Skocz do zawartości

Wartości ciśnienienia w dolocie


polo

Rekomendowane odpowiedzi

Azrael, jak kupiłem auto było -50cmHg. Ostatnio przed remapem wymieniłem cały dolot w sensie uszczelek pod kolektorem ssącym, rury zasilającej turbo i wszystkich wężyków i dalej jest -50cmHg. Na strojeniu też nie wykryto nieszczelności więc widocznie tak powinno być albo mi zegar przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być -0,60-0,65 na wolnych obrotach przy odłącoznych wsyztskich odbiornikach prądu. TO jest wartość ktora świadczy o poprawnej kompresji i szczelności układu

 

Azrael,Dziękuję za sensowną odpowiedz. Podpiąłem sobie w poniedziałek KTS Bosch 650 bo sobie robiłem diagnostyke i właśnie nie wiedziałem jak zinterpretować wartośc w rurze dolotowej. Teraz wiem że wszystko jest w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic co jest przed przepustnicą nie ma znaczenia.

Nie zebym chcial siac zamet :mrgreen: ale to nie do konca prawda ze nie ma znaczenia :mrgreen:

Podcisnienie w kolektorze to składowa wszystkich oporow na drodze powietrza :cool: - czyli rury filtry turbiny (chyba najwiekszy opor przeplywu dopoki nie zacznie pracowac na wlasciwych obrotach) i przepustnica oczywiscie tez ...

Tyle ze poziom podcisnienia powinien wysterowac sam komp - jesli opory w dolocie sa male to przymknie przepustnice lub bypass - jesli opory duze w dolocie to przepustnica lub bypass zostanie uchylone zeby utrzymac odpowiednie podcisnienie w kolektorze ktore to przeklada sie na wartosc obrotow biegu jalowego :cool:

Przypomina mi sie regulacja wolnych obrotow na gazniku fiatowskim - regulowalo sie sklad mieszanki do "prawidlowej" i przymyklalo przepustnice do ustalenia wolnych. W momencie sciagniecia filtra powietrza (czyli oporu przeplywu) cala regulacja brala w leb :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek333, zależy w jakim roczniku. pre99 mają zawor wolnych obrotów, po 99 jest silnik krokowy, w najnowszych elektroniczna przepustnica.

 

I wlasnie dlatego lubie to forum :cool: - mozna sie czegos konkretnego dowiedziec - swoja droga przydaloby mi sie jakies dobre serwisowe opracowanie do 98 - mam to co jest w podwieszonym watku ale strasznie ogolne informacje niestety tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...