Skocz do zawartości

Regulacja zaworow w Legacy 2000r silnik 2,5


maxkow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem właścicielem subarki, przejrzałem trochę forum i nie mogę za duzo znalez informacji na temat regulacji zaworów w silniku 2500 , zdazylem sie tylko zorientowac ze silnik ten nie ma samoregulatorow tylko zawory regulowanie recznie. Czy moze , ktos mi powiedziec co ile km trzeba regulować zaworki i jaki luz na nich ustawić?? I czy regulacja jest na blaszki czy na talerzyki?

Pozdrawiam i dziekuje pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja poprzez podkładki co 100k km. Tak jest u mnie. Zapłaciłem coś 150zet w ASO. Luz chyba pisze na spodniej części przedniej maski wraz z innymi danymi silnika, ale chyba, nie jestem pewien na 100% :) Czemu chcesz regulować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o regulacje luzu na zaworach , poniewaz widząc galopujący wzrost cen Pb zastanawiam sie nad załozeniem Lpg (mam znajomy warszat co zakladał juz mi Lpg do wersji turbo i auto smigało bez problemow) a wiem ze jesli założy sie Lpg to częściej trzeba regulować zawory, np Honda zaleca regulacje zaworów przy zasilaniu przez Lpg co 20-30 tys km. I zastanawiam sie co ile trzeba bedzie regulowac zaworki w subarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie co ile trzeba bedzie regulowac zaworki w subarce

 

teoretycznie na LPG zawory powinno regulowac sie 2x czesciej niz na PB, wiec co 50kkm

 

ja robie teraz ekspoeryment: auto przy ~100kkm mialo duzy przeglad (w tym regulacja zaworow) teraz mam ~ 130kkm w tym ~ 20kkm na LPG za 5kkm jade na regulacja jesli nie bedzie wymagana zadna kortekta to koljena regulaja dopiero przy przebiedu 150kkm, i kazda inna co kolejne 50kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

teoretycznie na LPG zawory powinno regulowac sie 2x czesciej niz na PB, wiec co 50kkm

skąd to info? pytałem w ASO Subaru Kocar w Poznaniu i nie chcieli udzielić żadnej informacji nt. regulacji luzów zaworowych w silniku z zamontowaną instalacją LPG. Nic ponad to, że "my nie lubimy LPG"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie na LPG zawory powinno regulowac sie 2x czesciej niz na PB, wiec co 50kkm

czy ta informacja jest prawdziwa? nie spotkałem się z tym aby na lpg regulować zawory 2 razy częściej

czyli jak w Subaru zalecane jest regulowanie co 100kkm to na lpg mam regulować co 50kkm?

może ktoś potwierdzić te informacje :smile:

najlepiej niech Jako się wypowie na ten temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...