Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

zgadza sie, poprostu nie lubie wyrzucac do kosza czegos co moze jednak jest sprawne :) ale widze ze chyba tak bedzie najprosciej ;)

 

pojdziesz do zaprzyjaznionego sklepu komputerowego to Ci w serwisie za porzadna flaszke załatwią.

 

Kiedyś kumpel za free podrzucił 2 klawiatury nie były mu potrzebne.

 

 

Leon PW

 

 

 

no to piszę, 80 latko, sprawdź na początek klawiaturę z usb, potem wytłumaczę Ci co dalej można zrobić ;)

 

to wcale nie musi być klawiatura czy usb/ps2

 

 

jezeli wyskakuje " cmos checksum error defaults loaded"

 

problem jest po stronie biosu

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozyczylam klawiature, wejscie ma takie samo jak w mojej, nie USB tylko to drugie i tez nie dziala. Pasowaloby wziasc klawiature z wejsciem USB.... hmmm

uhum, może być uwalone gniazdo ps2 na płycie głównej, ewentualnie wrzucić jakieś live CD np z ubuntu i zobaczyć czy wtedy działa

Ja to widze tak;

Albo zaprosic na kawe kogos z knoppixem na plytce, albo podrzucic mu te zwloki... i bedzie wiadomo czy sa rokowania..

Albo, jesli nie ma na tej maszynie czegos unikalnego, np. LabView ze specjalnymi sterownikami do czegos tam (trzymamy w szafie takie cos jeszcze z NT),

to wyrwac HD (ktos z normalnym systemem odzyska zdjecia) i wystawic reszte do smietnika.

No i wycieczka do sklepu po nowy.......

 

Ta maszyna moze byc jedna z ostatnich ofiar bezolowiowego lutowia, porosly wasy i jak to mowia "kompletny kotlet".

Edytowane przez TyrTyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej samce to co ja mam w koncu zrobic? :o

jutro sie dowiem czy kuzyn ma klawiature z USB, ale watpie szczerze mowiac, bo obmacalam z tylu kompa wtyczke i jest chyba okragla :/

 

Moje zdanie znasz. Nie uwazam by warto bylo marnowac i czas i energie na reanimacje.

No moze z hobbystycznych pobudek.

 

Jesli mozesz wykaslac troche kasy (wiem ze to nie zawsze jest latwe) to ja bym w strone jabluszek popatrzyl.

Wydatek jest, ale za to komputer dziala....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz wykaslac troche kasy (wiem ze to nie zawsze jest latwe) to ja bym w strone jabluszek popatrzyl. Wydatek jest, ale za to komputer dziala...

nigdy nie miałem Apple'a, każdy z moich komputerów działał długo(nawet bardzo), nigdy nie miał problemów z wirusami oraz samym działaniem, nie wiem po co przepłacać...ale nie o tym wątek ;)

 

Kicia, wpadaj z tym złomem do mnie, ale już ;) Co by to nie było za nutellę naprawię :)

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz wykaslac troche kasy (wiem ze to nie zawsze jest latwe) to ja bym w strone jabluszek popatrzyl. Wydatek jest, ale za to komputer dziala...

nigdy nie miałem Apple'a, każdy z moich komputerów działał długo(nawet bardzo), nigdy nie miał problemów z wirusami oraz samym działaniem, nie wiem po co przepłacać...ale nie o tym wątek ;)

 

Kicia, wpadaj z tym złomem do mnie, ale już ;) Co by to nie było za nutellę naprawię :)

 

No i trzeba to bylo czekac az jablkami postrasze? :P

 

PS. Skoro nigdy nie miales to nie wiesz jak moze dzialac komputer.... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Skoro nigdy nie miales to nie wiesz jak moze dzialac komputer.... :biglol:

Niesmaczne jest to jak traktujesz wszystkich z góry bo... masz, używasz, możesz sobie pozwolić ...na Aplla, może Cię zaskoczę, ale wiem jak działa Apple, jestem programistą, na zajęciach na uczelni mieliśmy programowanie aplikacji na iOS, które odbywało się na komputrach Apple'a(Mac Pro), skończmy lepiej temat zanim się zacznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Skoro nigdy nie miales to nie wiesz jak moze dzialac komputer.... :biglol:

Niesmaczne jest to jak traktujesz wszystkich z góry bo... masz, używasz, możesz sobie pozwolić ...na Aplla, może Cię zaskoczę, ale wiem jak działa Apple, jestem programistą, na zajęciach na uczelni mieliśmy programowanie aplikacji na iOS, które odbywało się na komputrach Apple'a(Mac Pro), skończmy lepiej temat zanim się zacznie ;)

 

Totalnie nie rozumiem dlaczego czujesz sie traktowany "z gory". :facepalm: jakies kompleksy? (nie wazne nie moja sprawa)

Malo tego, wypowiadzasz sie za wszystkich. Kto nadal Ci takie prawa? A moze .........

Aplikujac taka logike powinienem sie poczuc potraktowany jak ostatni kretyn przeplacajacy bez potrzeby. Bo wkoncu mozna miec to samo za jedna trzecia.

Albo i za mniej.

Niesmaczna jest Twoja maniera niedopuszczania innych opcji niz Twoje. Nie po raz pierwszy rzuciles sie jak bys mial monopol na wiedze objawiona.

Zastanow sie nad swoja reakcja.

 

Skieruj energie we wlasiwa strone. Napraw maszyne.

 

Nie jedna osobe juz namowilem (tak jak mnie namowiono) na zmiane systemu i nikt nie zaluje inwestycji.

Daruj, ale Twoje doswiadczenia na uczelni to troche malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skieruj energie we wlasiwa strone. Napraw maszyne.

o to się nie martw ;) dam radę :)

 

Totalnie nie rozumiem dlaczego czujesz sie traktowany "z gory".

Już Ci pokazuje w którym miejscu zachowujesz się jakbyś zjadł wszystkie rozumy:

Skoro nigdy nie miales to nie wiesz jak moze dzialac komputer.... :biglol:

 

jakies kompleksy?

wielkie :biglol:;)

Malo tego, wypowiadzasz sie za wszystkich. Kto nadal Ci takie prawa? A moze .........

oj przepraszam, naprawiam ten błąd i mówię już tylko za siebie :)

Aplikujac taka logike powinienem sie poczuc potraktowany jak ostatni kretyn przeplacajacy bez potrzeby. Bo wkoncu mozna miec to samo za jedna trzecia. Albo i za mniej.

Można, ale to Ty mówisz jak się powinieneś poczuć, ja tylko mówię, że można taniej, lepiej, czasem gorzej, czasem podobnie, ale nie musi to być jabuszko ;)

Nie po raz pierwszy rzuciles sie jak bys mial monopol na wiedze objawiona.

Zastanow sie nad swoja reakcja.

Nie namawiam NIKOGO do określonego systemu czy producenta, dla czego sugerujesz mi monopol?

Nie jedna osobe juz namowilem (tak jak mnie namowiono) na zmiane systemu i nikt nie zaluje inwestycji. Daruj, ale Twoje doswiadczenia na uczelni to troche malo.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że moje doświadczenia z uczelni to za mało, wiesz ile godzin i semestrów trwały? Znasz ramy programowe przedmiotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz wykaslac troche kasy (wiem ze to nie zawsze jest latwe) to ja bym w strone jabluszek popatrzyl.

Wydatek jest, ale za to komputer dziala....

No chyba, że jednak się zepsuje (niektórym trudno w to uwierzyć) ;-) http://www.statisticbrain.com/laptop-malfunction-rates/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a biorąc pod uwagę że laptopy spod jabłuszka mają o jakieś 40% mniejszy udział od HP to ich awaryjność jest na tym samym poziomie :biglol:

 

 

edit:

mała poprawka nie 40% a prawie 75% biorąc pod uwagę te statystyki http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/hp-i-acer-sprzedaja-najwiecej-laptopow-ale-traca-udzial-w-rynku#

 

co oznacza ze są bardziej awaryjne niż hp :yahoo:

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej samce bajo bongo

ja bym sobie nawet i tego laptopa kupila(Asus transformer fajny jest) ale neta mam na smartfonie, komp mi jest potrzebny do zrzucenia zdjec i obrobki-wiec troche szkoda kasy na zakup laptopa ktorego bede uzywac okazyjnie raz na 2 tyg :/ czasami mi sie zdarzy pograc w gry pegasusa i tyle :P nie chce kupowac lapka i zeby potem lezal bezczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...