Skocz do zawartości

KOLEJNY LAPTOP POSZEDŁ. HELP.


Kuba_L

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

P.S. W Windowsie Viście są opcje auto naprawy jak zbootujesz sie z CD instalacyjnego i je wywołasz, O dziwo działają !

Pod warunkiem, że nie zmieniamy trybu pracy kontrolera, np. z AHCI na RAID ESB2 (robimy backup ghostem, odtwarzamy na RAID), oczywiście system nie wstanie, ale odpalamy go z płytki instalacyjnej, wybieramy naprawę (sterowniki wczytane wcześniej by zobaczył system) i po naprawie... jesteśmy w punkcie wyjścia bez podnoszącego się systemu :) Ćwiczone na S5000XVNSATA :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. W Windowsie Viście są opcje auto naprawy jak zbootujesz sie z CD instalacyjnego i je wywołasz, O dziwo działają !

Pod warunkiem, że nie zmieniamy trybu pracy kontrolera, np. z AHCI na RAID ESB2 (robimy backup ghostem, odtwarzamy na RAID), oczywiście system nie wstanie, ale odpalamy go z płytki instalacyjnej, wybieramy naprawę (sterowniki wczytane wcześniej by zobaczył system) i po naprawie... jesteśmy w punkcie wyjścia bez podnoszącego się systemu :) Ćwiczone na S5000XVNSATA :twisted:

 

No to pojechałeś po bandzie... :P

No i masz aktywacje Visty ponownie, ale Vista na nogach masz na 3 dni :P

 

P.S. Ja zawsze wkładam fizycznie RIDA podłączam jakieś dyski instaluje sterownik i potem na podmiance też chodzi już bez kombinacji. ale ćwiczyłem to na NT4.0,win2k,XP i W2003 do tej pory tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, nie wiem czy zauważyłeś, że ostatnio coraz trudniej jest przenieść instalację windowsa XP ze starszego kompa na nowszy, ostatnio mnie to nękało w kilku wypadkach i podmiana chipsetu kontrolera dysków mimo resetu wpisów rejestru z poziomu WinPE, dogrywania sterowników, zmuszania systemu do ponownego ich wykrycia kończyła się totalnym niepowodzeniem :/ Ostatnio poległem na przejściu i915G na i965P - skończyło się reinstalacją :( Ogólnie do irytacji mnie Windows z tym doprowadza. W linuxie całość sprowadzała się do zmiany wpisu w /etc/modprobe.conf i regeneracji initrd, a tutaj pełna histeria. Masz jakiś sposób magiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem wynalazków intela na zapchanym mostku południowym. i915 to 82801FB i/o ICH6, a i965 to już 82801HB I/O ICH8 a ten z obsługi ATA to ma emulacje a SATA z kolei niema sterów pod XP standardowo. Jak nawet przeniesiesz XP na inna płytę to mogą Ci wyjechać aktywacje albo logowanie szlak trafi i użytkowników – w Win2003 powszechne :( Choć czasem przeszczep dział bez problemu z takiego wynalazku jak nForce2 na SiSa !!! :P Niema reguły. Jak zauważyłeś struktura katalogów w Viscie jest Linuxsowa :P Mi sie marzy moduł importu eksportu zainstalowanego oprogramowania na inna konfiguracje, ale to w Windowsie 2020 chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, :roll:

 

Twoje wewnętrzne fuj mnie przeraża...

 

sorki Witek ,ale jak czytam co tu ludzie piszą to przestaje czuć Twoje jakże sarkastyczne klimaty :(

 

To forum się zmienia, nie ja. Pożartować z Tobą zawsze mogę i to chętnie, nawet uszczypliwie, ale iść z Tobą na "noże słowne" nie mam ochoty, tym bardziej, że jest bezsensowne. Przykro mi, że to trochę inaczej potraktowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie marzy moduł importu eksportu zainstalowanego oprogramowania na inna konfiguracje, ale to w Windowsie 2020 chyba...

_________________

 

Chciałeś to masz: Dysponując drugim komputerem podłączonym do kontrolera domeny możesz skorzystać z wbudowanego w Windows XP narzędzia Transferu Stanu Użytkownika (USMT). USTM posiada taką samą funkcjonalność, co FSTW, jak również możliwość dla administratorów pełnego przerabiania określonych ustawień jak np. modyfikacje rejestrów. USMT jest sterowany przez wspólny zbiór plików INF, które mogą być modyfikowane przez profesjonalistów IT lub firmy OEM. Praktycznie w każdym przypadku użycia USMT, w celu zautomatyzowania migracji, profesjonaliści IT zechcą zmodyfikować pliki INF, w celu lepszej obsługi ich unikatowych środowisk i potrzeb.

 

:mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie marzy moduł importu eksportu zainstalowanego oprogramowania na inna konfiguracje, ale to w Windowsie 2020 chyba...

_________________

 

Chciałeś to masz: Dysponując drugim komputerem podłączonym do kontrolera domeny możesz skorzystać z wbudowanego w Windows XP narzędzia Transferu Stanu Użytkownika (USMT). USTM posiada taką samą funkcjonalność, co FSTW, jak również możliwość dla administratorów pełnego przerabiania określonych ustawień jak np. modyfikacje rejestrów. USMT jest sterowany przez wspólny zbiór plików INF, które mogą być modyfikowane przez profesjonalistów IT lub firmy OEM. Praktycznie w każdym przypadku użycia USMT, w celu zautomatyzowania migracji, profesjonaliści IT zechcą zmodyfikować pliki INF, w celu lepszej obsługi ich unikatowych środowisk i potrzeb.

 

:mrgreen::mrgreen:

 

Tia... spróbuj przenieś tym systemem bankowy napisany przez ch... wie kogo chu wie jak... z ch wie jakimi zabezpieczeniami... Na jedynym kompie w domenie u pani Litki księgowej co właśnie wykitował...

Niema problemu z aplikacjami korporacyjnymi tylko z nietypowymi pierdami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... spróbuj przenieś tym systemem bankowy napisany przez ch... wie kogo chu wie jak... z ch wie jakimi zabezpieczeniami... Na jedynym kompie w domenie u pani Litki księgowej co właśnie wykitował...

Niema problemu z aplikacjami korporacyjnymi tylko z nietypowymi pierdami :(

 

No jako profesojonalista powinieneś wszelkie ustawienia użytkowników przechowywać w mobilnych profilach na jakimś serwerze w domenie. Aplikacje również mógłbyś instalować na zmapowanych dyskach sieciowych. Wzorowa polityka bezpieczeństwa pozwoliłaby na bezproblemowe usuwanie awarii ze stacji klienckich. O łatwości backupu w takim rozwiązaniu nie wspomnę. Wspominając o bankowych systemach ( o zgrozo ) powinieneś dodatkowo myśleć o rozwiązaniach mission critical na klastrach. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Możesz jeszcze słuchać reszty spec... polecam splunąć 3 razy przez lewe ramie ponoć pomaga czasem :P

 

No tak, przecież specjalista jest tylko jeden. Ponoć z Redmond przysyłają do Wolsztyna po niego specjalny odrzutowiec, gdy sobie nie radzą z błędami w różnych wersjach Windows.

 

:razz: :mrgreen:

 

Eee tam odrzutowce sa passe... juz predzej jest "Beam me up, Scotty!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... spróbuj przenieś tym systemem bankowy napisany przez ch... wie kogo chu wie jak... z ch wie jakimi zabezpieczeniami... Na jedynym kompie w domenie u pani Litki księgowej co właśnie wykitował...

Niema problemu z aplikacjami korporacyjnymi tylko z nietypowymi pierdami :(

 

No jako profesojonalista powinieneś wszelkie ustawienia użytkowników przechowywać w mobilnych profilach na jakimś serwerze w domenie. Aplikacje również mógłbyś instalować na zmapowanych dyskach sieciowych. Wzorowa polityka bezpieczeństwa pozwoliłaby na bezproblemowe usuwanie awarii ze stacji klienckich. O łatwości backupu w takim rozwiązaniu nie wspomnę. Wspominając o bankowych systemach ( o zgrozo ) powinieneś dodatkowo myśleć o rozwiązaniach mission critical na klastrach. :roll:

 

Tia... Tu trudno na serwer backupowy czasem namówić ... :( w teorii to powinno być jak mówisz...

Większość notebooków też ma nagrywarkę CD/DVD ... i ludzie tracą dane.... choć zrobić kopie to 120 s ... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że nie zmieniamy trybu pracy kontrolera, np. z AHCI na RAID ESB2 (robimy backup ghostem, odtwarzamy na RAID), oczywiście system nie wstanie, ale odpalamy go z płytki instalacyjnej, wybieramy naprawę (sterowniki wczytane wcześniej by zobaczył system) i po naprawie... jesteśmy w punkcie wyjścia bez podnoszącego się systemu Ćwiczone na S5000XVNSATA

 

Widzę ze coś wyszło z prac nad moja migracja na RAID :-/

 

 

Czyli brak rozwiązana nadal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że nie zmieniamy trybu pracy kontrolera, np. z AHCI na RAID ESB2 (robimy backup ghostem, odtwarzamy na RAID), oczywiście system nie wstanie, ale odpalamy go z płytki instalacyjnej, wybieramy naprawę (sterowniki wczytane wcześniej by zobaczył system) i po naprawie... jesteśmy w punkcie wyjścia bez podnoszącego się systemu Ćwiczone na S5000XVNSATA

 

Widzę ze coś wyszło z prac nad moja migracja na RAID :-/

 

 

Czyli brak rozwiązana nadal?

 

Rozwiązanie jest to mi mi mi migracja.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart99, no wlasnie sie nie da przeniesc mojej instalacji Visty na RAID z tego co wiem.

 

Mając 2 komputery można zmigrować wszystkie ustawienia, profile itp... Uruchamia się odpowiednie narzędzie i dokumenty, programy oraz ich ustawnienia są archiwizowane. Następnie można je odwtworzyć na nowej maszynie. Trzeba mieć na niej oczywiście zainstalowaną VISTĘ.

 

W Windows XP takie rzeczy dały się zrobić bez problemu, z Vistą przyznaję nie próbowałem. Nawet próbowałem jej używać ale jak wyłączyłem wszystkie nowinki w postaci AREO, User Managment, SuperFetch zorientowałem się że wygodniej będzie z XP.

 

A i jeszcze jedna uwaga nie próbuj na komputerze na którym masz RAID i VISTĘ instalować Apple iTune. To zabawne ale ten program niszczy strukturę RAID.

 

W sieci jest także narzędzie które potrafi zrobić właściwy obraz VISTY:

"Acronis TrueImage will do that in a heartbeat" Co może być przydatne w wielu przypadkach z nowym systemem.

 

Pozdrawiam

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamia się odpowiednie narzędzie i dokumenty, programy oraz ich ustawnienia są archiwizowane. Następnie można je odwtworzyć na nowej maszynie. Trzeba mieć na niej oczywiście zainstalowaną VISTĘ.

 

z Vistą przyznaję nie próbowałem.

 

nie próbuj na komputerze na którym masz RAID i VISTĘ instalować Apple iTune. To zabawne ale ten program niszczy strukturę RAID.

 

Czy te powyższe to rzeczy zasłyszane, czy też efekt własnych eksperymentów?

 

W sieci jest także narzędzie które potrafi zrobić właściwy obraz VISTY:

"Acronis TrueImage will do that in a heartbeat" Co może być przydatne w wielu przypadkach z nowym systemem.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym właściwym obrazem Visty, jeżeli możesz to wyjaśnij proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te powyższe to rzeczy zasłyszane, czy też efekt własnych eksperymentów?

 

Z Apple osobiście miałem nieprzyjemność :( Na forach internetowych znajdziesz to samo, nowa wersja 7.4 być może tego nie ma ale nie mam odwagi sprawdzać.

 

Migracja to rozsądne rozwiązanie przy przenoszeniu danych użytkowników, obsługiwaliśmy kiedyś sporą instytucję w której często zachodziła potrzeba przenoszenia danych z jednego komputera na drugi. Strasznie nas wkurzało, że pani Ania zgłasza problem że nie ma na tapecie jej ulubionego kotka. :evil:

 

Później dopracowaliśmy inne rozwiązanie oparte na mobilnych profilach i kontrolerze domeny i nareszcie był koniec z problemami. Może jest wolno przy starcie komputera ale absolutnie każdy może pracować na jakimkolwiek komputerze w firmie i mieć swoją zawartość. Takie rozwiązanie ułatwia też przeprowadzanie backupu w firmie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny problem wynalazków intela na zapchanym mostku południowym. i915 to 82801FB i/o ICH6, a i965 to już 82801HB I/O ICH8 a ten z obsługi ATA to ma emulacje a SATA z kolei niema sterów pod XP standardowo. Jak nawet przeniesiesz XP na inna płytę to mogą Ci wyjechać aktywacje albo logowanie szlak trafi i użytkowników – w Win2003 powszechne :( Choć czasem przeszczep dział bez problemu z takiego wynalazku jak nForce2 na SiSa !!! :P Niema reguły. Jak zauważyłeś struktura katalogów w Viscie jest Linuxsowa :P Mi sie marzy moduł importu eksportu zainstalowanego oprogramowania na inna konfiguracje, ale to w Windowsie 2020 chyba...

 

INTAK - to jest napisane jakimś szyfrem enigmy czy co ???

 

Z wszystkich porad to zruzmiałem tylką tą, że należy splunąć trzy razy przez lewe ramię. Ja stosuję też wciśnięcie przycisku "Power" kilka razy, wyciągnięcie i włożenie wtyczki do kontaktu, a następnie potrząśnięcie energiczne kilka razy laptopem przeklinająć w tym czasie :mrgreen: (SiSa !!! - to takie przekleństwo ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...