypadek jest szczególnie wskazany uwadze terapeutów - wozić fotelik, sadzać w nim dziecko, ale pasów już nie zapiąć...

:!: :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecka do 12 lat i do 150 cm , nie można przewozić na przednim siedzeniu

 

Tak właśnie myślałam, od kilku lat jak odbieram dziecko z przedszkola i widzę dzieci wożone przez rodziców, to mam ochotę napisać donos do Straży Miejskiej, która szlifuje chodniki w Gdańsku, ale w samochodach na starówce co najwyżej chce się sprawdzać ważność kwitów parkingowych i od czsu do czasu przepustki do wjazdu na Starówkę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit napisał/a:

Dziecka do 12 lat i do 150 cm , nie można przewozić na przednim siedzeniu

 

 

Tak właśnie myślałam, od kilku lat jak odbieram dziecko z przedszkola i widzę dzieci wożone przez rodziców, to mam ochotę napisać donos do Straży Miejskiej, która szlifuje chodniki w Gdańsku,

Brak uprawnień, tylko Policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecka do 12 lat i do 150 cm , nie można przewozić na przednim siedzeniu :!:

 

* Art. 39. ust. 3. w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

* Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.

* Art. 45. 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:

1. przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1;

2. przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;

3. przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

Całość tu. Reasumując, przepisy nie zabraniają przewożenia dzieci z przodu, przodem do kierunku jazdy.

 

Innym tematem są poduchy vs maluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy nie zabraniają przewożenia dzieci z przodu, przodem do kierunku jazdy.

 

Dokładnie tak :idea: Oczywiście pod warunkiem, że dziecko siedzi w foteliku. W dłuższych trasach sam wożę starszego szkodnika z przodu i podczas rutynowej kontroli policjant absolutnie się tego nie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...