Skocz do zawartości

Jak wydostać filtr klimy Legacy 1999r.


as1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy mógłby ktoś napisać jak wydostać filtr przeciwpyłkowy w Legacy 99r. Na forum znalazłem informację, że jest za schowkiem. Dzisiaj próbowałem się do niego dobrać ale dostęp do dwóch śrub tych przy zawiasach schowka jest strasznie lipny może jest jakiś inny sposób żeby go wyciągnąć czy poprostu muszę je jakoś odkręcić? Jeszcze jedno pytanie w pudełku z filtrem przeciwpyłkowym , który kupiłem są dwa filtry czy one są gdzieś obok siebie czy muszę rozbebeszać jeszcze inną część auta?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz filtr dwuczęściowy to masz pewnie taki sam jak w imprezie'99. Masz rację szukaj go za schowkiem ale od spodu. Powinna być taka przykrywką przykrecona z jednej strony dwoma wkrętami. Filtr składa się z dwóch części nasuwanych na siebie. Jak będziesz próbował go włożyć to zrozumiesz dlaczego. Poprostu profil podłogi uniemożliwia wsumięcie całościowego filtra.

 

PS. Przepraszam za ewentualne błędy ponieważ pisze z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc dzisiaj sprawdzę jak to u mnie jest, mam nadzieję, że tak jak w Imprezie bo inaczej będę musiał walczyć z tym schowkiem.

 

Pozdro

 

[ Dodano: Czw Lip 17, 2008 8:24 pm ]

No i lipa u mnie nie ma zadnej klapki od spodu schowka. Wyglada to tak

 

http://www.f4a.eu/index.php?p=5906

 

Może ktoś coś podpowie, może u mnie wcale nie ma filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LEGACY III z 99r. nie montowali filtra powietrza - taką informację uzyskałem w SIP. Jednak w dokumentacji serwisowej dotyczącej modelu z 2001r jest informacja o filtrze przeciwpyłkowym, który właśnie składa się z dwóch filtrów. Miejsce na filtr jest w nagrzewnicy. Zaznaczyłem wystający kawałek klapki za którą umieścisz filtry. Klapka jest na trzy metalowe zaciski. Aby się do niej dostać raczej musisz zdemontować schowek. Kołki trzymające schowek możesz, albo odkręcić krótkim śrubokrętem, albo... nagiąć cały bok schowka - nie ma strachu, nie pęknie.

 

 

filtr.jpg

 

 

Gdzie i za ile kupiłeś te filtry :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...