Skocz do zawartości

Podniesienie Outbacka


inquiz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos nie znalazlem tego w wyszukiwarce wiec pytam, mam OBK 97 i chyba spelnia moje potrzeby z malym ale. Mianowicie dla mnie jest ciut za niski, dotyczy to zwlaszcza dlugiego zwisu z tylu.

Troche juz zderzaka naderwalem.

 

Jestem na etapie szukania nowych amorkow na tyl i zastanawiam sie nad podwyzszeniem - ktos moze robil, moze doradzic? Moze szukac jakichs wyzszych sprezyn lub moze z czegos innego da sie dopasowac?

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

 

[ Dodano: Sob Gru 08, 2007 11:18 am ]

UP, czy nikt się tak nie bawił :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 cala na zawieszeniu poprzez wymianę sprężyn (nie trzeba wymieniać całych kolumn McPhersona) na Scorpiony oraz 2 czy 3 cale poprzez podłożenie podkładek między "ramę" a budę. Najwięcej "materiałów" ma Australia, w US nie tak łatwo jest dostać te rzeczy ale da się.

Nawet nie sprawdzałem bo jak do tej pory wysokośc mego OBK wystarcza a w teren mam czym jeździć. :-D

 

Tu są zdjęcia podniesionego Szuwarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback nie ma ramy jako takiej dlatego wziąłem słowo w cudzysłów. Ma zaś coś na kształt ramy jeśli chodzi o przednie czy tylne zawieszenie i właśnie tu jest różnica między Legacy a Outback - w Outback są dystanse pomiędzy "ramą" a budą i dlatego jest wyższy...w Legacy tego nie ma. Podkładki do liftu przychodzą specjalnie poskładane by zachować właściwy sposób montażu zawieszenia. wiadomo, że prawie każda interwencja w zawieszenie będzie miała jakiś tam wpływ na sposób w jaki auto się zachowuje. I tu już wszystko zależy od nas, od tego co my chcemy tym autem robić, jak chcemy by wyglądało. Wystarczy zajrzeć pod spód by zobaczyć w jak cwany sposób całe podwozie Outbacka jest razem połączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankes dzieki za info, poczytalem sobie u producenta zestawow lift kit no i chyba 900$ nie wloze, ale na dodatkowe 1,5 cala na samych sprezynach chyba sie skusze :twisted:

Jade obadać speców od sprężyn.

 

Szkoda ze dopiero teraz to zobaczylem, pewno bym kupil turbodziadka i zestawik, to by byl dopiero killer :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny mogę sprawdzić. Ktoś to musi tu sprzedawać. Zdaje się, że do zmiany sprężyn trzeba zmienić coś na kolumnach...

 

Dzieki za pomoc, jak cos uda sie ustalic bede wdzieczny. Na ebayu nie znalazlem.

Jakby co to opcję zapasowa mam, rozmawialem z zakladem ktory dorabia i przehartowuje sprezyny do terenowek, najwyzej z nich skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Poarcheologuje trochę, a nuż ktoś tu znowu kiedyś trafi:

Dobrym sposobem na lift OBK 1-generacji jest zestaw zawieszenia z Forestera z lat 03-08 (podobno pasują całe kolumny McPhersona z grn. mocowaniami). Przy okazji można dzięki temu trochę odmłodzić zawieszenie…

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...