Skocz do zawartości

Jakie kino domowe?


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

Yamaha robi fortepiany i motocykle

Właśnie, miałem już cztery motocykl Yamahy i jestem bardzo zadowolony z tej firmy ale dzięki za opinię o głośnikach. Akurat w MM gdzie byłem firma Marantz była w podobnej cenie jak Onkyo czy Denon i miała podobne parametry. Oczywiście nie wiedziałem o tym Blu-ray...

Harmana-Kardona rozważ. Ja testowałem 2 kompl. głośników, a wziąłem trzeci....

Uwierz. Są różnice i to duże!

Mówisz tu o kupnie wszystkiego oddzielnie ale chyba tak to te 3,5-4 tyś będzie za mało... Zaraz czegoś poszukam i poproszę o opinię. Nie mam pojęcia o systemach audio itd., więc każda opinia będzie pomocna.

o ja pitole i różnych danych i subtelnych różnic... :shock: Myślałem że kupno tv to trudna sprawa :???:

Proszę o opinie na temat zestawów:

http://www.audiostrefa.pl/product_info. ... ts_id=2170

http://www.audiostrefa.pl/product_info. ... ts_id=1194

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale chyba ten wzmacniacz nie jaest za mocny? Który zestaw głośników jest lepszy?

No i moje zestawy :)

1. http://www.audiostrefa.pl/product_info. ... ts_id=2182

http://www.audiostrefa.pl/product_info. ... ts_id=2186

plus głośniki Infinity Primus II Pack 5.1 lub JBL Balboa System

Na serio można zgłupieć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Latek już kilkanaście pracuję w branży Audio i powiem tak : opinie w stylu "cośtam" rulez proponuję pozostawić w spokoju. Brzmienie systemu to wypadkowa kilku czynników - m.in jakości głośników, elektroniki, akustyki pomieszczenia odsłuchowego itd. Testy, opinie "expertów", znajomych mogą pomóc ale nie powinny być dla przyszłego właściciela wyrocznią. 3000 pln to skromny budżet tym niemniej znajdziesz kilka zestawów w tym przedziale. Który kupić? Odpowiedź jest banalnie prosta : kup ten którego brzmienie, wygląd, obsługa itd. TOBIE się podoba. Nie koledze, expertowi czy innemu redaktorowi pisma X, ale TOBIE. Sprzedaję systemy których wartość przekracza niekiedy kilkaset kPln. Tam możesz wymagać, szukać pośród kilkudziesięciu producentów, brać pod uwagę możliwość odsłuchów u siebie w domu itd. . W wypadku 3 kPln - weź ze sobą 2-3 ulubione płyty. Umów się w kilku salonach na odsłuch różnych systemów. I kup ten który TOBIE najbardziej odpowiada.

p.s.

Głośniki Yamahy be ? Bo są mało audiofilskie? A jakie są "bardziej" ? (pamiętając że za 3 kPln mamy kupić elektronikę i głośniki) . Załóżmy że jest głośnik audiofilski w tej kwocie. I co? Istnieje tylko szansa że będzie odpowiadał on przyszłemu użytkownikowi. A może on ma gdzieś scenę, lokalizacje stereo i pierdylion innych "alikwotów". On może chcieć przy...lić ulubioną Metallicę w sobotę rano.

 

Powyższe nie ma na celu dezawuowania czyjejkolwiek opinii czy osądu. Ma tylko uzmysłowić że to właścicielowi produkt ma odpowiadać.

 

p.p.s.

proponowałbym na początek odpuścić sub-a. to co prawda element "wpisany" w ideę KD niemniej w tym budżecie "zje" nam część budżetu na fronty i elektronikę. suba radziłbym kupić później - po odłożeniu kolejnej sumki w przedziale 600-1200 pln.

pzdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym na początek odpuścić sub-a. to co prawda element "wpisany" w ideę KD niemniej w tym budżecie "zje" nam część budżetu na fronty i elektronikę. suba radziłbym kupić później - po odłożeniu kolejnej sumki w przedziale 600-1200 pln.

pzdr

Ja tak zrobiłem z zestawem Onkyo, suba do tej pory nie dokupiłem. Wystarczą dobre głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym na początek odpuścić sub-a. to co prawda element "wpisany" w ideę KD niemniej w tym budżecie "zje" nam część budżetu na fronty i elektronikę. suba radziłbym kupić później - po odłożeniu kolejnej sumki w przedziale 600-1200 pln.

pzdr

Ja tak zrobiłem z zestawem Onkyo, suba do tej pory nie dokupiłem. Wystarczą dobre głośniki.

Zależy do czego. Do muzyki - jak najbardziej, do filmu - polemizowałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passenger222, ja nie mowie ze kolega ma kupowac glosniki audiofilskie, ale moglby kupic produkt firmy, ktore sie specjalizuje w uch budowie i ma kilkudziesiecioletnie doswiadczenie. Takie firmy maja szeroka game produktow i w kazdym przedziale cenowym cos sie znajdzie. Glosniki sa produkowane w ten sam sposob od kilkudziesieciu lat i nie zanosi sie na jakas rewolucje. Glosniki nie beda tanialy i mysle nawet ze moga podrozec, poniewaz ida w gore ceny robocizny i materialow. Jak sie kupi dobre glosniki, to starcza na 10 albo wiecej lat.

Co do odsluchow, to wedlug mnie trzeba byc do tego przygotowanym, miec troche doswiadczenia i wiedzy. Taki zielony klient nie bedzie wiedzial czego ma sluchac. Jak juz pisalem wczesniej, sa ludzie, ktorym podoba sie dzwiek systemow Bose.

 

Co do suba, to wedlug mnie, lepiej jest zlecic jego wykonanie, niz kupowac gotowy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba - masz po części rację. Ale w 3000 pln z elektroniką choćby się firma (audiofilska) zes...ała to scanspeaka Ci nie podaruje. Czasami zaś , korzystając z ekonomii skali (kupuję dużo - kupuję taniej) , molochy są w stanie wrzucić coś całkiem sensownego (perleska taniutkiego np.

Czy osoba "zielona" przed odsłuchem ma się do niego przygotować? Cóż jeśli tego chce to proszę bardzo. Tylko czego się dowie? Że bass jest za wolny a scena zbyt zniekształcona a transcjenty nie do zaakceptowania? Powtórzę : w tym zakresie cenowym kompromisy są dość daleko idące. To nie jest wybór pomiędzy dobrym i złym. (jeśli mówimy o znanych producentach). W kwocie 3000 pln to wybór pomiędzy systemami mającymi istotne ograniczenia. Szukać zatem należy systemu w którym w/w kompromisy są najmniej wku...jące.

pzdr

 

[ Dodano: Pon Mar 03, 2008 4:32 pm ]

Jeżeli komuś podoba się Bose to daj mu Boże zdrowie. Podoba się i już! Kupił i ma! Ma i słucha zamiast bić audiofilską pianę. Oczywiście możemy nieść kaganek audiofilskiej oświaty tylko po co?

Spotkanym na stacji kierowcom Mitsu nie tłumaczysz chyba jaki błąd popełnili?

Kolego : jedni lubią dynie inni jak im śmierdzą nogi.

 

Nie zamierzam nikogo obrażać. Śmieszą mnie tylko sytuacje gdy po raz enty rozmawiam z kolesiem który na kable wydaje 25 kPln a na swojej audiofilskiej półce na kilkanaście płyt. Pytanie brzmi : słuchamy muzyki czy sprzętu? Jako były porąbany audiofil wiem co mówię :lol: .

 

I na koniec sentencja Profesora Mangera ( to taki odpowiednik Schumiego w świecie audio) :

"Na świecie bardzo wielu idiotom wydaje się że są w stanie zrobić w domu doskonałe głośniki. I niestety zbyt wielu z nich z tego założenia korzysta... "

 

 

 

Apel : Panie i Panowie. Szukajcie radochy w muzyce/filmie - nie w sprzęcie. To niebezpieczna droga bo wydanie pół miliona na sprzęt to też kompromisy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passenger222, dzięki za udzielone rady ale jednak prosiłbym o uściślenie.

Czy uważasz, że zestawy kina domowego w granicach 3 - 4,5 tyś zł w zasadzie nie różnią sie na tyle, żeby zwykły zjadacz chleba to wychwycił?

Jeśli tak to oczywiście kupię ten który będzie mnie się podobał. Jeśli jednak są różnice i można tą kwotę wydać lepiej albo słabiej to proszę o jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę wychwycisz. Problem polega tylko na tym aby były to różnice istotne dla Ciebie. Jeżeli np. ktoś sugeruje Ci że zestaw X ma lepszą stereofonię a dla Ciebie istotniejszym kryterium jest skuteczność/moc zestawu Y to wybierz Y mimo iż to X będzie bardziej, za przeproszeniem , audiofilski.

Poszukaj zestawów z markowymi głośnikami np. B&W, Dali, JBL itp. czyli takich gdzie "środek ciężkości" budżetu wyraźnie przesunięty jest w kierunku głośników (nic nie da świetna elektronika z przeciętnymi głośnikami).

Masz jeszcze jedno rozwiązanie : na początek kup DVD+Amplituner oraz same, w miarę przyzwoite fronty. Center i surroundy możesz dokupić później.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i właśnie o takie porady mi chodziło...

ale mam jeszcze prośbę. Powiedzmy że przychodzę do Ciebie kupić zestaw i mówię:

Potrzebuję zestaw kina domowegoma do wydanie max 4 -4,5 tyś zł. Jestem całkiowitym laikiem jeśli chodzi o wiedzę na temat producentów poszczególnych elementów. Chciałbym na tym zestawie głownie sluchać muzyki ale i oglądać koncerty na dvd. Myślę że mniej filmy. Proszę mi podsunąć jakiś zestaw.

Jeśli będziesz miach chwilkę żeby mi coś zestawić będę wdzięczny. Nie daję rady wśród tych wszystkich zestawów :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę dla Ciebie zbyt miarodajny :wink: - jestem przedstawicielem jednej z firm.

Niemniej prawie wszystkie zestawy w obranym przez Ciebie budżecie oferują przyzwoite głośniki - pod warunkiem że odpuścisz sobie na razie sub"a. (na razie - później, najlepiej za kaucją, pożycz od któregoś ze sklepikarzy i sprawdź jak funkcjonuje on w Twoim pomieszczeniu)

 

szukaj zestawów z głośnikami marek : B&W, Dali, Elac, Wharfedale i JBL (dwie ostatnie mi osobiście niezbyt pasują - ale jest to tylko moja opinia - znam kilku zadowolonych właścicieli)

 

elektronika tzw. standard : Yamaha, Denon, Marantz, Harman itd. Unikaj dalekowschodnich wynalazków.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą w małym sklepie sprzętem audio i rozmawiałem z miłym sprzedawcą chyba z pół godziny a i tak mam jeszcze trochę pytań... Powiedział mi, że powinienem po pierwsze zdecydować się czy chcę mieć zestaw do muzyki czy do filmów. I tu powstaje pierwszy problem bo chciałbym mieć zestaw do koncertów dvd. Na to on mówi że do koncertów też będzielepiej brzmiał zestaw stereo odtwarzacz dvd niż kino w tych pieniądzach. Mówił, że żeby kino grało dobrze trzeba wydać koło 8 tyś zł.

passenger222, co myślisz na ten temat? czy jeśli jednak będę czasem oglądał filmy i koncerty nie lepiej kupić kino? Powiedział mi też, że mówię im co chcę a oni w parę dni robią zestaw spinają to odpowiednimi kablami, "stroją" i zapraszają mnie na prezentację. Powiem szczerze, że to mi się podoba i chyba kupię tak a nie np. w MM gdzie lecą na ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 tys.? A dlaczego nie 15 tys.? :wink: . Posłuchaj - "dobrze gra" jest czymś innym dla każdego z nas. Dla jednego 8 tys. to perwersja inny nie zniży się do poziomu nędznych 8 tys.

Umów się na odsłuch, weź płyty i sam się przekonaj czy "dobrze gra" jest warte 4 tys. czy 8 tys.

po odsłuchu - napisz do mnie co Ci się spodobało. postaram się wskazać "zady i walety" danego rozwiązania. Nie obawiaj się męczyć sprzedawców - umawiaj się w kilku salonach. Jak mawiał mój nieodżałowany nauczyciel PO - nikt nie jest alfą i gametą :lol: .

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dysponujesz pokojem 15-20 m2 to po zakupie suba będziesz zadowolony. Zwróć jednak uwagę że na suba tej klasy wydasz 1500-2000 pln. A zatem obejrzyj zestaw oczko wyżej tzn. oparty na B&W 684. - kosztuje 2000 pln więcej a ma zdecydowanie lepszy ampli i o klasę lepsze fronty. Jeżeli masz luźne 5000 pln to może resztę skredytujesz w ratach 0% ? Na pewno mają. Wiem bo dla tej firmy pracuję :wink: .

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, kurcze miało być 3,5 tyś maks a terz mówimy o 7 !!!

Ja pierniczę rzeczywiście łatwiej tym co idą do sklepu i kupują co im się podoba...

Na razie mam ten zestaw za 5,9 ale jeśli nie zalatwię zniżki do 5 tyś to nie wiem czy go wezmę... Pisałeś że głośniki B&W są ok ale jednak te 685/686/htm62 bez suba nie będzie fajnie grało?

Jaki do tego kupić sub? Nie znajdzie się coś takiego do 1 tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem już ten zestaw za 5490 i myślę że to najniższa cena.

Tylko teraz mnie podkręciłeś tym wyższym zestawem:

http://www.audiostrefa.pl/product_info. ... ts_id=2821

to miałeś na myśli ? Tu już bez suba będzie grało dobrze?

Ile kasy muszę przyszykować na okablowanie takirgo zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw zagra przyzwoicie w stereo i kd. Sub? Cóż kiedyś można dokupić. Jeśli się go bardzo potrzebuje.

Ceny okablowania : 20-50 pln za m.b. na fronty i center, 10-20 pln za m.b. na tyły. Coaxial łączący DVD z Ampli 100-200 .

Pzdr

p.s.

zwracaj uwagę na gwarancję : MUSI być od oficjalnego importera tj. AudioKlan"u.

Będziesz zadowolony ale......

 

 

 

 

 

 

 

Najpierw posłuchaj :mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba nie będę mial możliwości posłuchania...Pewnie nie jest to dobry pomysł, żeby wydać tyle kasy bez słuchania ale chyba nie będzie innego wyjścia. zdaję się na opinię fachowców. Jutro mój znajomy ma być w Warszawie i będzie rozmawiał na temat ceny. Mówi że to od generalnego importera więc gwarancja chyba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukciosti, posłuchaj passenger222, on wie co mówi. Najważniejsze jest jak ty odbierasz dany zestaw. Startowałem z podobnym budżetem jak Ty. Miało być kino domowe za 3-4 tysiące. Odbyłem z żoną parę wycieczek z ulubionymi płytami pod pachą. Skończyło się na tym, że kupiliśmy zestaw Yamahy (dvd i amlituner choć mógłby być każdy z marek wymienionych wcześniej) a głośniki tylko przednie (Karata, nie pamiętam modelu ale jak żona je usłyszała nie chciała innych) a rachunek wyniósł ponad 7 tysięcy. Suba nie mam do tej pory bo nie jest mi on do niczego potrzebny z tym, że słuchamy przedewszystkim muzyki. Wg mnie do oglądania filmów potrzebny jest sub a jeśli chodzi o głośniki to wystarczą membrany od zegarka :mrgreen: :wink: Kupienie dobrych głośników ma jeszcze tę zaletę, że spokojnie cały zestaw możesz rozbudować później. Będziesz miał możliwość pójścia w dowolnym kierunku. Jeśli będzie kasa to wyrzucasz je na tył jako odsłuch lub zostawiasz a tylne dokupujesz (są tańsze niż przednie), centralny w obu przypadkach może być taki sam.

Życzę Ci powodzenia :grin: a przedewszystkim nie daj się zwariować magią marek. Jest pewien kanon sprawdzonych i tych się trzymaj ale przedewszystkim posłuchaj jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passenger222, czy nie przeszkadza ze ten amplituner Yamahy nie ma zlacza HDMI w standardzie 1.3a? (ma tylko 1.2).

lukciosti, co masz zamiar podlaczyc do tego kina i jaki masz wyswietlacz?

 

PS. ja niedawno kupilem nowe, kompletne kino domowe Pioneera za $119 do podlaczenia komputera w sypialni.

http://www.walmart.com/catalog/product. ... id=5280864

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...