Skocz do zawartości

Legacy III 2.5i traci moc


Kario

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozgrzaniu mam warzenie, ze silnik pracuje głośniej, mniej równo i bardziej wyje. Po lekkim rozgrzaniu silnik robi jedynie "szszszszszsz", później bardziej chropowato. Mocy tez jakby mniej. Im cieplej tym gorzej. Nie wydaje mi sie, żeby sie grzał... wskaźnik temp. cieczy chłodzącej jest zawsze na środku. Przebieg 165tys, olej castrol 5w30, lekki piston slap na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie stukowe ? Wiec zacznij tankowac gdzie indziej. Ja od pewnego czasu dolewam do oleju 5W40 dodatek MOs2 firmy LM, moim zdaniem wplywa bardzo pozytywnie na prace silnika zarowno w obecnym Forestrze jak i poprzednio w Legacy. Ale robie to na wlasne ryzyko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zweryfikować, czy to czujnik spalania sutkowego czy nie ?

 

EDIT:

 

To raczej nie czujnik, nie ma to związku ze zmiana oleju tylko porostu z dobrym rozgrzaniem silnika. Najlepiej chodzi tak po 5-10 min od rozpoczęcia jazdy kiedy już sie nagrzał później zaczyna coraz gorzej, czuć to nawet w drganiach na lewarku zmiany biegów i na sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij pasek od wspomagania, i zobacz jak jest bez wspomagania , czesto pompa wydaje hałas i czujnik stukowy to wykrywa :cool: , mało tego ucho ludzkie tego nie słyszy :lol: można też ten czujnik oszukac , ale nie pamietam jakimi wartosciami, musiałbym sie mojego elektryka zapytac ale to w poniedziałek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sprobuje inny olej... przejrzałem forum, ale ciężko wykombinować co mam wlać do 2.5i 165tys przebiegu. Do tej pory jeździłem na 5w30 raczej nie brał oleju. Są ogromne rozbieżności w tym co lać na forum.

Co mówi fabryka odnośnie 2.5i ? Ja chyba sprobuję 5W40 castrol edge albo mobil. Auto jest w połowie przebiegu pomiędzy serwisami, mam zmieniać filtr ?

 

[ Dodano: Pon Kwi 14, 2008 2:39 pm ]

Na stronie castrola pisze, ze zalecany jest edge sport 0W40. ASO leje zawsze 5W30 już kompletnie nie wiem co mam nalać i jakiej marki ;(

Dyskusje z forum średnio mi pomagają bo przeważnie dotyczą innych silników o innych przebiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...