Jump to content

Korozja felg po zimie ..

Sally
 Share

Recommended Posts

Mam problem z felgami z Imprezy MY'06. Po zimie pojawiły się ślady korozji na środku felgi (jak na zdjęciu). Początkowo myslałam, że przyczyną jest uszkodzenie mechaniczne spowodowane zakładaniem kołpaczka z logo Subaru. Jednak okazało się przy wymianie opon, że kołpaczek przy zakładaniu w ogóle nie dotyka miejsc korozji.

Korozja w tych miejscach jest na wszystkich felgach. Nie pisałabym o tym na forum, ale zauważyłam ostatnio przed Silesia Center OBK, który miał ten sam problem na felgach sześcioramiennych. Niestety nie miałam czasu czekać na kierownika, aż skończy zakupy. W imprezach WRX od MY'06 jest to samo. Może to jakaś wada konstrukcyjna?

Czy ktoś ma też taki problem? Co z tym zrobić, malować, czy poczekać aż będzie więcej rdzy?

felgars3.th.jpg

Serdecznie pozdrawiam

Sally

To pewnie ten sam problem co z "nierdzewnymi" końcówkami wydechów H&S :roll:

Hmmm... a u mnie nic takiego nie ma. A mam trzy komplety felg... :roll:

Chwalipięta :P Ja, mam 2 komplety - srebrne i złote - i przy dekielkach też jest ok.

W moich srebrnych OEMowych felgach przy dekielkach jest podobnie. Takie pęcherzyki się probiły. Ale jakoś szczególnie się tym nie martwiłem nigdy, bo w końcu pare lat już przejeździły. Na nowych felgach takie cuś to trochę nieteges. :???:

Mialem ten sam problem kilka lat temu w toyocie, a obecnie mam w audi. ASO toyoty zbadalo temat i okazalo sie ze jakas partia felg miala polozony zly podklad i stad pecherze. Takze wypiaskowali i pomalowali w ramach gwarancji. Natomiast jak chodzi o audi to zglosilem to 3 tyg temu w ASO i jak narazie praktycznie zadnej odpowiedzi, takze nie wiem czy cos stwierdzili czy nie. W kazdym razie zarowno w toyocie jak i w audi bardziej skorodowane byly przednie felgi, co moze swiadczyc o tym, ze na korozje ma wplyw temperatura. Wieciej celcjuszy - wieksza korozja.

Mam problem z felgami z Imprezy MY'06. Po zimie pojawiły się ślady korozji na środku felgi (jak na zdjęciu). Początkowo myslałam, że przyczyną jest uszkodzenie mechaniczne spowodowane zakładaniem kołpaczka z logo Subaru. Jednak okazało się przy wymianie opon, że kołpaczek przy zakładaniu w ogóle nie dotyka miejsc korozji.

Korozja w tych miejscach jest na wszystkich felgach. Nie pisałabym o tym na forum, ale zauważyłam ostatnio przed Silesia Center OBK, który miał ten sam problem na felgach sześcioramiennych. Niestety nie miałam czasu czekać na kierownika, aż skończy zakupy. W imprezach WRX od MY'06 jest to samo. Może to jakaś wada konstrukcyjna?

Czy ktoś ma też taki problem? Co z tym zrobić, malować, czy poczekać aż będzie więcej rdzy?

Obrazek

Serdecznie pozdrawiam

Sally

A próbowałaś to potraktować mocniejszym detergentem?

A próbowałaś to potraktować mocniejszym detergentem?

Po zastosowaniu silniejszego detergentu felga wygląda tak :sad: :

felga15zm7.th.jpg

i tak:

http://img297.imageshack.us/img297/6067/felga35nc0.jpg

Mam dwa komplety felg Subaru, pięcioramienne, te z Imprezy RC na zimę i siedmioramienne z Imprezy WRX na sezon letni i na tych felgach też już widoczne są pęknięcia lakieru w tych miejscach:

http://img297.imageshack.us/img297/2271/felga27dw6.jpg

A tu felgi w całości:

pięcioramienna:

http://img142.imageshack.us/img142/9484/felga45dm4.jpg

i siedmioramienna:

http://img297.imageshack.us/img297/3423/felga37gt2.jpg

Sally