Skocz do zawartości

użytkowanie Imprezy...


tjwasiak

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, na wstępie chciałbym powitać wszystkich jego użytkowników.

Jestem zainteresowany zakupem Imprezy WRX STI - czynie już nawet pewne kroki aby do niego doszło jak najszybciej i w związku z tym chciałbym zadać kilka pytań użytkownikom Imprez.

Zdaję sobie sprawę że niektórzy twierdzą że jeśli kogoś stać na taki samochód to stać go również na jego eksploatację, mimo tego jednak chciałbym się dowiedzieć jakie jest realne spalanie Imprezy w ruchu miejskim oraz jak wygląda kwestia pozostałych kosztów eksploatacji (przeglądy, serwis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

T jak Wasiak, olej koszty, radocha warta każdych pieniędzy.

Niby tak, jest tylko drobne ale... Ostatnio robię dziennie ok. 250km po mieście. To że będę praktycznie codziennie tankował jest chyba oczywiste... A poza tym chciałem się dowiedzieć ile to cacko pali przy naprawdę spokojnej jeździe - przecież nie muszę cały czas jeździć pedał w podłodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz gaz :D mysle ze z 12 spali najmniej

pozdro

 

Jedyny gaz który ewentualnie wchodzi w grę po upływie połowy gwarancji to nitro :D

A jeżeli ma palić 12 to spoko :)

BTW Dzisiejsze jazdy MB C270CDI w automacie po mieście zakończyły się wynikiem 13,9l/100 km (zrobiłem 178km...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz gaz :D mysle ze z 12 spali najmniej

 

herezja z tym gazem

 

Ojciec mojego kolegi ma WRXa na gaz... Porażka. Tak naprawdę w tej chwili instalacja bardziej przypomina taką do silników gaźnikowych (bez komputera) niż jakąkolwiek inną :D Dzięki temu jako tako wogóle na tym gazie jedzie bo wcześniej miał same problemy... Wątpie aby STi wogóle chciało przyjąć ten rodzaj zasilania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, na wstępie chciałbym powitać wszystkich jego użytkowników.

Jestem zainteresowany zakupem Imprezy WRX STI - czynie już nawet pewne kroki aby do niego doszło jak najszybciej i w związku z tym chciałbym zadać kilka pytań użytkownikom Imprez.

Zdaję sobie sprawę że niektórzy twierdzą że jeśli kogoś stać na taki samochód to stać go również na jego eksploatację, mimo tego jednak chciałbym się dowiedzieć jakie jest realne spalanie Imprezy w ruchu miejskim oraz jak wygląda kwestia pozostałych kosztów eksploatacji (przeglądy, serwis).

 

Czesc tjwasiak,

Jestem uzytkownikiem WRX STI i sluze swoja wiedza.. Jesli chodzi o eksploatacje, to przeciez mamy 3-letnia gwarancje :twisted:

Tak wiec jedyne koszty dla ciebie to przeglady i benzyna. A pali niemalo, przy spokojnej jezdzie po miescie 17-17,5. Przy ostrej jezdzie (np. na torze) ok.22.

 

Jesli masz jeszcze jakies pytania, sluze odpowiedzia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc tjwasiak,

Jestem uzytkownikiem WRX STI i sluze swoja wiedza.. Jesli chodzi o eksploatacje, to przeciez mamy 3-letnia gwarancje :twisted:

Tak wiec jedyne koszty dla ciebie to przeglady i benzyna. A pali niemalo, przy spokojnej jezdzie po miescie 17-17,5. Przy ostrej jezdzie (np. na torze) ok.22.

 

Jesli masz jeszcze jakies pytania, sluze odpowiedzia :P

 

Witam :) Dziękuje za odpowiedź. Czy spalanie 17-17,5 tyczy się jazdy spokojnej czy spokojnej jak na taki samochód? Czy dokonywałeś jakiś przeróbek (i jak to się ma do gwarancji) czy jeździsz serią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jak definiujesz jazde "spokojna" i "spokojna jak na ten samochod". Ja mowie o jezdzie takiej, gdy nie przyspieszasz do oporu na kazdym biegu, tylko jezdzisz spokojnie bez silnego doladowania turbiny, ale poruszasz sie szybko i sprawnie.

Nie mam zadnych przerobek -> autko full standard, patrz watek "gwarancja" :roll:

Zreszta, szczerze mowiac STI jest samochodem, w ktorym niewiele rzeczy trzeba poprawiac, nie to co w GT. Tak wiec "seria" jest zupelnie spoko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnych przerobek -> autko full standard, patrz watek "gwarancja" :roll:

Zreszta, szczerze mowiac STI jest samochodem, w ktorym niewiele rzeczy trzeba poprawiac, nie to co w GT. Tak wiec "seria" jest zupelnie spoko..

 

Jedna rzecz mnie boli - niemożność zmiany układu wydechowego... Po prostu lubię bardziej przelotowe wersje (zwłaszcza pod względem akustycznym)... Poczekamy zobaczymy może kit Prodrive'u do nas zaczną legalnie sprowadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak by sie jeździło tak zeby sie nie włączyła turbina, to moze spalić mniej. chociaż jak dla mnie 17l to wcale nie tak duzo jak na takie auto. pare lat temu mój ojciec mial duzego fiata i potrafił mu zjesc 12-13 po miescie (z cieżką nogą) :D

 

To nie jest dużo... Tylko jak się robi 250km dziennie to trochę mogą irytować codzienne wizyty na stacji benzynowej - sam dyskomfort tankowania (gdyby mnie nie było stać na jeżdżenie takim autem to bym go nie kupował...) Poza tym ja b. ekonomicznym dieslem robie w okolicach 14l po mieście :D

Innym troszke mniej ekonomicznym wyrabiam się w 6,7l i to wcale nie jest kapelusz mode - i tak z pod świateł jestem pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym samochodem nie da sie jezdzic spokojnie tymbardziej po duzym miescie :D

pozdro

 

Mam nadzieję że jednak się da... Cholera, czemu wszyscy znajomi mówią że jeżdżę przynajmniej szybko? ;) W Imprezie będę woził kapelusz specjalnie po to żeby kontrolować przeciążenia - póki nie spada to ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Warszawie ale w Krakowie nie radze szybko jeździc po mieście. Na wszystkich droga gdzie mozna bylo przycisnąć nastawiali takie budki jak dla ptaków. Przekroczysz predkosć trzask!!! zdjęcie, przyjdzie ci do domu i sie płaci. Trzy takie i nie ma prawka. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy takie i nie ma prawka. :roll:

 

 

Bez przesady z tym nie ma. Dostajesz pismo, w 14 dni musisz odebrać kolejne osobiście i dostajesz miesiąc na zdanie egzaminu bo inaczej wystąpią o cofnięcie uprawnień. We Wrześniu miałem 31 punktów i ani jednego dnia nie jeździłem autobusem, na egzamin też samochodem pojechałem. Oczywiście są spore koszty finansowe ale nie ma tragedii...

 

 

Azrael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...