Skocz do zawartości

Wydech M-Tech do Imprezy GT


_JAREK

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszym puścił tylny spaw po jakichś 2 miesiącach, po całym obwodzie. Drugi został taktycznie obspawany dodatkowo podczas montażu, więc dla odmiany wypaliła się cała wata tłumiąca. Pierwszy stał się drugim po wymianie na gwarancji (nikt nie wnikał, przyniosłem zwłoki, dostałem nowy tłumik), ale ja jestem za spokojny, żeby tłumik zmieniać co 3 miesiące, więc trzeci raz już nie podejmowałem wyzwania z tymi tłumikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zgadzam sie, a dzwięk?

Wpłynie. Tylko po co buczeć bezproduktywnie?

 

No nie, dzwieku Imprezy z wydechem nie nazwalbym bezproduktywnym buczeniem 8)

 

Wlasnie chce cos glosniejszego od serii ale przyjemnego dla ucha zarazem...

 

Ktos slyszal tego M-Tech'a w Imprezie GT...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, dzwieku Imprezy z wydechem nie nazwalbym bezproduktywnym buczeniem 8)

Wycie to wycie ale to tylko moje prywatne zdanie.

Wlasnie chce cos glosniejszego od serii ale przyjemnego dla ucha zarazem...

Jak otworzysz to co napisałem to też będzie głośniej a będzie miało choć trochę sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak to było do Subaru, ale za kompletny wydech od B-pipe'a (odpowiednik turbowego downpipe'a w moim wolnossącym autku) do końcówki, w całości z ręcznie polerowanej nierdzewki, z pojedynczym tłumikiem 2x większym niż oryginalny końcowy w Subaru El-Tec chciał 900-1000 zeta ze wszystkim (wyliczenie, pomiary, materiał, robota, montaż, poprawki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, El-tec prezentuje sie niezle, a pamietam jeszcze jak robili tylko badziewne wydechy i koncowki :lol:

a tu nawet profi to wyglada

http://www.el-tec.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=14

 

hwojtek, cene miales jakos "po znajomosci" ? :)

 

W cenniku wyraznie widac :

 

"- Sportowe kompletne układy wydechowe mieszczą się w granichach 1000-2000 zł. Ceny zależą od stopnia skomplikowania i ilości tłumików w układzie wydechowym."

 

Chyba ze "w praniu" wychodzi taniej, oby :D

 

Moze ktos z forum robil u nich wydech w Imprezie :?:

 

Dzieki za wszelkie odpowiedzi... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hwojtek, cene miales jakos "po znajomosci" ? :)

 

W cenniku wyraznie widac :

 

"- Sportowe kompletne układy wydechowe mieszczą się w granichach 1000-2000 zł. Ceny zależą od stopnia skomplikowania i ilości tłumików w układzie wydechowym."

 

No nie.. tylko że ja mam auto z centralnie umieszczonym silnikiem - 3x krótszy wydech niż w aucie z silnikiem z przodu ;-)

 

Moze ktos z forum robil u nich wydech w Imprezie :?:

Dzieki za wszelkie odpowiedzi... 8)

 

Slawski robił. Poczekaj, przyjdzie i opowie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę co i jak.

 

Wydech mam już całkowiecie zmieniony: up-pipe, down-pipe, center-pipe i końcowy tłumik. Dodatkowo mam założony w miejsce 3 (ostatniego) katalizatora fabrycznego, katalizator stalowy (największy jaki był ze zwykłych). Całość kosztowała mnie około 2300 PLN z czego 2000PLN dla El-Tecu a 300 PLN dla innego "machera" za przeróbkę fabrycznego up-pipe - tzn. wywalenie fabrycznej rury z katalizatorem i zastąpienie jej prostą rurą z nierdzewki. 500 PLN kosztował sam katalizator. Up-pipe ma średnicę fabryczną, down-pipe zaczyna się 3" kończy 2.5", reszta 2.5" do końca. Jeden tłumik przelotowy na końcu.

 

Wykonanie bardzo dobre, ale bez przesady artystycznej. To co pokazane jest na zdjęciu jest polerowane w całości, z reguły tak nie robią i polerowana jest końcówka i tłumik końcowy, reszta wygląda jak surowa kwasówka, ale że jest pod samochodem mało kiedy ją widać ;-)

 

Drobną poprawkę właśnie dziś robiłem i nie było problemu. Cierpliwość Wojtka zasługuje na pochwałę, bo mocno mu marudziłem na drobne duperele :wink:

 

Kto chce może obejrzeć, ale dopiero jak wrócę z nad morza, czyli za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry, że tak długo nie odpowiadałem, ale byłem 2 tyg. nad morzem.

 

Jak jest z mocą to nie wiem - jeszcze nie hamowałem.

 

Kwestia męczenia to bardzo subiektywne. Jest zdecydowanie głośniej niż w serii. Mnie nie przeszkadza, w trasie też. Mój roczny syn bez problemu spał w samochodzie i żona również nie narzekała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...