Skocz do zawartości

Piractwo to zło


Paweł C

Rekomendowane odpowiedzi

Co by nie mówić, nie słyszałem o żadnym muzyku, który zrezygnowałby z muzykowania przez piractwo, bo nie zarobił na siebie. Koncerny opowiadają, jakie to mają straszne straty (statystyki w ogóle wyciągnięte chyba z odbytnicy) jednocześnie wykazując milionowe zyski. Żadne hollywoodzkie studio nie padło z powodu piractwa..

paul 78, wybacz, ale czy to, ze koncernye nie padaja przez piractwo usprawiedliwia zlodziejstwo? Ciekawy punkt widzenia.

(...)

Zlodziejstwo to zlodziejstwo. Nie ma od tego ucieczki.

Nie ukradlbys benzyny na stacji benzynowej, ale p[rogram komputerowy, film na dvd, plyte z muzyka tak?

gdzie logika? Bo zaraz sie okazuje, ze akurat na to sa przeciez argumenty.

tak, ale jak gwizdniesz 50 litrow beznyny w orlenie, no to przeciez firma nie padnie.....

(...)

 

Niemniej należy odróżnić "wartość" materialną (nośnik CD/DVD, 50 l benzyny - czyli rzecz materialna), która jest, albo jej nie ma (innej opcji nie ma) - od niematerialnej (program, muzyka, film - czyli informacja), która może być POWIELANA wielokrotnie, bez "ubytku oryginału".

Jak to kiedyś w jednym magazynie komputerowym (CHIP?) rednacz zauważył:

Jak murzynowi ktoś ukradnie wszystkie owoce mango z drzewa przed domem, to on jest realnie stratny. Jak potem ten sam murzyn usiądzie pod oskubanym drzewem i ułoży smutną pieśń o skrytomangożercy - i tą pieśń też mu ktoś "ukradnie", to strata jest jakby cokolwiek ...wirtualna, że się tak wyrażę.

 

Koncerny entertajnmentowe same ukręciły bat na siebie swą pazernością, co już ktoś zauważył. Ciężko jest być dobrym obywatelem w złym państwie, jak to ktoś kiedyś zauważył.

 

BTW: czy prawda to, czy jeno potwarz nikczemna a łgarstwo wierutne - że się ongiś wytwórnie mołszyn pikczers do holiłud przeniosły, bo na wschodnim wybrzeżu waadza za bardzo je za piractwo (naruszanie praw autorskich) tępiła? A tam se mogły, z dala od waadzy, piracić do woli?

 

;)

 

M.

 

PS: Że odgrzebuję okolice trzeciorzędu czy innej kredy - wybaczcie. Od kilku miesięcy nie zaglądałem tutaj wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

PS: Że odgrzebuję okolice trzeciorzędu czy innej kredy - wybaczcie. Od kilku miesięcy nie zaglądałem tutaj wcale.

 

Wiele cię ominęło... :mrgreen:

Dobrego - czy złego? :mrgreen:

 

 

Yyy... tego.... sądząc po klimatach z końca czasu kiedy bywałem tu wcześniej, to chyba tego drugiego. Ale mogę się mylić.

 

Wolałbym, choć przeczucie podpowiada, że chyba jednak nie... :roll:

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...