Skocz do zawartości

Ponownie pytanie o NAVI i mapy Polski


herrkam

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem...ale ostatnie odpowiedzi w tym dziale są jakoś z 2005 roku....

od kilku dni cieszę się STI MY 08 TOP gdzie "parę" euro dopłaca się też do systemy Navi.

Czy są już jakieś oficjalne rozwiązania, czy może jakieś nieoficjalne rozwiązania (może na priv? :mrgreen: ) bo troszkę dziwnie że tych map nadal nie ma ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Niestety map Polski w dalszym ciągu brak :???:

 

W Foresterze, a daliej także w Outbacku i Legacy (W Tribece do teraz) istnieje możliwość zmiany nawigacji, przy wykorzystaniu oryginalnego ekranu, na jednostkę z pamięcią stałą i mapami zawierającymi Polskę.

 

W Imprezie trzeba istnieje możliwośc uruchomienia map .... na PW :wink:

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekk ternujemy Twoją opcję.. czekam na info ...ale źródła mówią że ma to banglać :twisted:

Zobaczymy, mam nadzieje że do środy będę już wszystko wiedział

 

[ Dodano: Sob Mar 22, 2008 9:55 pm ]

A pytanie z innej beczki, widziałem kiedyś w instrukcji od navi że jest coś takiego jak funkcja informowania o warunkach na drodze, jednak nigdzie w navi czegoś takiego nie znalazłem, czy ktoś wie jak to uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekk, RDS. Ja to mam, zakupione razem z samochodem. O ile wiem, potrzebny jest do tego osobny modul, ktory podlaczasz do nawi, i ktory odbiera sygnaly radiowe. Nie wiem jaki jest tego koszt i czy to dziala w PL. W Niemczech sprawdza sie calkiem niezle. Za zwyczaj jak nawigacja mi mowi, ze za 5km jest korek to korzystam z zalecanego objazdu i jest OK. Dwa razy pomyslalem "a niech to, i tak tedy pojade" i skonczylo sie na kilku godzinach stania :mrgreen: Niestety, czasem jest tak, ze gdzies "w eterze" kraza stare informacje drogowe i raz sie zdarzylo, ze mowila o zamknietej autostradzie i proponowala objazd, a okazalo sie, ze droga jest jak najbardziej przejezdna.

 

Wniosek: system przydatny, ale ma drobne minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekk, RDS. Ja to mam, zakupione razem z samochodem. O ile wiem, potrzebny jest do tego osobny modul, ktory podlaczasz do nawi, i ktory odbiera sygnaly radiowe. Nie wiem jaki jest tego koszt i czy to dziala w PL

W Polsce na pewno nie, wkońcu nawet map nie ma :razz: Ale w sumie jak jadę na zachód to by się przydało.

I tu pytanie do Dyrekcji. Dlaczego przy kupnie samochodu nie informują że coś takiego jest i że można dokupić. Czy wogóle macie info o takowej rzeczy. Jeśli tak to jaki jest tego koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Chodzi zapewne o TMC.

Takie urządzenie kosztuje w D niecałe 600 Euro (do oryginalnej nawigacji) + montaż.

 

Ponieważ w Polsce TMC nie funkcjonuje nie było to dla nas jeszcze tematem.

Przyznam, że skoncentrowaliśmy się na opracowywaniu funkcjonującej u nas nawigacji (jak wiadomo ze zmiennym szczęściem).

 

Akceptuję krytykę dot. braku informacji o TMC. Trudno nam jednak sprawdzać co jak funkcjonuje w którym państwie - po prostu ograniczone siły i srodki, które staramy się koncentrować na priorytetowych problemach.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Legacy 08, Outback 08, Impreza 08.

 

Pasuje do montowanej przez nas (= SIP) nawigacji do modeli do 07 włącznie + Tribeca.

A jakie zmiany zostały wprowadzone w późniejszych modelach?

 

Moduł ekranu obsługuje zarówno nawigację (+ kompter pokładowy), jak i system audio.

Sam ekran działa na nieco innej zasadzie.

W efekcie opracowany uprzednio element elektroniczny "tłumaczący" sygnały ekranu dotykowego na odpowiednie polecenia dla montowanego modułu nawigacji przestał być kompatybilny z nowym urządzeniem. Próby opracowania nowego elementu jak na razie spełzły na niczym.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W efekcie opracowany uprzednio element elektroniczny "tłumaczący" sygnały ekranu dotykowego na odpowiednie polecenia dla montowanego modułu nawigacji przestał być kompatybilny z nowym urządzeniem. Próby opracowania nowego elementu jak na razie spełzły na niczym.

Wszystko da się zrobić :mrgreen: Za parę dni może będę miał płytę z mapą to tego nie zrobimy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ojciec Założyciel
Rocznik auta 2007.
Który to rocznik Twojej Tribecki?
:roll:

 

Do Tribeci nie mieliśmy map. Instalowaliśmy kompletny zestaw Kenwood z mapami Garmina, co też dalej na życzenie klienta czynimy (opcja odpłatna)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Hmmm, niestety nie wiem. :???:

O ile mi wiadomo było to KNA G520, ale nie jestem pewny - trzeba będzie sprawdzić :wink:

 

 

Pozdrowienia

 

[ Dodano: Pią Maj 30, 2008 10:54 am ]

I ... już wiem.

 

= pasuje.

Co do kosztu usługi oraz "przejściówki" proszę o kontakt z lokalnym dealerem.

 

Łaczę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Dyrekcji za konkretną odpowiedź

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Cze 03, 2008 11:38 am ]

...Co do kosztu usługi oraz "przejściówki" proszę o kontakt z lokalnym dealerem.

Łaczę pozdrowienia

 

Do jednego wysłałem e-mail i cisza ... :?:

do drugiego dzwoniłem ... miał w ciągu godziny oddzwonić "specjalista" od navi ... 3 dzień nie potrafi chyba znaleźć telefonu :mrgreen:

 

:shock: ... ale jakoś mnie to zupełnie nie dziwi :!:

 

[ Dodano: Czw Cze 05, 2008 11:53 am ]

może sugerowana cena usługi na :arrow: PW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...