Skocz do zawartości

Problem z elektryka - gdzie sie podzial volt...


siekla

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawil sie u mnei w Forysiu turbo `00 maly problem - przygasla mi nieco prawa lampa od pasazera i swieci duzo slabiej - dodatkowo na desce nie swieci mi kontrolka od "dlugich"(drogowych) w momencie zalaczania ich - natomiast jest non stop lekko rozzarzona podczas pracy swiate3l mijania.

Wczoraj rozebralem reflektor - sprawdzlaem zarowki, potem kabel kawalek po kawalku - myslalem ze moze zasniedzial sie gdzies lub przetarl - nic gdzie sie nie wpialem swieci tak samo slabo - podlaczylem sie nawet na lewo pod przekaznik i swieci znow slabo - prawa lampa swieci dobrze - sprawdzilem napiecie i na zalaczonym silniku w lewej ( tej dobrej ) mam 14,4 V, a w tej slabszej 13,4 V - czyli gdzies mi uciekl VOLT.

 

PS - bylem u elektryka, pogrzebal i rozlozyl rece ze nie wie, szukam innego zatem przy okazji

- moze macie jakies sugestie albo mieliscie podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maską silnika w zespole przekaźników są przekaźniki od świateł. U mnie pierwsze 2 od strony amortyzatora. Może któryś nie łączyć lub zawiesił się przekaźnik. Możesz je zamienić i sprawdzić czy defekt przeniesie się na drugą stronę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda z przygasającymi reflektorami, łączącymi się szeregowo obwodami to zawsze wina "złej" masy. Szukaj połączeń do karoserii i uszkodzeń samego przewodu masowego ( np złamań). Po lokalizacji wystarczy odkręcić przewód masowy i oczyścić papierem ściernym + WD40 a połączenie zabezpieczyć wazeliną techniczną i będzie git!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wszystkie kable od masy, wymienilem kostke przy zarowce i wymienilem zasniedziale koncowki i .... znalazlem dziwna rzecz, w skrzynce pod maska spalony byl bezpiecznik od tej lampy ale nie przepalil sie do konca, tylko jakimis nitkami laczyl nadal - wymienilem na nowy i ustapilo - widocznie wczesniej sie nie przyjrzalem dokladnie tym bezpiecznikom, ale z drugiej strony dziwne ze mimo spalenia nadal swiecil tylko ze slabiej ... - jak dla mnie temat do zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...