Skocz do zawartości

Jakie kino domowe?


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś nie koniecznie do oglądania filmów z DVD, raczej z satelity a więc z dobrym systemem PRO LOGIC 2 , koniecznie z głośnikami w drewnianych obudowach, mam lcd samsunga i rozglądałem sie za czymś tej firmy, samsung ma ładny design i odtwarza prawie wszystko nawet w tych słabszych modelach ale nie znalazłem nic z konkretnymi (drewnianymi ) głośnikami.

Zależy mi głównie na walorach AUDIO, biore teraz pod uwage zastawy pionnera , morantza .

Macie jakieś doświadczenia?

Czego nie kupić żeby nie żałować?

No i nie chciałbym przekroczyć 3000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukam czegoś nie koniecznie do oglądania filmów z DVD, raczej z satelity a więc z dobrym systemem PRO LOGIC 2 , koniecznie z głośnikami w drewnianych obudowach, mam lcd samsunga i rozglądałem sie za czymś tej firmy, samsung ma ładny design i odtwarza prawie wszystko nawet w tych słabszych modelach ale nie znalazłem nic z konkretnymi (drewnianymi ) głośnikami.

Zależy mi głównie na walorach AUDIO, biore teraz pod uwage zastawy pionnera , morantza .

Macie jakieś doświadczenia?

Czego nie kupić żeby nie żałować?

No i nie chciałbym przekroczyć 3000 zł

 

Kino domowe

Walory Audio

za 3000 zł

 

W tej cenie to labo walory audio albo kino domowe. No chyba ze masz mała skale do walorów...

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za AV i głośniki 3 tysie??? To chyba sobie daruj. Szkoda kasy

Mój plan jest taki: KEF 3005 + Denon 2308 = co najmniej 7000 PLN.

Te KEFy to takie cichociemne są coby mi żona nie marudziła, ale klasycznych kolumn dużo taniej nie kupisz (mowa o 2 fronty + central + sub + 2 tylne = 4000) .

Możesz zaoszczędziić na wzmacniaczu, ale tu "technika panie" idzie szybko do przodu, wraz z cenami. A fajnie byłoby mieć AV podpięte po WI-FI do zbioru MP3 w kompie, jednak takie wynalazki DENONA kosztują teraz tyle co czarny kawior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ńo nie mówcie że za 3 tysie nie da rady nic wymyśleć , wcześniej miałem piecyk Technicsa i głośniki własnej roboty typu ALTUS no głośnikach tonsila i nie było zle, ale do nowych mebli nie ma jak wpasować tych głośniczków :mrgreen:

 

[ Dodano: Sob Gru 08, 2007 1:11 am ]

A fajnie byłoby mieć AV podpięte po WI-FI do zbioru MP3 w kompie, jednak takie wynalazki DENONA kosztują teraz tyle co czarny kawior.

To mi nie konieczne bo kompa i tuner mam spiete LANem przez router wiec tunerek (dreambox) może zasysać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za AV i głośniki 3 tysie??? To chyba sobie daruj. Szkoda kasy

Mój plan jest taki: KEF 3005 + Denon 2308 = co najmniej 7000 PLN.

Te KEFy to takie cichociemne są coby mi żona nie marudziła, ale klasycznych kolumn dużo taniej nie kupisz (mowa o 2 fronty + central + sub + 2 tylne = 4000) .

Możesz zaoszczędziić na wzmacniaczu, ale tu "technika panie" idzie szybko do przodu, wraz z cenami. A fajnie byłoby mieć AV podpięte po WI-FI do zbioru MP3 w kompie, jednak takie wynalazki DENONA kosztują teraz tyle co czarny kawior.

 

Jest sens wydać kupę kasy żeby puszczać muzę z mp3 ???!!! :roll:

No chyba że chcesz mocne bum bum to wtedy zajebisty Sub i jakieś satelity do cyk cyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co kto lubi, ale moim zdaniem kolumny za mniej niż 2 tyś. to raczej głośniczki komputerowe, niż kolumny. Oczywiście nie chodzi tu o to że muszą być drogie, ale o to, że za taką cenę nie ma szans kupić dobrych kolumn do audio.

Ja mam kolumny Kody. Nie jest to może mój wymarzony zestaw, ale w kategorii cena/jakość najbardziej mi odpowiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co kto lubi, ale moim zdaniem kolumny za mniej niż 2 tyś. to raczej głośniczki komputerowe, niż kolumny.

 

Zgadzam się. Do kina domowego wystarczą membrany od zegarków elektronicznych i jakiś sub a do słuchania muzyki musi już być coś porządnego. Ja zaczynałem jak Janosik, a skończyło się na zestawie za ponad 7 tysi i to tylko z dwiema kolumnami KANTONA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik,

ja mam w domu rozwiązanie, które oferuje chyba najlepszy stosunek jakości do ceny.

Jest to miniwieża Yamaha PianoCraft E810. W kategorii miniwież jakość dzwięku stereo, jaką oferuje PianoCraft jest wręcz referencyjna. Mam kilku znajomych audiofili, którzy są zdumieni i potwierdzają, że jakość odtwarzej muzyki jest lepsza niż w wielu o wiele droższych zestawach.

Zestaw można kupić za mniej niż 2000 zł, ale do tego warto dokupić lepsze kable (interkonekty i głośnikowe) co daje dodatkowe kilkaset złotych.

Jest to wprawdzie stereo, ale ja nie lubię dźwięku wielokanałowego.

Odtwarzacz odtwarza prawie wszystko.

Kolumny głośnikowe są niewielkie, ale brzmią zaskakująco dobrze. Ich kolor (czarny lakier fortepianowy) ładnie harmonizuje wizualnie z większością telewizorów.

Tutaj masz opis tego zestawu:

Yamaha PianoCraft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vibowit mówisz o czymś takim?

 

http://www.allegro.pl/item274987976_sam ... oclaw.html

 

gdzie (w krakowie) uderzyć żeby można było posłuchać takiego czegoś a przy okazji innych, w jakich sklepach/ marketach, bo u nas to cienizna

Ja mam 702.

Nie wiem gdzie w Krakowie można posłuchać Kody, ale wiem gdzie w Warszawie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętu tej klasy - tylko Onkyo.

 

Swego czasu miałem i byłem BARDZO zadowolony.

Ehhh.. Przemeq.

Sprzęt grający składa się zazwyczaj z :

- wzmacniacza (amplitunera)

- odtwarzacza DVD, CD, itp.

- kolumn.

W każdej z tych kategorii są lepsiejsi i gorsiejsi producenci, modele poszczególnych producentów.

Pisanie haseł "Onkyo rzondzi" jest.. no ten tego.. nieprofesjonalne. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki do dvd i tv wcale nie musza byc duze bo nie przenosza niskich czestotliwosci. Od tego jest subwoofer. Przy konfiguracju wzmacniacza ustawia sie czestotliwosc podzalu i na glosniki satelitarne idzia wyzsze czestotliwosci (zalecane przez THX jest 80Hz). Reszta idzie na subwoofer.

Oczywiscie nie mozna przesadzic bo wtedy satelity beda zaczynaly grac za wysoko i trzeba bedzie podniesc czestotliwosc podzialu, co spowoduje ze z subwoofera zaczna sie wydobywac dialogi i inne dzwieki, ktore nie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki do dvd i tv wcale nie musza byc duze bo nie przenosza niskich czestotliwosci. Od tego jest subwoofer.

 

O ile zgodzę się z wywodem na temat sposobu konfiguracji głośników, o tyle z powyższą teorią - nie. Subwoofer to dodatek; jako dodatek nie powinien grać głównej roli. Dlatego uważam, że główne głośniki powinny mieć jak największy zakres dynamiczny, bo one tworzą scenę. Subwoofer powinien być gdzieś głęboko z tyłu i działać zgodnie ze starą zasadą: "powinno być słychać, że go nie ma, ale nie powinno być słychać, że jest" - w przypadku małych głośników na froncie jest to niewykonalne - szczególnie drugi postulat zawarty w tej zasadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciezke dzwiekowa do filmu nagrywa sie inaczej niz muzyke. Producenci filmow uzywaja bardzo duzo niskich czestotliwosci aby jeszcze bardziej podniesc wrazenia odbierane podczas ogladania. W kinie domowych subwoofer jest bardzo wazny i powinien byc jak najwiekszy. Pozatym subwoofera raczej sie nie slucha tylko czuje. Jak masz w filmie np jakies eksplozje, to powinienes byc w stanie "poczuc" je na wlasnym ciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...