Jump to content

Jak wydostać filtr klimy Legacy 1999r.


as1313
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Czy mógłby ktoś napisać jak wydostać filtr przeciwpyłkowy w Legacy 99r. Na forum znalazłem informację, że jest za schowkiem. Dzisiaj próbowałem się do niego dobrać ale dostęp do dwóch śrub tych przy zawiasach schowka jest strasznie lipny może jest jakiś inny sposób żeby go wyciągnąć czy poprostu muszę je jakoś odkręcić? Jeszcze jedno pytanie w pudełku z filtrem przeciwpyłkowym , który kupiłem są dwa filtry czy one są gdzieś obok siebie czy muszę rozbebeszać jeszcze inną część auta?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jak masz filtr dwuczęściowy to masz pewnie taki sam jak w imprezie'99. Masz rację szukaj go za schowkiem ale od spodu. Powinna być taka przykrywką przykrecona z jednej strony dwoma wkrętami. Filtr składa się z dwóch części nasuwanych na siebie. Jak będziesz próbował go włożyć to zrozumiesz dlaczego. Poprostu profil podłogi uniemożliwia wsumięcie całościowego filtra.

 

PS. Przepraszam za ewentualne błędy ponieważ pisze z telefonu

Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki za pomoc dzisiaj sprawdzę jak to u mnie jest, mam nadzieję, że tak jak w Imprezie bo inaczej będę musiał walczyć z tym schowkiem.

 

Pozdro

 

[ Dodano: Czw Lip 17, 2008 8:24 pm ]

No i lipa u mnie nie ma zadnej klapki od spodu schowka. Wyglada to tak

 

http://www.f4a.eu/index.php?p=5906

 

Może ktoś coś podpowie, może u mnie wcale nie ma filtra?

Link to comment
Share on other sites

W LEGACY III z 99r. nie montowali filtra powietrza - taką informację uzyskałem w SIP. Jednak w dokumentacji serwisowej dotyczącej modelu z 2001r jest informacja o filtrze przeciwpyłkowym, który właśnie składa się z dwóch filtrów. Miejsce na filtr jest w nagrzewnicy. Zaznaczyłem wystający kawałek klapki za którą umieścisz filtry. Klapka jest na trzy metalowe zaciski. Aby się do niej dostać raczej musisz zdemontować schowek. Kołki trzymające schowek możesz, albo odkręcić krótkim śrubokrętem, albo... nagiąć cały bok schowka - nie ma strachu, nie pęknie.

 

 

filtr.jpg

 

 

Gdzie i za ile kupiłeś te filtry :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Filtr kabiny jest w obudowie nagrzewnicy tak jak zaznaczył kolega himber.Trzeba wyjąć cztery kołeczki schowka,odkręcić osiem wkrętów i jeden od boczka tunelu środkowego.Filtry kupowałem w Inter Carsie droższy kosztuje ok.45zl tańczy jc 32.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...