Jump to content

Świece zapłonowe 2.0 benzyna 150 km, forester SJ

kancelista1

Recommended Posts

Cześć,

Co 105 tysięcy w benzynie należy wymieniać świece. Co byście polecili na tę pierwszą wymianę? Denso, NGK? Platynowe czy ....irydowe? A może coś kompletnie innego?

Taki numer jaki był...

NGK czy DENSO bez znaczenia byle były z pewnego źródła, a nie podróbki

• Upvote 1

19 godzin temu, artaa napisał(a):

Taki numer jaki był...

NGK czy DENSO bez znaczenia byle były z pewnego źródła, a nie podróbki

Dziękuję za odpowiedź, ale nie wiem, czy dobrze zrozumiałem początek tego, co napisałeś.... Mam kupić oryginały? Pytałem się o oryginalne świeczki w serwisie subaru i bez kilku groszy wychodzi.....600 złotych za komplet.... Może znasz dobre źródło do zakupu denso lub ngk?

2 godziny temu, kancelista1 napisał(a):

Mam kupić oryginały?

Przecież Subaru nie produkuje świec...  w pudełku z napisem Subaru będzie i tak NGK albo Denso, zależy z kim podpisali na  bieżące lata kontrakt.

Są znane hurtownie są też znane sklepy na Allegro.

Ja kupowałem NGK z reguły u motostacja24 i przez te lata zawsze były oryginalne, bo wytrzymywały bez problemu 100kkm na LPG ..

• Upvote 1

Godzinę temu, artaa napisał(a):

Przecież Subaru nie produkuje świec...  w pudełku z napisem Subaru będzie i tak NGK albo Denso, zależy z kim podpisali na  bieżące lata kontrakt.

Są znane hurtownie są też znane sklepy na Allegro.

Ja kupowałem NGK z reguły u motostacja24 i przez te lata zawsze były oryginalne, bo wytrzymywały bez problemu 100kkm na LPG ..

No właśnie o to mi chodzi.... Subaru nie jest producentem świec zapłonowych, a płacenie za komplet 4 świec nawet przy 10 % upuście jest chyba i tak lekkim przegięciem. Dziękuję za podpowiedź. 

Subaru jest już chyba tylko producentem legendy, odcinając od niej kupony w postaci złożonych od rozmaitych producentów i sprzedanych pojazdów ale mnie to nie przeszkadza.

Tylko nie po oczach, tylko nie po oczach :biglol: !

Ja w SJ 2.0i zmieniłem na irydowe przy przebiegu coś koło 75000km, dlaczego wcześniej, a dlatego ,że się nudziłem a świece miałem już kupione.

W dniu 11.06.2024 o 18:40, mio1 napisał(a):

Ja w SJ 2.0i zmieniłem na irydowe przy przebiegu coś koło 75000km, dlaczego wcześniej, a dlatego ,że się nudziłem a świece miałem już kupione.

Właśnie kupiłem. Komplet Denso, irydowe z platynowymi końcówkami (cokolwiek to znaczy) za około 330 złotych komplet. Porównując prawie 600 w serwisie, jak zawsze warto było poszukać. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :).