Skocz do zawartości

Problem po wymianie sprzęgła


Tomasz Gdańsk

Rekomendowane odpowiedzi

Exedy (to zwykłe ciut wzmocnione) czy Exedy (to bardziej wyczynowe)? Bo czasem w pudełku Sachs jest EXEDY itd :)

 

1. Słyszałem, że za mocne sprzęgło w WRX może przyczynić się do mielenia zębatek ;)

 

2. Mi się musiało Exedy sprzęgło ciut "dotrzeć" - przejazd przez miasto - trochę smrodu i sprzęgło zaczeło działać idealnie

 

3. Co ma sprzęgło do przyspieszenia? :P No i co chcesz regulować - Od kiedy ma brać pedał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to slabiej przyspiesza?

Mam wrażenie jakby się trochę ślizgało, i nie chodzi mi o regulacje pedału sprzęgła.

Sprzęgło nie jest wzmacniane.

 

trzeba wyregulowac przy pedale sprzegła :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podlacze sie do tematu, gdyz od srody do dzis(piatku) auto moje stalo na warsztacie.

Wymienialo sie:

- sprzeglo na ACT jak w zalaczonym obrazku + Lekkie kolo zamachowe

- Poduszki pod silnik N-Grupa

- Poduszki pod skrzynie N-Grupa

- Kosc N-Grupa

- Olej, filtr

- Olej w skrzyni -> jak juz wyciagali

- Podlaczenie czujnikow Oleju, Temp. i EGT. Akurat zakupilem zegary.

 

Wiec po tej operacji sprzeglo zasprzegla jak cholera. Pod dyfrem nie zmienialem gumek i czuje przy ostrej zmianie biegu uderzenie. Ale nie o to tutaj chodzi.

 

Jak jade przy okreslonych obrotach w okolicach 2500-2800 to tak cos napierdziela ze stare maluchy lepiej pracuja niz subarak a dzieje sie to przy zwalnianiu lub przyspieszaniu.

 

Taki dzwiek jak bym wrzucil w puszke od piwa cos metalowego i krecil tym w maszynie do TOTOLOTKA.

 

Sprzeglo Owe jest typu pseudo-wyscigowe(do uzytku na tor oraz ulice) wiec nie wiem o co tutaj kaman ??

 

Ale ten dzwiek to mnie wkurza, nawet radio nie da rady tego zagluszyc.

 

Jesli natomiast przyspieszam to jest inny dzwiek, moze troche mniej gorszy. Ale tez cos z nim nie teges.

 

Prosze o porade w tej sprawie.

 

Pozdrawiam Paweł.

 

 

ACT%20Zlozenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scalmax, ciezko zgadnąć, auta ze sztywnymi poduuszkami wydają przedziwne dźwięki czasem.

 

Ale takie jak napedzony traktor do 100 km/h ??

 

Dodam jeszcze ze jak wcisne pedal sprzegla to ustaje brzeczenie na postoju. Poniewaz na postoju tez brzeczy jesli sie robi przygazowke, a na wcisnietym sprzegle nic nie brzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scalmax, no to może coś lata w tym sprzęgle, nie trzyma się kupy, ciężko zgadnąć, a co mówi ten ktoś kto to wszystko składał?

 

Wlasnie zaraz do nich jade. Chcialem tylko zasiegnac opinii czy tak moze ma byc.

Ale przypomnialo mi sie ze kumpel ma rajdowke i u niego tak nie brzeczy.

 

Dam znac czy cos wynajda panowie magicy :). :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scalmax, no to może coś lata w tym sprzęgle, nie trzyma się kupy, ciężko zgadnąć, a co mówi ten ktoś kto to wszystko składał?

 

Wlasnie zaraz do nich jade. Chcialem tylko zasiegnac opinii czy tak moze ma byc.

Ale przypomnialo mi sie ze kumpel ma rajdowke i u niego tak nie brzeczy.

 

Dam znac czy cos wynajda panowie magicy :). :).

 

Na moje skronme rozeznania problem lezy w sprzegle, moze sprezyny w tarczy sie rozleciały lub docisk?? nie wiem ale bez wyciagania skrzyni sie nie obejdzie niestety.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Bylem w serwisie. Na poczatku jak pokazalem na postoju to powiedzial gosciu, ze lozysko tak glosno pracuje. Powiedzialem, ze ok. To jeszcze sie przejedzmy. Przy przyspieszaniu zaczal miec watpliwosci, ze to docisk. a przy 5 biegu i 2500 rpm jak zaczelo zapierdz... cos to powiedzial zebym przyjechal w poniedzialek i ostro nie jezdzil.

 

Wiec sie okaze mam nadzieje :mad: .

 

20.11.2008 jeszcze nic nie naprawili napierdziela, myslalem ze to blacha ale to chyba samo sprzeglo !! Co tam mozna zle poskladac ???

 

[ Dodano: Czw Gru 11, 2008 9:39 pm ]

Bylem w serwisie, juz mam ich dosc. Mysleli ze brzeczy blacha na tlumiku wiec zrobieli to:

 

JebanySerwis.jpg

 

Sprzegla jeszcze dalej nie zrobili wiec szukam teraz fachowca od subaru w okolicach Białegostoku.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak scalmax ? Wyjaśniło się coś ? Pytam bo mam od dłuższego czasu podobny problem z dźwiękiem który pojawił się po wymianie sprzęgła. Jak narazie nie pomogli mi jeszcze w żadnym serwisie w Warszawie. Podobno sprawdzili i nie ma żadnych luzów na wydechu więc może poblem leży gdzie indziej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...