Skocz do zawartości

[GT MY99] wlot powietrza do IC na masce


STACHU

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Mam pytanie dotyczace oslony/zabezpieczenia IC przed uszkodzeniami zewnetrznymi...

Dzis przygladalem sie swojej masce, a szczegolnie wolotowi pod "daszkiem" i zauwazylem ze nie ma tam zadnego zabezpieczenia przed tym co tam wpada. Zauwazylem tez, ze ewidentnie sa tam takie zaczepy, wiec przypuszczam ze brakuje mi jakiejs siateczki/ plastiku czy tym podobnych...

Wielka prosba, czy ktos moze mnie osiwecic co tam powinno byc?

Napewno bede tam cos zakladal, bo szkoda IC. Moze poprostu oryginal z ASO- ktos sie orientuje jaka bylaby cena takiego szpeja...?

Z gory dziekuje za pomoc ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy seryjnym wlocie nie ma sensu wstawiać siatki itp. Przy większych wlotach ludzie zakładają takie siatki bo może wpaść coś większego i uszkodzić IC. Ja właśnie montuję większy wlot ale nie mam jeszcze przekonania czy wkładać taką siatkę czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
(...) Przy większych wlotach ludzie zakładają takie siatki bo może wpaść coś większego i uszkodzić IC. Ja właśnie montuję większy wlot ale nie mam jeszcze przekonania czy wkładać taką siatkę czy nie.

np. moze wpasc... ptak :shock:

 

wrobelekda5mu4.jpg

 

imo przy wiekszym wlocie jakas siatka is a must :!:

 

 

temat byl juz kilkakrotnie poruszany, jednak odpowiedz nigdy nie padła. Co daje odwrotne zamonowanie wlotu powietrza na masce i w jakim przypadku to sie stosuje :?:

zgaduje, ze takie rozwiazanie stosuje sie w przypadku zamontowania FMIC'a jako sposob na chlodzenie komory silnika... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, :shock: W przyszlym tygodniu montuje kratke :mrgreen:

 

Gracowy, dzieki

 

Abt, to mozna nawet wysoki wlot zamontowac :twisted:

hej, to chyba mi sie naleza dzieki za wytlumaczenie tego zjawiska z odwroconym wlotem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashmere napisał/a:

temat byl juz kilkakrotnie poruszany, jednak odpowiedz nigdy nie padła. Co daje odwrotne zamonowanie wlotu powietrza na masce i w jakim przypadku to sie stosuje :?:

 

zgaduje, ze takie rozwiazanie stosuje sie w przypadku zamontowania FMIC'a jako sposob na chlodzenie komory silnika... :roll:

 

...i szybę można szybko rozmrozić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4 nie becz :mrgreen:
:grin:

 

w zwiazku z tym, ze w innym temacie nie doczekalem sie odpowiedzi, ponawiam swoje pytanie odnosnie wlotu powietrza w GT: jak jest z ta blacha, ktora zakrywa znaczna czesc IC? tj. jakie jest techniczne tlumaczenie tego "patentu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc powietrza jest kierowana na TMIC a czesc na chlodzenie turbiny z tego co pamietam.

Wazne zeby gumy byly dobrze spasowane --> wlot-intercooler.

faktycznie, od strony turbo sa takie mini nawiewy, dzieki za odp. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...