Skocz do zawartości

Świece zapłonowe 2.0 benzyna 150 km, forester SJ


kancelista1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Co 105 tysięcy w benzynie należy wymieniać świece. Co byście polecili na tę pierwszą wymianę? Denso, NGK? Platynowe czy ....irydowe? A może coś kompletnie innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, artaa napisał(a):

Taki numer jaki był...

NGK czy DENSO bez znaczenia byle były z pewnego źródła, a nie podróbki

Dziękuję za odpowiedź, ale nie wiem, czy dobrze zrozumiałem początek tego, co napisałeś.... Mam kupić oryginały? Pytałem się o oryginalne świeczki w serwisie subaru i bez kilku groszy wychodzi.....600 złotych za komplet.... Może znasz dobre źródło do zakupu denso lub ngk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kancelista1 napisał(a):

Mam kupić oryginały?

Przecież Subaru nie produkuje świec...  w pudełku z napisem Subaru będzie i tak NGK albo Denso, zależy z kim podpisali na  bieżące lata kontrakt.

Są znane hurtownie są też znane sklepy na Allegro.

Ja kupowałem NGK z reguły u motostacja24 i przez te lata zawsze były oryginalne, bo wytrzymywały bez problemu 100kkm na LPG ..

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artaa napisał(a):

Przecież Subaru nie produkuje świec...  w pudełku z napisem Subaru będzie i tak NGK albo Denso, zależy z kim podpisali na  bieżące lata kontrakt.

Są znane hurtownie są też znane sklepy na Allegro.

Ja kupowałem NGK z reguły u motostacja24 i przez te lata zawsze były oryginalne, bo wytrzymywały bez problemu 100kkm na LPG ..

No właśnie o to mi chodzi.... Subaru nie jest producentem świec zapłonowych, a płacenie za komplet 4 świec nawet przy 10 % upuście jest chyba i tak lekkim przegięciem. Dziękuję za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2024 o 18:40, mio1 napisał(a):

Ja w SJ 2.0i zmieniłem na irydowe przy przebiegu coś koło 75000km, dlaczego wcześniej, a dlatego ,że się nudziłem a świece miałem już kupione.

Właśnie kupiłem. Komplet Denso, irydowe z platynowymi końcówkami (cokolwiek to znaczy) za około 330 złotych komplet. Porównując prawie 600 w serwisie, jak zawsze warto było poszukać. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...