Skocz do zawartości

Rekordy


Ziaja

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na taki pomysł aby wypisac w tym poscie jakies rekordy Subaru. Chyba wiecie o co mi chodzi. Np. na 1/4mili itp. Nie musza byc to w sumie rekordy lecz jakies naprawde dobre czasy, osiagniecia. Ja dowiedzialem sie dzisiaj że pewien typ Impreza jechal bokiem przez 2godz. 11min i 8sek. bokiem i jest to uwazane za rekord w driftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat za http://www.guinnessworldrecords.com/ :

 

Longest Horizontal Power Slide

The longest ever horizontal power slide in a car lasted 2 hours 11 minutes 18 seconds, and was performed by Britain's Simon de Banke on July 29, 2001, at the wet-grip circle at the MIRA Proving Ground, Nuneaton, Warwickshire, UK.

 

Simon drove a standard Subaru Impreza WRX 2001 on a surface of Bridgeport pebbles, which, when wet, are designed to have similar handling charateristics to compacted snow. To set the Guinness World Record, Simon was required to keep the car in a constant power slide – without spinning, straightening up or changing lane – for 15 minutes... although he managed to sustain this for well over 2 hours!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dwa lata temu w zimie zrobiłem niezamierzoną nawrotkę 180 stopni na 90-stopniowym zakręcie i wszystko na swoim pasie ruchu!

 

ci co tam przechodzili mieli oczy większe jak głowy - pewnie myśleli, że to Solberg ćwiczy incognito przed następnym sezonem :)

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dwa lata temu w zimie zrobiłem niezamierzoną nawrotkę 180 stopni na 90-stopniowym zakręcie i wszystko na swoim pasie ruchu!

Ja zrobiłem podobny manewr, ale... Pajero. ;-) Nie było to 180 stopni, ale taka długa "szykana" dwa razy po 90. Jechałem sobie w zimie na śniegu i wyłączyłem przedni napęd. Później próbowałem zrobić to samo na wyłączonym z ruchu terenie, ale udawało się raz na 10. Pierwszy raz był między drzewami, więc stwierdzam, że miałem więcej szczęścia niż rozumu. ;-)

 

Inny popis był w Łodzi na szerokiej drodze. Wdepnąłem Imprezką wyjeżdżając z podporządkowanej i... strzeliła opona. Zaczęło auto stawiać bokiem i miałem z wyprowadzeniem niemały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...