Skocz do zawartości

ForesterMY05-morda03-05 reflektory


esilon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie mam o reflektory do forka jak w temacie, czy mozna jakos bez utraty gwarancji poprawić tragiczną wręcz skuteczność przednich świateł, macie jakieś doświadczenia?
Możesz założyć żarówki o zwiększonej intensywności świecenia.

Np. coś w tym rodzaju: http://www.samochodowe.zarowki.com/

Gdy są to żarówki renomowanej firmy, to faktycznie dają więcej światła, nie powodując przy tym negatywnych skutków dla reflektorów (przegrzanie).

Takie żarówki mają jednak dwie wady:

- są znacznie droższe od zwykłych,

- przekonałem się, że przepalają się 2-3 razy szybciej niż zwykłe.

 

Czasem przy złej pogodzie doświetlam sobie też jezdnię światłami przeciwmgielnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to to to własnie, ale mam jeszcze gwarancje na auto,

czy po zamontowaniu zestawu X jest poprawa zdecydowana czy wystarczy wzmocnione żarówki zalożyc?

ogólnie to wiem że xenony dobrze swieca i że było juz na forum, ale konkretnie czy ktoś w forku (moja ty morda 03-05) przetestował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esilon, zagadnij użytkownika Carfit. Zmieniał na ksenony w swoim Forku (wprawdzie MY'06) i chyba też w STi.

 

Tutaj masz przykładowe tematy o ksenonach:

:arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=102347

:arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=103178

:arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=103763

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Firma mojego znajomego zaczęła ostatnio sprzedawać oryginalne xenony Philipsa, które pasują do subaru, import z UK (nie żaden Tajwan).

 

Sam kiedyś sobie takie sprowadziłem do STi (jako prywatny import) i jeździłem z nimi przez ponad 2 lata. Teraz mam taki zestaw w Evo i też jestem super zadowolony, szczególnie polecam barwę 4100k, świeci najjaśniej.

 

www.xenony24.pl

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to to to własnie, ale mam jeszcze gwarancje na auto,

czy po zamontowaniu zestawu X jest poprawa zdecydowana czy wystarczy wzmocnione żarówki zalożyc?

ogólnie to wiem że xenony dobrze swieca i że było juz na forum, ale konkretnie czy ktoś w forku (moja ty morda 03-05) przetestował?

Wiem o co chodzi bo teraz mam MY06 z ksenonami. Różnica jest ogromna. W wersji poprzedniej MY04 była nędza.

Jeśli możesz wymienić na ksenony (kiedyś niemozliwe ..?) to bez wahania, jeśli nie , to zarówki tuningowe (np. hiszpańska firma, nie pamiętam nazwy) . Staniesz się co prawda mistrzem w szybkosci wymiany żarówek (praktyka !! palą się po 3-5 miesiącach) ale bezpieczeństwo na drodze nie ma ceny.

 

[ Dodano: Wto Sty 08, 2008 1:28 am ]

oryginalne xenony Philipsa, które pasują do subaru, import z UK (nie żaden Tajwan).

 

Tajwan nie, towar przypłynął do UK z Malezji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto płaci cenę za bycie oślepionym?
dobre pytanie, po regulacji wysokości oświetlenia odnotowałem znacząca poprawę choć , dzisiaj miałem nieprzyjemność znowu jeżdzic astrą II i jednak lepsze ma swiatełka niż Forek,

 

po przemysleniu sprawy doszedłem do wniosku, że nie będę montował zenonów, najwyżej kiedyś kupie se auto z oryginalnymi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno legalne?

 

ale bezpieczeństwo na drodze nie ma ceny.

A kto płaci cenę za bycie oślepionym?

 

Legalne, coś jak Philips Blue Vision. Efekt podobny do ksenonów i napewno nie bardziej drażniący dla oczu kierowców z przeciwka.

Nie godzi się oślepiać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUBORO, ale blue vision to zwykła żarówka halogenowa z niebieską bańką. O ile dobrze pamiętam, to są normy, które określają dopuszczalną jasność żarówki i jaśniej one nie będą świecić, no chyba, ze nielegalne. No i ciężko pisać o efekcie podobnym do ksenonów, jak to są zupełnie dwie różne zasady działania (żarówka żarnikowa vs. wyładowcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...