Skocz do zawartości

Zamykanie szyberdachu - maleńki problem


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym szyberdachem to moim zdaniem jest to jakieś śmieszne zabezpieczenie przed przyczaśniecięm palców.

 

ktoś mi mówił że szyby elektryczne i szyberdachy są zabezpieczone przed przycinaniem jakimiś "bezpiecznikami termicznymi" - jak jest obciążenie (palec) to wtedy wyłączają silnik dachu...

 

Zaraz sprawdzę, ale to chyba nie do końca prawda :) Zresztą dopiero od niedawna udało się producentom samo. wprowadzić zapezpieczenia do głupich elektr. szyb, które odbijają zamykaną szybę w dół przy za duzym oporze (palec, głowa :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szyberdachem to moim zdaniem jest to jakieś śmieszne zabezpieczenie przed przyczaśniecięm palców.

 

ktoś mi mówił że szyby elektryczne i szyberdachy są zabezpieczone przed przycinaniem jakimiś "bezpiecznikami termicznymi" - jak jest obciążenie (palec) to wtedy wyłączają silnik dachu...

 

Zaraz sprawdzę, ale to chyba nie do końca prawda :) Zresztą dopiero od niedawna udało się producentom samo. wprowadzić zapezpieczenia do głupich elektr. szyb, które odbijają zamykaną szybę w dół przy za duzym oporze (palec, głowa :) )

 

W subaru jest faktycznie wyłącznik (bezpiecznik) termiczny do szyb i szyberdachu, odcina on prąd przy zbyt dużym poborze prądu przez silnik szyby/szyberdachu. Zabezpiecza on w głównej mierze silnik przed spaleniem, zapewne też głowę/szyję, czy rękę, nie wiem tylko przy jak dużym nacisku szyby na ww. przeszkodę odetnie on prąd silnikowi i zatrzyma zamykanie szyby. Przy starszych modelach na pewno nie było mowy o żadnym cofaniu szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 9 letnim Focusie mam szyby które jak dostają opór (głowy, ręki) to cofają się 3 centymetry w dół. Sprawdziłem doświadczalnie :P

 

Co do szyberdachu to mój wniosek jednak jest taki, że stopniowe zamykanie ma na celu umożliwić bardziej komfortowe podróżowanie z otwartym przy większych prędkościach. Może niebawem będe miał okazję to pojadę potestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży szklany dach w forku: otwiera się po naciśnięciu klawisza do pozycji 2/3,

tak otwarty dach pozwala komfortowo podróżować do prędkości 80-100km/h następne naciśnięcie otwiera go całkowicie - turbulencje powietrza pozwalają komfortowo jechać do max 50km/h. zamykanie jest także dwustopniowe - pierwsze naciśnięcie kończy się zawsze w pozycji 1/3, przy tak otwartym dachu, można na upartego jechać i 160km/h :wink:

Mam dokładnie tak samo. Ten Typ Tak Ma !

 

Mały OFF - a może wiecie po co w imprezie kombi jest pas bezpieczeństwa w kufrze???
To na wypadek, gdybyś miał ochotą kogoś zabrać ... do kufra ... coby był bezpieczny (chociaż taśmą oklejony ...) :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedros napisał/a:

Mały OFF - a może wiecie po co w imprezie kombi jest pas bezpieczeństwa w kufrze???

To na wypadek, gdybyś miał ochotą kogoś zabrać ... do kufra ... coby był bezpieczny (chociaż taśmą oklejony ...)

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...