Skocz do zawartości

2002 STI (bug-eye) vs 2003 (MY03) WRX


JED

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

np paliwo (sti pali mi 5 litrow wiecej przy bardzo podobnym stylu jazdy, a przy upalaniu znaczenie wiecej),

 

hamulce:

sti tarcza przod: http://www.nie-ASO.pl/kata...products_id=344

 

do wrx kupisz komplet za tyle.

 

klocki sti:

http://www.nie-ASO.pl/kata...products_id=342

 

do wrx polowe kosztuja polowe albo mniej.

 

oraz inne czesci, ktore do sti sa drozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jed,

mialem taki dylemat z foresterem, odnosnie silnika (i czy w ogole forester). Kupilem 2.0XT. Teraz chce 2.5T. Argumenty byly podobne - koszty utrzymania. Teraz wiem, ze wolalbym mniej jezdzic, jesc, wydawac na pierdoly, sprzedac nerke, migdalki, zlote zeby ale jezdzic 2.5.

Kompromisy sa do dupy, zycie jest krotkie. Tracisz czas na zastanawianie sie, juz moglbys jezdzic. Moze to i niemerytoryczne, ale od serca :]

 

To tylko moje zdanie, bez urazy.

 

pzdr,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jed,

mialem taki dylemat z foresterem, odnosnie silnika (i czy w ogole forester). Kupilem 2.0XT. Teraz chce 2.5T. Argumenty byly podobne - koszty utrzymania. Teraz wiem, ze wolalbym mniej jezdzic, jesc, wydawac na pierdoly, sprzedac nerke, migdalki, zlote zeby ale jezdzic 2.5.

Kompromisy sa do dupy, zycie jest krotkie. Tracisz czas na zastanawianie sie, juz moglbys jezdzic. Moze to i niemerytoryczne, ale od serca :]

 

To tylko moje zdanie, bez urazy.

 

pzdr,

Piotr

 

o i tu mnie chyba przekonales :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane burzum, jestem podobnego zdania dlatego chcę pójść na maxa i od razu kupić Evo IX niż żałować później zakupu jakiegoś wozidełka :evil: moja żonka póki co jest przerażona wizją 350 KM pod maską, ale jakoś ją przekonam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajek, Samochodzik

Ciesze sie, ze troche pomoglo, ale ja moge nie byc miarodajny, lepiej niech sie wypowiedza starsi stazem userzy. Podkreslam, to tylko moje zdanie.

 

Kompromisy sa do dupy.

 

Edit: Pawel P - powodzenia ! Dla mnie samochod to takze hobby i pasja, to zawsze troche kosztuje. A to dodatkowo uzyteczne hobby :]. Mi sie udalo przekonac, chociaz i tak bym kupil.

 

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem jest w jednym nie lubie podjezdzac na stacje czesto, schodzi duzo czasu... itd

Jeep palil 24l/100, a zbiornik ma 70 - co 2 dni stacja!

Teraz smigalem golfem - pali 6, a zbiornik ma 60 (55?) - mozna pomyslec, ze wskazowka sie zepsula!

 

zlote zeby

Nie mam jeszcze!

bez urazy

No pewnie! Otake opinie chodzi!

 

moja żonka póki co jest przerażona wizją 350 KM pod maską, ale jakoś ją przekonam

Nie bedziesz musial - sama sie przekona i nie bedzie chciala wysiadac!

Zobaczysz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz musial - sama sie przekona i nie bedzie chciala wysiadac!

Zobaczysz!

Mam taką nadzieję :grin: moc silnika bardzo ją podjarała bo lubi depnąć - chyba bardziej lubi killowanie niż ja :mrgreen: dziwnie będzie wyglądało jak w temacie "kopania leżącego" będę pisał kogo dzisiaj moja żonka skillowała :mrgreen:

Ale problem może być w zimie, żonka się boi że każde naciśnięcie gazu np. w zakręcie po śniegu spowoduje wypadnięcie z drogi a póki co ma małe doświadczenie w zimie, teraz się za nią wziąłem i ostro szkolę ją na śniegu, na wiosnę wyślę ją do jakiejś szkoły (pewnie ALSDS I-stopień) żeby jeszcze lepiej obyła się z samochodem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny dylemat

 

co kupic na co dzien:

 

wrx

sti

i cos skrajnie innego Leon TDI FR

 

przebieg ok 30 000km / rok, 75% po naszym pieknym kraju

 

decyzja zaje ciezka i tak dwa razy dziennie zmienia mi sie idea....

 

Czekaj czekaj... a to nie Ty chciałeś jakieś 2 tygodnie temu kupić imprezę N/A? :mrgreen: Faktycznie często Ci się idea zmienia :razz: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED brałbym Sti, po ostatnich jazdach przekonalem sie ze wrx dzieli przepasc i nie chodzi o moc ale cala reszte. Mam nadzieje ze moim kolejnym samochodem tez bedzie Sti, ale na pewno nie jako podstawowy transport na 40 tys km/rok, tak jak teraz wrx bo zjadoby mnie zywcem :mrgreen: . Jesli masz mniejsze roczne przebiegi to wzrost kosztow utrzymania do zaakceptowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem może być w zimie, żonka się boi że każde naciśnięcie gazu np. w zakręcie po śniegu spowoduje wypadnięcie z drogi

A ja zawsze myslalem, ze wlasnie takie auto gwarantuje lepsze zachowanie w zimie. Pewniejsze...

 

Jesli masz mniejsze roczne przebiegi to wzrost kosztow utrzymania do zaakceptowania

No mam duzo mniejsze...Dla mnie dramatem nie jest paliwo (po Jeepie), a czesci eksploatacyjne....Klocki, tarcze, itd.

Ale juz prawie podjalem decyzje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beben_wrc, jak tam malowanie Twojej furki? miałeś też zapodać jakieś foty :wink:

 

A ja zawsze myslalem, ze wlasnie takie auto gwarantuje lepsze zachowanie w zimie. Pewniejsze...

Zgadza się, ale jak ktoś zupełnie nie ogarnia auta w zimie to z taką mocą może sobie zrobić krzywdę.

A na suchym asfalcie to w ogóle się nie boję o żonkę, bo na 100% dużo wcześniej zabraknie jej odwagi w zakręcie niż Evo straci przyczepność :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny dylemat

 

co kupic na co dzien:

 

wrx

sti

i cos skrajnie innego Leon TDI FR

 

przebieg ok 30 000km / rok, 75% po naszym pieknym kraju

 

decyzja zaje ciezka i tak dwa razy dziennie zmienia mi sie idea....

 

Czekaj czekaj... a to nie Ty chciałeś jakieś 2 tygodnie temu kupić imprezę N/A? :mrgreen: Faktycznie często Ci się idea zmienia :razz: :twisted:

 

2 miesiace temu potrzebowalem na szybko jakiegos dupowoza no i kupilem civica TDI, dowiedzialem sie jednego nie jestem w stanie jezdzic takim autem na codzien, a w GT wlasnie jest wkladana klatka, takze nie bede nim jezdzil do biura (czesto :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED,

Jak stawiasz na przyjemność z jazdy i bezpieczeństwo to musisz postawić na STI.

Jak dobrze czułeś się w WRX to tym bardziej odczujesz to w STI i tym samym musisz postawić na STI.

Jak chcesz nie mieć kłopotu ze sprzedażą i za dużo nie stracić to musisz postawić na STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tankowania nie traktuj jak wymiany prawnych srodkow platniczych na efekt rektyfikacji ropy naftowej, tylko jak ofiare skladana trzem demonom: szybkosci, przyczepnosci i radosci z jazdy. Po stowce na demona.

Wiem, chory jestem. I nie do konca trzezwy.

 

może i jesteś chory ale od dzisiaj tak sobie powtarzam za każdym razem na stacji... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...